YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
İşler siyasette başka, sahada başka yürüyor; ABD batıyor
23 Eylül 2016 11:30

TSK vuruyor, ÖSO El Bab'a ilerliyor! Son 6-7 kilometre.

Tel Abyad'da Amerikan bayrağı asarak onun gölgesine sığınan PYD'ye cevap çok basit, daha kendini koruyamayan Batık ABD seni hiç koruyamaz. Seni öylece ortada bırakıp gidecekler. Daha önce defalarca yaptıkları gibi.

Sabah üniformalı askerlerimiz Amerikan askerlerini karşıladı. Ama ÖSO bu Amerikan askerlerini kovaladı. Bu ÖSO demek ki bizi takmıyor!!??

Amerikan askerlerinin Çobanbey'den kovalaması ve onların Türkiye'ye kaçması yaşanan olaylarının hangi noktaya geldiğinin anlaşılması açısından çok önemli. ABD her yerde karizmayı çizdiriyor. Ve dahi çizdirmeye de devam edecek. En sonunda da, ne çizilecek karizma nede ABD diye bir şey ortada kalmayacak.

Bu benim tahminim ya da vaadim değil ALLAH'ın vaadi. Ve o vaad ettiğinde vaadini yerine getirenlerin en hayırlısıdır. Kadiri mutlaktır. Çünkü, bu zaman o zaman, yani AHİR ZAMAN. Ne demek istediğimi çok iyi anlar, birazcık ayet ve hadis okuyanlar.

ABD, AFGANİSTAN ve IRAK işgallerine 5 trilyon dolar harcamış

Brown Üniversitesi, ABD’nin 11 Eylül saldırıları sonrasında Irak ve Afganistan’da düzenlediği operasyonların halka maliyetinin 5 trilyon doları bulduğunu bildirdi.

ABD’deki Brown Üniversitesi’nin hazırladığı rapora göre, iki ülkede devam eden askeri operasyonlar ile savaşta ölenlerin ailelerine ve yaralananlara yapılan yardım, savaşta zarar gören yerlerin onarımı gibi giderler de düşünüldüğünde, Irak ve Afganistan’da harcanan para ABD yönetiminin tahminlerinin çok ötesinde.

Raporun yazarlarından Neta Crawford, “Bu para (4.79 trilyon dolar) algılanamayacak kadar büyük bir miktar" dedi. Crawford, Irak ve Afganistan işgallerinde binlerce kişinin öldüğüne dikkat çekerek “Elbette insani yıkım rakamlarla ölçülemez” ifadesini kullandı.

İnsani yıkım değil insani kıyım

Haçlı batının ve ABD nin yüzyıllardır başta İslam ülkeleri olmak üzere mazlum milletlere uyguladığı bir politika bu. Sırf yaşam hakları üzerine de değil, her alanda, ahlakta, dinde hayatın her aşamasında, sosyal patlamalar oluşturacak kıyımlar.

Yeter mi? Yetmez işkenceler, tecavüzler ve son olarak da mazlumlar için en iyi seçenek olan ölüm yani katliamlar. Sonrada ABD ye maliyeti 5 trilyon dolar ya bizlere açtığı onulmaz yaralar. Onlar ne olacaklar.

Melhame-i kübra (Armegeddon)

Haziran ayında yayınlanan bir raporda ABD ordusuna ait 6,5 trilyon dolarlık savunma harcaması tartışma yaratmış, bu kadar yüklü miktarda paranın nereye harcandığına dair yeterli belge ve fatura bulunmadığı belirtilmişti.

Batık ABD bütün Irak petrollerine 50 yıl süreyle el koysa ve Irak halkına tek kuruş dahi ödeme yapmasa yine de savaşın maliyetlerini karşılayamıyor. Onun içinde Suriye de bu kadar ısrarcı. Çünkü, Suriye enerji koridorlarında kilit noktası. Bu bölgenin istilasına bağlı katil ABD nin ve haçlı batının var olması.

Durmadılar, aslada durmayacaklar. Katliamlarına ve zorbalıklarına Türkiye öncülüğünde ki İSLAM ordusu gelip de, melhame-i kübra (Armegeddon) da onları yok edinceye kadar devam edecekler.

Süper güç !!? ABD battı

ABD Irak savaşı için en fazla 80 milyar dolarlık bir maliyet öngörmüştü. Ama 8 yıl süren Irak savaşının maliyeti 4 trilyon doları buldu. 1.Körfez savaşında olduğu gibi maliyetleri koalisyona ya da Arap ülkelerine yıkamayan ABD'nin bu yanlış hesabı bu sefer Bağdat’tan dönmedi ve ABD ekonomisini çöküntüye götürdü.

Yani işin özeti dostlar dünyanın jandarması süper güç ABD battı. Yapacakları pek fazlada bir şey yok. Ellerinde son kalan seçenekleri IRAK ve SURİYE. Buradaki mazlum Müslümanların kanını dökerek ne kadar rant devşirirler onun peşindeler. Bu onları kurtarır mı? Hayır, kurtaramaz olsa olsa yok oluşlarını en fazla 1-2 yıl geciktirir, o kadar.

ABD'de OHAL ilan edildi, Gezici medyada tık yok!

ABD'nin Kuzey Carolina ve 4 eyaletinde OHAL ilan edildi. Krizin dünya medyasına yansımaması için özel önlemler alındı. Yüz binlerce insanın hayatını etkileyen OHAL sürecinde medya devi olarak nitelenen kuruluşlar 3 maymunu oynuyor.

Petrol hatlarındaki patlama sebepleri başka bir merak konusu. Ama açıklama yok. Hoş soranda yok. Kaçak durdurulamıyor ve patlama sonucu üst düzeye çıkan tehlike, petrol sıkıntısını da beraberinde getiriyor. Çözüm olarak da süper güç!!? ABD, araç sahiplerine acil olmadıkça araç kullanmamaları konusunda uyarı yaptı.

Yazarın Önceki Yazıları
Hibrit savaş terörsüz olmaz 21.03.2017Ümmet Olarak Hibrit Savaş İle Karşı Karşıyayız 15.03.2017Fırat kalkanı kutsal mızrağı parçaladı! Bırak anlamsız hayır’ı 05.03.2017Haçlı ve Siyonist teröre cevabımız Fırat Kalkanı'dır 22.02.2017İslam dünyasının en anlamlı cevabı; İslam Ordusu 09.02.2017Bir oradan bir buradan anlayana kitabın ortasından 27.01.2017Profesyonel Propagandistlere Karşı Aklımızı Kullanalım... 16.01.2017Her şeyi çok bilen klavyetörler 06.01.2017Osmanlı ruhu Yeni Türkiye ile beden buluyor 02.01.2017Din-ü Devlet Mülk-ü Millet. Devlet-i Ebed Müddet 23.12.2016Yeni Türkiye yarına bırakır amma yanınıza bırakmaz 15.12.2016Düş mü, rüya mı? Ya da kimin için düş, kimin için rüya? 02.12.2016Emri bi'l ma'ruf, nehyi an'il münker ve cihad bilinçli... 16.11.2016Zâlimin rişte-i ikbâlini bir âh keser 04.11.2016Dost bî-pervâ, felek bî-rahm ü, devran bî-sükûn 27.10.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.