YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
İslam’a meydan okuyan seküler Kürtler ve Beyaz Türkler yok olacaklar
28 Mayıs 2016 08:11

Abdullah Öcalan, 2013 Nevruz unda Diyarbakır’da okunan mektubunda, “Türklerle Kürtlerin bin yıla yakın İslam bayrağı altındaki ortak yaşamına, kardeşlik ve dayanışma hukukuna vurgu yapmıştı. Türk-Kürt kardeşliği ve birlikte yaşama iradesini vurgulamıştı.

Abdullah Öcalan’a göre, Kürtlere karşı sürdürülen son yüzyılın “baskı imha ve asimilasyon politikaları,” halkı bağlamayan, “kapitalist modernitenin ürettiği iktidar elitinin işi”ydi. 2014 Nevruzu'nda okunan mektubunda da, bütün bölgedeki vesayet düzenlerini “Uluslararası Gladyo hâkimiyeti” olarak adlandırmıştı.

2015 Nevruz mektubunda ise, kapitalist emperyalizme dikkat çekerken “Ulus devlet milliyetçiliği temelinde etnik ve dini kimlikleri özüne ters biçimde içe doğru kapatıp birbirlerine düşman etmek, yani böl-yönet politikasına uygun olarak varlığını acımasızca günümüze kadar sürdürme” gerçeğini vurgulamıştı.

İslam karşıtı Seküler Kürtler ve Yeni Türkiye’nin gidişatından rahatsızlık duyan Beyaz Türkler, Öcalan’ın Kürtlere dini referanslara dayanan tavsiyelerinden çok rahatsız oldular.

Eski CIA Direktörü Michael Hayden Alman Die Welt gazetesinde 09 Temmuz 2015’te yani Suruç saldırısından tam 11 gün önce; “Bana göre Kürtler bizim en önemli müttefikimizdir. Öyle de kalacaktır. Çünkü Rojava’daki koalisyon onların çıkarınadır… Suriye ve Irak’ın eski haline geleceğine inanmıyorum. Başka alternatifler bulmamız gerekiyor. Bu nedenle Kürtler’in doğrudan silahlanmasını destekliyorum” diyordu. 19 Temmuz’da da HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, “Sırtımızı PYD’ye dayadık” sözünü küstah bir övünmeyle söylüyordu.

İslam’a meydan okuyanlar yok olacaklar

“Biz kimsenin namusu değiliz” sloganıyla Kürt halkının geleneğine ve kültürüne, “kimsenin emaneti değiliz” sloganıyla da Peygamber efendimizin “kadınlar sizin emanetinizdir” hadisi şerifini hedef alarak İslam’a meydan okuyorlar.

Bu hedefler doğrultusunda bölge kadınını dönüştürmek adına ilk adımlarını attılar ve “KJA (Özgür Kadınlar Kongresi) kurdular.

Ağa babaları İsrail ve abd nin, hep yaptığı gibi Özgürlük, barış ve demokrasi gibi sözüm ona çağdaş söylemlerin arkasına saklanarak, genelde tüm Anadolu insanını özelde ise tüm Kürt halkını değiştirmeye ve dönüştürmeye çalışıyorlar. Kürt halkı Öz değerlerinden koparılıyor.  Kürtleri Kürt yapan namus, haya, yardımlaşma gibi asil değerleri bir bir yok ediliyor ve unutturulmaya çalışılıyor.
Bir milleti ayakta tutan temel yapı ailedir, bu gün HDPKK bu mefhumu tamamen yok ediyor. Aile yi yok ederseniz toplum çöker HDPKK ve Özgür Kadınlar Kongresi (KJA) aile düşmanıdır, Kürt düşmanıdır, İslam düşmanıdır. Bu topraklarda ne kadar değer varsa bunlar hepsine düşmandır. Çünkü bunlar bu toprakların evlatları değildir hiçbir zamanda olmamıştırlar.

HDPKK ve KJA nın kadınları özgürleştirme adına yaptığı tek şey aileleri dağıtmak. Kadınlara sen kocanın namusu değilsin, sen özgürsün, sakın korkma arkanda biz varız diyerek eşlerine başkaldırmalarını sağlıyorlar ve sonra da kadınlar evlerinden kopuyor.

HDPKK ve KJA nın kadınları özgürleştirmede ki amaçları; Kadını evinden ve kocasından koparıp kendilerine köle yapmak. Kadınların eşlerine başkaldırması özelliklede doğu ve güneydoğuda özgürlük değil başka mihraklara köleliktir.

Eşiyle beraber çocukları olan ve evine bağlı bir kadın gece yarılarına kadar çoğu zaman da sabahlara kadar onların ihtiyaçlarını gideremez. Ailesini çocuklarını bırakıp şehir şehir gezemez. HDPKK ve KJA nın kadının özgürleşmesinden anladıkları bu. Bu kültürümüze, dinimize ve insanımızın ahlakına karşı meydan okumadır.

DULLAR PARTİSİ HDP

HDPKK ve KJA nın yüzünden yüzlerce kadın eşlerinden, yuvalarından ayrıldı. HDP adeta bir dullar partisi oldu. Kadınları kocasından boşayarak, ailesinden kopararak özgürleştiriyorlar. Sonrada ‘’De haydi İstediğin her şeyi yapabilsin’’ diyorlar. 

HDPKK ve KJA eşlerinden kopardıkları zavallı kadınları erkeklere peşkeş çekiyorlar. Kocasının namusu olmaya itiraz eden kadınlar yabancı erkeklere muhtaç hale getirilip, fuhuşa itiliyor. Heval heval diyen ahlaksızların davası uğruna hapse giren arkadaşlarının eşlerine göz koyacak kadar şerefsiz olmalarını normal karşılıyorlar.

Anasız babasız bırakılan yüzlerce çocuk,  anne babası boşanmış bu çocukların hali ise daha bir içler acısı. Bunlarında varacağı yer HDPKK nın kucağı.

HDPKK kendi insanlarına acımıyor, kadınlara sizin yeriniz evinizdir çocuklarınızın yanıdır demiyor. Hasılı HDPKK ne bu topraklara, ne de kendi halkına hizmet etmiyor, İhanet ediyor vesselam.

Yazarın Önceki Yazıları
Hibrit savaş terörsüz olmaz 21.03.2017Ümmet Olarak Hibrit Savaş İle Karşı Karşıyayız 15.03.2017Fırat kalkanı kutsal mızrağı parçaladı! Bırak anlamsız hayır’ı 05.03.2017Haçlı ve Siyonist teröre cevabımız Fırat Kalkanı'dır 22.02.2017İslam dünyasının en anlamlı cevabı; İslam Ordusu 09.02.2017Bir oradan bir buradan anlayana kitabın ortasından 27.01.2017Profesyonel Propagandistlere Karşı Aklımızı Kullanalım... 16.01.2017Her şeyi çok bilen klavyetörler 06.01.2017Osmanlı ruhu Yeni Türkiye ile beden buluyor 02.01.2017Din-ü Devlet Mülk-ü Millet. Devlet-i Ebed Müddet 23.12.2016Yeni Türkiye yarına bırakır amma yanınıza bırakmaz 15.12.2016Düş mü, rüya mı? Ya da kimin için düş, kimin için rüya? 02.12.2016Emri bi'l ma'ruf, nehyi an'il münker ve cihad bilinçli... 16.11.2016Zâlimin rişte-i ikbâlini bir âh keser 04.11.2016Dost bî-pervâ, felek bî-rahm ü, devran bî-sükûn 27.10.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // Mehmet yıldız adsm
Kesinlikle katılıyorum... Hele ki bu bu son yaptıkları kürt şehirlerini yıkıp tar u Mar etmeleri bardağı taşıran son damla oldu... Ben kürdüm asimile olmadım ama herşeyden önce müslümanım önce dinim sonra ırkım... Saygılar...
28 Mayıs 2016 16:06