YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
İslam Ordusu'ndan dünyaya mesaj var
13 Nisan 2016 10:16

Kuruluşu geçen yıl Aralık ayında Suudi Arabistan Kralı tarafından ilan edilen ve 35 Arap ve İslam ülkesinin iştirak ettiği terörizme karşı İslami Askeri İttifak çerçevesinde düzenlenen, Kuzey Fırtınası (Ra'du'ş Şimâl) askeri tatbikatına 300 bin asker, 300 savaş uçağı, yüzlerce tank ve donanma gemisi katıldı.

Kral Selman Bin Abdulaziz Al Suud'un himayesinde, Arap ve İslam ülkelerinin katıldığı bu tatbikatta en gelişmiş silah sistemleri ve askeri destek araçlarının kullanıldı ve tatbikat 18 gün sürdü.

1990-1991 yıllarında 20 Arap ve İslam ülkesinin katılımıyla düzenlenen Çöl Fırtınası operasyonundan bu yana en büyük askeri tatbikat olan Kuzey Fırtınası (Ra'du'ş Şimâl) tatbikatında dünyaya çok önemli mesajlar verildi.

İslam ordusunun ve Kuzey Fırtınası (Ra'du'ş Şimâl)  tatbikatının amaçları

- Bölgeyi tehdit eden yapılara karşı, bölge halklarının güvenliği sağlamak

- İslam coğrafyasında istikrarı korumak

- İslam coğrafyasındaki bölge halklarının huzurunu, kalıcı olarak sağlamak için çalışmalar yapmak

- Arap ve İslam ülkelerinin ordularının olası savaş ihtimallerine hazırlıklı tutmak ve savaşma kabileyetlerini geliştirerek, arttırmak

- Paramiliter yapılara, silahlı-silahsız terör örgütlerine karşı etkin mücadeleyi gerçekleştirmek için gerekli birimleri eğitmek

- İslam ülkelerinin güvenlik ve istikrarını tehdit eden olası sorunların çözümü için ülkeler arasında dayanışma, bağlılık ve birlikteliği öne çıkarmak

- Tatbikata katılan ülke kuvvetlerinin, herhangi bir taraftan bir saldırı olasılığına karşı halklarını savunma yeteneklerine olan güvenini pekiştirmek

- İslam Ordusuna üye ülkelere yapılacak saldırılarda birlikte hareket etmek ve ülke savunmalarını desteklemek

NATO’nun yerine İslam Ordusu geçecek

Tüm dünyada ve İslam coğrafyasında siyonist-haçlı sömürüsüne ve zulmüne dur diyecek.

Gerçekleştirilen tüm kötülükleri planlayan ve yürüten ABD’yi bölgeden kovalayacak.

Bir asır önce İngiltere önderliğinde gerçekleştirilen haçlı Batı işgaline, son verecek olan İslam Ordusu’nun ana karargahı Suudi Arabistan olacak. (Farklı ülkelere de karargahlar açılacak muhakkak) 

Tüm dünyada ve İslam coğrafyasında yıllardır sürdürülen terör politikasını CIA ve MOSSAD planladı ve yürüttü. Dolayısıyla da terörle mücadele demek başta CIA ve MOSSAD olmak üzere tüm Siyonist-Haçlı ittifakı ile savaşmak demek.

İslam ordusu pek tabii ki terör devleti İsrail’e karşı da mücadele edecek. Sineklerle uğraşılmadan direkt bataklık kurutulacak. Zaten, Başka türlüde terörle kalıcı mücadele olamaz.

İran ve Mısır İslam dünyası içinde ki yerini tekrar alacak

İran devleti ikilem içinde ya Batı’nın Truva atı olarak kalmaya devam edecek, ya bölge ülkeleriyle barış ilan edecek. Başbakan Ahmet Davutoğlu Tahran’a sadece Türkiye başbakanı olarak değil bölgenin doğal ve yeni lideri olarak gitti.

Suudi Arabistan Kralı Selman Ankara’ya Kahire’den geldi. Kahire’de pek çok görüşmeyi bölge ülkeleri adına yaptı.

Göreceksiniz Mısır, İslam Ordusu’nun önemli bir sancağı olarak, ABD ve İsrail’in değil İslam dünyasının yanında yer alacak. Çünkü Mısır’ın özünde İslam var.

Suudi Arabistan-Türkiye-Mısır-İran ilişkilerinin hızla gelişmesi ve ilerlemesi için önlerinde hiçbir engel kalmadı. Bir iki haftaya önemli adımlar atılır. Atılan imzalar açıklanır.

Yakın zamanda operasyonlar başlar

İslam Ordusu’nun gündemini öncelikli olarak Suriye, Irak, Yemen ve Lübnan teşkil ediyor. Dolayısıyla en yakın zamanda operasyonlar başlar. Bu da demektir ki İslam ordusunun Suriye’ye girmesi mayıs-haziran aylarını geçmez.

Vakit terörden arındırılmış ortak geleceğimizi birlikte inşa etmek adına, İslam ümmetinin saflarını parçalayarak birliğimizi ve bütünlüğümüzü bozmaya çalışanlara karşı omuz omuza azimle çalışma vaktidir.

Ta ki bu ümmet, Allah'ın ipine sımsıkı sarılsın,  insanlar için çıkarılmış en hayırlı ümmet hüviyetine tekrar kavuşsun ve organlarından biri hasta ve acı çekiyorken diğer tüm organları da aynı acıyı paylaşan yekpare bir vücut gibi olsun.

Yazarın Önceki Yazıları
Ahir zaman zalim İmparatorluğu ABD’nin sonu geldi 07.02.2018Ülkemizin menfaatleri ve ümmetin dirliği için İran rejiminin değil amma 10.01.2018Özel üretilen Kudüs krizini, neden bir de bu yönden irdelemiyoruz? 21.12.2017Zarrab davası; Gerçek ve esas sebebi henüz kimse yazmadı ve konuşmadı 07.12.2017Suudi Arabistan'da yaşananlar bir değişim hareketi 28.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-2 16.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-1 07.11.2017Dur de artık İzmir dur de! 25.10.2017Asimetrik kuşatma ve bir şekilde ikna edilenler 02.10.2017Çalışma hayatı ve Beş Maymun Hikaye’si 21.09.2017Aile kutsaldır 16.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 2 05.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 1 24.08.2017Selam olsun... 15.08.2017Hukuk ve adalet, savaşta bile! 07.08.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
Esas olan
 // Nezir
Her birimiz bir ayrıntı ile uğraşıyoruz, oysa, şu anda yeryüzünü zulüm ile dolduran deccali, bir bütün olarak görmediğimiz, her bir kötülüğü birbirinden bağımsız gibi gördüğümüz ve onu deşifre etmediğimiz için deccalin ömrünü ve kötülüklerinin devamına geçit vermiş oluyoruz. Deccal fil değildir, fil olsa bile kağıttandır, biz körüz ey insanlar. Yüce Peygamber efendimizin büyük mucizesini göremiyoruz....
19 Nisan 2016 Salı 15:17
Konuya alakalı Şiir
 // İsmet Can
Türk İslam Birliği

Nice peygamberler geçti, her asrın esasında
Nihayet son elçiyle doğdu; İslam Arabistan'da
Ve 'Büyük Din' Türklerle genişledi; sonrasında
En ideal hayaldi ulaşmak, Türk-İslam Birliği

Ortak paydamız olsun, olsak da farklı görüşte
Hazırken bu gemi, binicileri de aynı sürüşte
Ey Müslüman Türkoğlu, dava şuuruna erişte
Kurulsun Altın Çağ'ın da, Türk-İslam Birliği


İsmet Can

25 07 2012
...
13 Nisan 2016 Çarşamba 21:55