29 Mart 2017 Çarşamba
 • Altın147,061
 • BIST89.107
 • Dolar3,6459
 • Euro3,9333
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin4,5403
 • İstanbul18 °C
 • Ankara14 °C
 • İzmir19 °C
 • Konya13 °C
 • Adana22 °C
 • Antalya19 °C
 • Diyarbakır16 °C
 • Bursa16 °C
 • Kayseri13 °C
 • Kocaeli18 °C
 • Şanlıurfa20 °C
 • Gaziantep17 °C
 • İçel22 °C
MONARŞİK AVRUPA’YA DEMOKRASİ GÖTÜRECEĞİZ
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
IŞİD'in faydaları - 1
12 Eylül 2014 14:06

Başlık çok absürt gelebilir ama biraz oturup sakin bir köşede, mantıklı bir şekilde düşününce bu fikir çok doğru gelecek sizlere de. Lejyoner yapısından mıdır nedir, bilinmez. Bu IŞİD'in ne hikmetse faydası var, içindeki her lejyonerin ülkesine. Özellikle de bölgeyi yapılandırmak isteyen ABD İSRAİL ve BATI bloğu ülkelerine.

Hiç hesap edemedikleri bir şekilde, bölgenin doğası gereği, Türkiye’nin dış politikalarının haklılığını ve doğruluğunu ortaya koyma anlamında faydaları ortaya çıkıyor IŞİD’in. Nasıl mı? Örnek çok hem de yüzlerce. Irak ve Suriye'de yaşananlar ve yaşanacaklar konusunda, Türkiye ne söylediyse doğrulattı IŞİD.

Türkiye olarak, tüm dünyaya Suriye ve Irak’ın bölünmemesi gerektiğini, oluşabilecek kaos ortamını ve sonuçlarının çok ağır olacağını anlattık. Diktatör Esed’e karşı muhaliflerin birleşmesi gerektiğini söyledik, bir türlü söz dinletemedik. Türkiye her ne dediyse, ne ettiyse birleşmediler. Ama şimdiyse bu belaya karşı birleşmeden olamayacağını gördüler. Suriye ve Irak’taki tüm düşman kardeşler nasılda birleşme yoluna gittiler.

Irak’ta Maliki'yle bu işin olmayacağına, Maliki'nin mezhepçi politikalarının Irak'ı parçalayacağını söyledik yıllarca ama kimseye dinletemedik. Mezhepçi politikaların İslam âlemine ve bölgeye açabileceği zararların ve bölgede İran’ın oluşturmak istediği Şii hilalinin, olumsuz etkilerinin sırf bu bölgeyle sınırlı kalmayacağını, tüm Batı'yı ve dünyayı da saracağını söyledik anlamadılar.

İşin doğrusu anlamak istemediler. İşlerine gelmiyordu çünkü. Çıkacak her türlü kaosun İslam âlemine ve Türkiye zarar yazacağını düşünüyorlardı ama olmadı, planları tutmadı. Sonuç, kader-i ilahi IŞİD oyununu bozdu. Allah planlarını başlarına geçirdi ve geçirmeye de devam edecek. Bi iznillah.

Maliki ve anlayışı gitmeliydi ve gitti. Sırada Esed ve Sisi var. İslam dünyasının başındaki tüm zalimler var. Bu zalimleri Müslümanların başlarına bela edenleri küresel terörist devletler var. Liste yapmaya kalksak ciltler tutar.

Farklı Batılı ülkelerden Suriye ve Irak’a gelmiş, 3.000 Avrupa ülkesi pasaportlu savaşçı var Suriye'de ve Irak'ta. Bu aşağılık ve kirli savaş biterse bunlar nereye gidecekler. Ülkelerine geri dönerlerse, Avrupa'da neler yapacaklar. Batı'nın hangi şehrini kana bulayacaklar. Avrupa bunun sonuçlarına katlanabilecek mi? Şimdiden bir cadı avı başlatıldı Bat'ıda. Artarak da devam edecek.

Yalnız bu seferki cadılar çok deneyimli. Batı'da doğdular, yetiştiler. Batılı değerleri iyi biliyorlar. Batı'yı çok iyi tanıyorlar.  Bu av tersine dönebilir. Avrupa kentlerinde sürek avı partileri verilebilir. Yaşlı Avrupa çok dayanamaz bu avcılara. Hele ki İsrail, artık bitmiştir. Bunu çok iyi görüyorlar ve it gibi korkuyorlar. Onun içinde kuduruyor ve kana doymuyorlar.

Dünyadaki yüzergezer 300 bin cihatçı savaşçının 150 bin kadarı Suriye ve Irak bölgesinde. Irak ve Suriye'de savaş bitince ne olacak. El Kaide bundan sonra ne yapacak? Hangi ülkede konuşlanacak? Herhangi bir Batı ülkesi olmasın sakın. Savaşla doğup, savaşla yaşayanlar barışı yaparlar belki de, fakat barışı yaşayamazlar.

Bunların müsebbip-İ ABD İSRAİL VE BATI'nın başına ürettikleri tüm şer odaklarının hepsi bela olacak. İsrail’e ve Batı’ya rahat yok bundan sonra. Ektiklerini biçecekler bölgede ve dünyada. Kendi sefahatlarını yaşamak için savaşa ve kana alıştırdıkları yığınlar durmayacaklar kendilerini bu hale sokanlarında kanını akıtacaklar.

Önümüzdeki yüzyıl, ABD İSRAİL VE BATI için terör çağıdır. Ürettikleri şeytanlar birer birer başlarına bela olacak. Nesebi bozuk evlatları, gelecek yüzyılda, büyük şeytan ABD'nin ve avenelerinin başını yiyecek. Sap döner, hesap döner, bir gün gelir, IŞİD olur sizleri de yer. Bu kadar masumun kanında elbette boğulmalıydılar ve boğulacaklar. Alemlerin Rabbi olan yüce Allah'ın adaleti var.

Herkesin planı varsa, Allah'ın da bir planı var.

Herkesin vaadi varsa, Allah'ın da bir vaadi var.

Şeytanların ABD İSRAİL VE BATI'sı varsa

Müslümanların da her şeyin sahibi BİR  ALLAH'ı var

NOT;

IŞİD için Cumhurbaşkanı ile görüşebilirmiş ana muhalefet lideri Kılıçdaroğlu, yesinler. Ne de olsa emir verdi ABD'deki ağabeyler. Daha önce de demişti ya ancak savaş halinde Erdoğan'la görüşürüm diye. Akıllarınca bizleri götürecekler ya savaşa. Ana muhalefet lideri olarak, bunlara savaş ortamı hazırlamakta. GANDİ PAŞA

 

MURAT YAMAN

KASİAD YÖN. KRL. BŞK.

Yazarın Önceki Yazıları
Hibrit savaş terörsüz olmaz 21.03.2017Ümmet Olarak Hibrit Savaş İle Karşı Karşıyayız 15.03.2017Fırat kalkanı kutsal mızrağı parçaladı! Bırak anlamsız hayır’ı 05.03.2017Haçlı ve Siyonist teröre cevabımız Fırat Kalkanı'dır 22.02.2017İslam dünyasının en anlamlı cevabı; İslam Ordusu 09.02.2017Bir oradan bir buradan anlayana kitabın ortasından 27.01.2017Profesyonel Propagandistlere Karşı Aklımızı Kullanalım... 16.01.2017Her şeyi çok bilen klavyetörler 06.01.2017Osmanlı ruhu Yeni Türkiye ile beden buluyor 02.01.2017Din-ü Devlet Mülk-ü Millet. Devlet-i Ebed Müddet 23.12.2016Yeni Türkiye yarına bırakır amma yanınıza bırakmaz 15.12.2016Düş mü, rüya mı? Ya da kimin için düş, kimin için rüya? 02.12.2016Emri bi'l ma'ruf, nehyi an'il münker ve cihad bilinçli... 16.11.2016Zâlimin rişte-i ikbâlini bir âh keser 04.11.2016Dost bî-pervâ, felek bî-rahm ü, devran bî-sükûn 27.10.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
superrrrrrr
 // nuriye çaylak
gerçekten haklısın yüreğine ağzına sağlık...
01 Ekim 2014 Çarşamba 02:03
sopa !!!...
 // Metin Irmak
Sn. Murat bey,yüreğinize,kaleminize sağlık.Rabbim'in sopası yok!.Bunlar,bu güne kadar yaptıklarının ve yaptırdıklarının cezasını mutlaka fazlasıyla göreceklerdir ve görmeyede başladılar bile......
14 Eylül 2014 Pazar 19:20
çok iyi
 // mustafa Eliuz
Tebrikler...
12 Eylül 2014 Cuma 23:43