YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Hz. Mehdi - Hz. İsa ve Deccal Yani büyük savaş
19 Ağustos 2015 16:36

BU KONUDA YAPILAN YORUMLARIN HÜLASASI

Melhame-i Kübra'da (Amik ovasında) İslam askeri Deccalin karşısında üç bölük olacak; bir bölük dönüp kaçacak, ikinci bölük şehid olacak. Üçüncü bölük sebat edecek, Cenabı Hakk’ın nusreti yetişecek ve Deccal ordularının hepsini yok edecek.

Ardından savaş dünyanın tamamına yayılacak ve korkunç bir dünya savaşı başlayacak. İnsanların çoğu ölecek. Bu dünyanın görüp görebileceği en büyük felaket olacak.

Dünyayı saran savaş ise üç ay sürecek, savaşın sonuna doğru Mehdi (as) teşrif edecek. Bu arada İstanbul işgal edilecek. Müslümanlar İstanbul'u tekrar fethedecekler

Bu fetih sırasında Deccal zuhur edecek. Müslümanlar Şam'a, Mekke’ye, Medine'ye göçüp buralarda toplanacaklar. Deccal 1 sene 7 ayda bütün dünyayı dolaşıp insanları kendine tapmalarını sağlamak için uğraşacak. Dünyayı dolaşmasını tamamlandığında, İsa (as) nuzul edecek ve Deccal'i öldürecek. İsa (as) Mehdi (as) ma tabi olacak.

Önce Hazret-i Mehdi (as) gelecek, otuz üç yıl, hilafet-i Muhammediye ünvanıyla hizmet edecek, İsa (as) ise  otuz sekiz veya otuz altı yıl yalnız başına din-i İslam’a hizmet edecek ve dünyaya hükmedecek. Hz Mehdi (as) yedi veya dokuz yıl semavattan nüzul eden Hazret-i İsa (as) ile beraber vazife görecek. İslam ve bütün dünyaya hakim olacak. İkinci bir Asr-ı Saadet dönemi yaşanacak.

Hadislerden de anlaşılıyor ki, Hazret-i Mehdi ile Hazret-i İsa'nın (as) din-i mübini İslam’a hizmet süreleri toplam seksen beş yıldır. Bunun yedi veya dokuz yılında beraber olacaklar, bu süreyi de toplam hizmet süreleri olan seksen beş yıldan çıkarırsak kalan zaman yetmiş sekiz veya yetmiş altı yıldır. Bu süre 1411 ile 1506 tarihleri arasında, din-i Mübin-i İslam’ın bütün cihanda hakim olacağı sürenin toplamı olacaktır.

BÜYÜKLERDEN HZ MEHDİ İLE İLGİLİ GAYBİ HABERLER

Piri Şeyhül Ekber Muhyiddini Arabi Hazretleri; Büyük İslam alimi ve Tasavvuf Piri Şeyhül Ekber Muhyiddini Arabi Hazretleri (1164-1240) "Dürri Meknun" kitabında, tam iki yüz elli sene öncesinden Kostantin in Müslümanların eline geçerek İstanbul'a dönüşeceğini ve 800 sene sonra zuhur edecek Hz. Mehdi'nin doğum tarihini büyük bir keramet göstererek vermiştir.

Malatya evliyalarından Şeyh Muhammed Kırçal; vefatından bir kaç yıl önce müjdeyi verdi. Zamanın azaldığını, Mehdiy-i Resulun aramızda olduğunu ama kendini bilmediğini ve bazı alametlerinden bahsetti ve teker teker çıktı. “Mehdiy-i resul aramızda, ama kendini bilmiyor. Annesinin ismi Emine, babasının ismi Abdullah, kendi ismi de Ahmed’dir”

İsmail Çetin Efendi: Mehdi’nin zamanına kadar, en zor Irak muhaberesiydi; Zemin tamamdır, zaman da tamamdır.

Seyyid Muhammed Berzenci: Mehdi As. gelecektir. Ehli Sünnet vel Cemaatin ittifakıyla kıyametin büyük alametleri, hiç tevilsiz olarak (aynen buyrulduğu gibi) olacaktır.

Fatih Sultan Han Hz. Mürşidi Akşemseddin Hz: İstanbul'u önce Mehmed fethedecek, sonra İstanbul ehl-i salibin eline geçecek, daha sonra da Mehdi İstanbul'u tekrar fethedecek. (Risaletü'n- Nuriye, Akşemseddin, A. İhsan Yurd, İstanbul, 1972)

Mahmud Ustaosmanoğlu Hz: Mehdi As.'ın geleceğini Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem efendimiz haber vermiştir. Resulullah Efendimizin haber verdiğine hangi hoca ne diyebilir? ( Ahmed Mahmud Ünlü’den naklen)

Abdurrahim Reyhan Erzincani Efendi: Mehdi As. ve İsa As. mutlaka teşrif edeceklerdir. Peygamber Efendimiz ne buyurduysa olmuştur. Olmadıysa da, daha zamanı gelmemiştir.

Mehmed Şevket Eygi: (Mehdi As.'ı kastederek) 1962’de Suriye taraflarında doğmuş olan ve Resulullah Efendimizin sülalesinden olan bir zatın zuhur ve huruç edeceğini sanıyorum. (Milli Gazete 2008-10-14)

İmam-ı Rabbânî (K.S) Hazretleri: Resûlullah (S.A.V)'in vefatı ile birlikte bu ümmetin evveli başlar, yani ilk beş yüz yıllık dilim. Bu dilim hicri 0–500 (miladi: 623–1123) yılları arasıdır. Ortası yani ikinci beş yüz yıllık dilim hicri 500–1000 (miladi: 1123–1623) yılları arasıdır. Âhiri, yani son dilim ise hicri 1000–1500 (miladi: 1623–2123) yılları arasıdır. Bu, İmam-ı Rabbânî K.S Hazretleri'nin tespitidir.

Muhammed Erzincan-i Hazretleri (K.S) sohbetlerinde  “ Büyüklerden buyurdular ki: Evvel saniye döner, 1400 de her şey tamam olur. Burada sani 2. bin manasında, evvel saniye döner yani Hicri 1428 yılındayız. İkinci bin içindeyiz. Kıyamet çok yakınımızda, alametleri tamam oldu. Diyeyim ki 75 sene, olsun da bir asır. Kıyametin saatini bilmiyorum.

Seyyid Muhammed Nurani(K.S.A) Hazretleri: Vefatından (18 Mayıs 2002) birkaç ay önce önce şöyle buyurdular ”Allah Teala Hazretleri Amerika’nın karşısına öyle birisini çıkaracak ki kafirlerin burnunu yerde sürtecek.

Uykusuz Mustafa  Efendi: Ne Rusya kalacak ne Amerika. Hepsi dümdüz olacak.

Sami Efendi hz. lerinin bir miktar altını bir yakınına teslim edip, Mehdi aleyhirrahme geldiği zaman ona teslim edersin dediği bilinmektedir. Ya çok yakında geleceğine bir işarettir ya da Efendimizin sünnetine uyup onu ümmete müjdelemektir.

Yazarın Önceki Yazıları
15 Temmuzda İlk üç günün samimiyeti ve havası bir başkaydı 07.10.2016İşler siyasette başka, sahada başka yürüyor; ABD batıyor 23.09.2016Şimdi her şey yeni başlıyor saflar netleşiyor 25.08.2016Müslüman olmanıza gerek yok. Sonuçta hepimiz cennete gireceğiz 16.08.2016La galibe İllallah 05.08.2016Demokrasi görünümlü azınlık diktatörlüğü 22.06.2016İslam’a meydan okuyan seküler Kürtler ve Beyaz Türkler yok olacaklar 28.05.2016İdamına saatler kala Nizami'nin bize mektubu 17.05.2016Tesettürsüz örtünenler 09.05.2016Dinler arası diyalog mu, dinden çıkarma mı? 29.04.2016İslam İttifakı'nın sonuçları ve bir medya grubu 21.04.2016İslam Ordusu'ndan dünyaya mesaj var 13.04.2016Ey insanlık yeni Dünya Savaşına hazırlıklı olun çünkü başladı 06.04.2016Türkiye Cumhuriyeti Devletini yerli ve milli bir hükümet yönetiyor 01.04.2016Ankara saldırısında yaşanan bir menkıbe ve bir dua 24.03.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // Olursa Ekime
Ne yalan soyleyeyim bende Kiyametin cok yakinda olacagini dusunuyorum? En onemlisi de insanlarin bu denli Yuce Allahimizdan uzaklasarak hipnoz edilmesine uzuluyorum. Simdi size soruyorum siz mehdi olsaydiniz boyle bombalarin atildigi bir ulkenin basina gecmek ister miydiniz? Ya cocuk mu kandiriyoruz ? Siz kimse tarafindan bulunamayan gizli bir sahisi ariyorsunuz? Kiyamete ceyrek var diyecegim yalan olacak:) hakem saatine bakiyor desem ne dersiniz! Bence biz bol bol fatiha okuyalim. olursa ekime....
30 Ağustos 2016 13:36
 // Yurdanur Birdesen Algüverçin
Mehdî Aleyhisselam'ın İstanbul'u Mânen Tekrar Fetetmesi 15 Temmuz 2016'da Gerçekleşti . BaşKomutanımız'ın Mehdî Aleyhisselâm'ın Kendisi Olduğunu Anlamak İçin ,Îlîm Ve Ferâset Sahibi Olmamız Yeterlidir . İsâ Aleyhisselâm'da İş Başında . ElhâmdûlîllâhûRâbbûlÂlemîn . Âmîîînnn ....
24 Ağustos 2016 09:43
 // Esma
Mehdi neden bana Erdoğan I hatirlatiyor bilmiyorum ama Iki senedir hep mehdi ye benzetiyorum kollari uzun olacak diye okumustum...
10 Ağustos 2016 18:57