YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
HDPKK'nın kanlı Suruç şovu ve yansımaları
30 Temmuz 2015 17:22

Maksat gerçekten Kobani’ye yardım olsaydı

Şu asla unutulmamalı ki; Suriye’ye geçmenin yasak olduğunu bildiği halde HDPKK 300 genci Suruç'ta toplayarak gençlerin ölümleri üzerinden kanlı bir şov yapmayı planladı ve uyguladı. Amacı asla Kobani'ye yardım etmek değildi.

Maksat gerçekten Kobani'ye yardım olsaydı, 300 kişiyi Suruç'ta toplamanın maliyetiyle, onlarca kat daha fazla oyuncak alınabilirdi. Suruç'taki kanlı ŞOV için harcanan konaklama ve ulaşım paraları Kobani'ye yardımda kullanılsaydı Kobani'de ki ihtiyaç sahiplerinin eksiksiz tüm ihtiyaçları giderilirdi. Eğer amaç yardım olaydı tabii ki.

Olayla ilgili ilginç anekdotlar

Yaşanan acı olaydan bir gün önce Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, HDP Suruç ilçe başkanı Suphi Koçyiğit'e, gençler için güvenlik tedbiri almayı teklif ediyor ama kabul görmüyor ve üstüne üstlük alana güvenlik güçlerinin girmesine engel oluyorlar. Sonra da utanmazca devleti sorumlu olarak suçluyor ve katil devlet diye yaygara koparıyorlar.

HDP'liler patlama olur olmaz saldırıyı yapanın IŞİD olduğunu ilan etti. Müfteriye sormazlar mı  ‘Ey HDPKK bu kadar kısa sürede bu saldırıyı IŞİD'in yaptığını nasıl bildin’.

Suruç saldırısını yapan Abdurrahman Alagöz'ün Diyarbakır bombacısıyla irtibatlı olduğu ortaya çıkıyor. HDPKK'da çıt yok.

Sosyalist gençlerin eylemi için 20 Temmuz'a kadar her türlü organizasyona yürüten ve kaymakamla görüşüp pazarlık yapan HDPKK'nın yerel ve en genel yetkilileri o gün ne hikmetse 11 Eylül saldırılarında ki Yahudiler gibi hep birden ortadan yok oluyor. HDPKK'da tık yok.

BDP'li Suruç Belediyesi Amara Kültür Merkezi'ndeki 2 güvenlik kamerasının patlama anında çalışmadığını söylüyor.  Fakat kameraların arızalı olmadığı, bilinçli olarak devre dışı bırakıldığı öğreniliyor.

HDPKK Sosyalist Gençleri öldürmekle kalmıyor birde ölü soygunculuğuna kalkıyor. Patlamada ölen gençlerin cesetlerini ailelerine verme konusunda akla gelmedik zorluklar çıkarılıyor. HDPKK'lılar köşe de, bucak da zil takıp oynuyorlar, müzik yok.

HDP ye oy veren Müslümanlar istediğiniz oldu şimdi mutlu musunuz

HDP'nin demokrasi, barış ve özgürlük anlayışı sonucunda Doğu ve Güneydoğu'da baskı o kadar arttı ki erkekler sakal uzatamaz, dindar kadınlar bırakın çarşafı başörtüsü bile giyemez oldu. HDP'ye oy veren Müslümanlar istedikleriniz bunlar mıydı?

Seçim öncesi HDP'yi "barış güvercini"  Demirtaş'ı Selocan ilan edip, kadın-erkek demeden sokak sokak, kapı kapı, gezip bu marksist-kominist partiye, canhıraş bir şekilde oy isteyen, AK Parti düşmanlığını ümmet ve devlet düşmanlığına devşiren, paralel abiler ablalar, gelen ölüm haberleri sizleri memnun etti mi?

Etmediyse dahası var, üzülmeyin.

Ey paralel ulaklar sözüm size;

Sizin için varsa yoksa kliksel enaniyetiniz ve kibriniz. Ümmet ve millet değil sizin derdiniz. Dini bir yapı ise asla değilsiniz. Ümmet ve millet aleyhine bunca yaptıklarınızdan sonra, bırakın Müslümanlığı insanlık adına herhangi bir şey kaldı mı? acaba, sizde.(Ölümde var, hesap da var. ALLAH VAR ALLAH.)

Eee ne de olsa yüzyılların kaşarı bunlar

Medya Organlarını HDPKK'nın haber bültenine çeviren Doğan Grubu ve Cumhuriyet tüm bu yaşananlar karşısında bir an bile utanmıyor. Yüzlerin de ufacık bir kızarıklık dahi olmuyor. Kesin onlarda Alman birası içip Türkiye'de 'Memleketim' olarak bilinen 6 asırlık Geleneksel Yahudi Halk şarkısıyla dans ediyorlardır. (zeybek oynayacak halleri yok ya) Eee nede olsa yüzyılların kaşarı bunlar, değil mi?

Sözüm Müslüman olana

Sana söylüyorum sana

Aldanma gayri şu pagana

Dön asli unsurlarına

Kul olmak varken Allaha

Sefil bir yaşam için

Niye yalvarıp durursun

Haçlı uşağı pagana

Yazarın Önceki Yazıları
Avrupa Hanedanlığı: Akraba Monarklar - 2 14.07.2017Avrupa hanedanlığı; Akraba Monarklar - 1 04.07.2017Şehirlerin KUTSAL bekçileri 24.06.2017Darbe oyunları ve mütemmim cüzler 12.06.20173. dünya savaşından bir ve beraber olursak çıkabiliriz 29.05.2017Bizim REİS hepimizin REİSİ 03.05.2017Güçlü millet, güçlü devlet, güçlü yönetim 20.04.2017CHP nasıl kurtulur - mu? 10.04.2017Hibrit savaş terörsüz olmaz 21.03.2017Ümmet Olarak Hibrit Savaş İle Karşı Karşıyayız 15.03.2017Fırat kalkanı kutsal mızrağı parçaladı! Bırak anlamsız hayır’ı 05.03.2017Haçlı ve Siyonist teröre cevabımız Fırat Kalkanı'dır 22.02.2017İslam dünyasının en anlamlı cevabı; İslam Ordusu 09.02.2017Bir oradan bir buradan anlayana kitabın ortasından 27.01.2017Profesyonel Propagandistlere Karşı Aklımızı Kullanalım... 16.01.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // Ali Karabay
Sizin Yazmış olduğunuz makaleler ve köse yazıları tamamen doğru tespit...
05 Ağustos 2015 15:52
 // huseyin ahmetoglu
Çok teşekkürler murat bey ağzına sağlık kalemine kuvvet sayilarinizin artması dileği ile...
03 Ağustos 2015 22:47