YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Haçlı Savaşları 4 Cumhurbaşkanlığı seçimleri
02 Ağustos 2014 09:57

Bu Cumhurbaşkanlığı seçimleri de diğerleri gibi çok sert geçecek diye düşünenler çok yanılıyor!!! Öyle bir sert, öyle bir sıkıntılı olacak ki... Diğer sert geçen cumhurbaşkanlığı seçimlerine rahmet okutturacak. İddia ediyorum ki ne Türkiye ne de dünya böyle bir (yarı başkanlık) cumhurbaşkanlığı seçimleri görmedi, görmeyecek.

“2014 Cumhurbaşkanlığı seçimi demokrasi tarihimizin en çetin cumhurbaşkanlığı seçimi olacak. Çünkü çok farklı yerlerde, değişik koalisyonlar kuruluyor. Hepsi birden yüklen(iyor)ecek. Amaç yeni Türkiye yi çökertmek

Teker teker değil tümü birden saldırıyorlar ve saldıracaklar. Sağcısı, solcusu, futbolcusu, hacısı, hocası, ağası, paşası, baronu, kraliçesi herbiri, kimi zaman ayrı kimi zaman birlikte, hep ama hep saldır(yorlar)acaklar. Ta ki Anadolu'daki tüm yerli unsurlar bu topraklardan sökülüp atılıncaya kadar. Anadolu'da tek bir inanan kalmayıncaya kadar. Yeni bir haçlı ruhudur bu. YENİ BİR HAÇLI SALIDIRISIDIR bu, anlayan anlar.                

Planlanan oyunlar hayata geçerse ülke geri dönüşü olmayan bir yola girer diye heveslenenler var. Ama boşa umutlanıyorlar. Hatta tam tersine bu planlar da diğerleri gibi AK Parti’ye ve Erdoğan’a yarayacak. Türk halkı kaosu ve devlete isyanı hele ki ihaneti hiç tasvip etmez, her zaman itidalden ve sükûnetten yana tavır alır.

Bu planlar olsa olsa Başbakanımızın Köşk seçimlerinde elini güçlendirir. Zaten birinci turda elde edeceği zaferi, iyice pekiştirir. Görün bakın çıkacak olaylar Erdoğan’ın hanesine en az beş puan olarak yansıyacak. Ve Başbakanımız ezici bir oyla yüzde 53 - yüzde 58 bandında bu seçimi de alacak. Türkiye’nin son Cumhurbaşkanı ilk devlet başkanı olacak.

Şimdi gelelim kafalardaki en büyük ve en zor soruya. Sayın Başbakan köşke çıkarsa AK Parti’de çözülme olur mu? Cumhurbaşkanlığı sürecinde Ak Partililerin ve ülkeyi yönetenlerin cevaplaması gereken en zor soru bu ve bu soru cevaplandırılamadığı için bu süreç de tıkanmalar yaşanabilir.

Yoksa hem Erdoğan hem de seçmen Cumhurbaşkanlığına hazır. Ama AK Parti kadroları buna hazır mı? Bence değil. Peki, hazırlanabilir mi? Bence çok zor. Çünkü bu kadar tuzlukla ve statüko oyuncağıyla bu imkânsız.

Asıl sıkıntı Sayın Başbakan Cumhurbaşkanı olduğunda yani seçim sonrası yaşanacaklarda. Kurulacak olan yeni partinin durumu ve kimin genel başkan olacağı, bu partiyi kimlerin nasıl kurduracağı, hangi partilerden kaç milletvekilinin istifa ettirileceği üç aşağı beş yukarı belli oldu. Sıra rötuşlarda

AK Parti kadrolarının ve özellikle milletvekillerinin yüzde 40’ı eski Türkiye’nin elemanı. Yeni Türkiye’ye uyum sağlamaları imkânsız. Muhalefet partileri ise, tam bir fecaat. Oran yüzde 60’larda. Bunun herkes farkında.

Bu kendinden toksinli zihniyet, AK Parti içinde elde var yetmiş diye hesap ediyor. (gezi olaylarından ve 17-25 Aralık darbe teşebbüslerinden bu yana, olumlu ya da olumsuz bir tek kelime etmeyen tam yetmiş vekil var AK PARTİ'DE). Üç dönem kuralının işlediğini ve bir daha vekil edilmeyecekleri, AK Parti içinden bir kısım vekilin bir şekilde ikna edilerek istifa ettirileceklerini de işin içine katın. Bunlara CHP ve MHP'den zaten olan (hazır edilen) vekillerin de eklemlendiğini düşünün. 150 vekillik bir grubu çantada keklik görüyorlar. Bu sayıyı daha da arttıracaklarına inanıyorlar. Size çok uçuk geliyor değimli? Son iki seneyi bir düşün sonra bir daha okuyun.

Sonra ver elini gensoru. CHP VE MHP'den kalanlarla azınlık hükümeti denemesi ya da hükümet krizi. Bu arada ekonomik krizsiz olmaz tabii. Balyoz, Sarıkız, Ayışığı, Gezi, Ergenekon çok hafif kalır, bundan sonra yaşanacakların yanında. Artık kaoslardan kaos, krizlerinden kriz beğenin Türkiye de.  Pek tabii ki, baskın bir erken genel seçim tam olur, yerli yerinde.

Ve YENİ TÜRKİYE'nin temsil ettiği ne kadar değer varsa ya hapiste ya işkence hanede ya da faili meçhulde. Şimdiye kadar elde edilen tüm kazanımlar çöpte. Bırakın özgür, müreffeh YENİ TÜRKİYE'yi, mumla ararız baskıcı, despot ESKİ TÜRKİYE'yi. Görürüz en az ELLİ YIL  geriyi.                    

Zaten Türkiye’de bir muhalefet sorunu varken ya hepten biterlerse? Ya bir de iktidar sorunu yaşarsak? Türkiye bu kadar belirsizliği ve böylesine bir kaos’u kaldıramaz. Bırakın Türkiye’yi, dünyada hiçbir ülke kaldıramaz.

Her ihtimal düşünülmeli ve karşı taktik geliştirilmeli. Maalesef bu konuda çok zayıf AK PARTİ geneli. Hele ki il ve ilçe örgütleri, tam bir fecaat. Yalnız kaldı Başbakanımız taa en baştan. Yalnız ve uzun adam BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN.

Ellerinde o kadar çok gayrimeşru kayıt film bilgi CD var ki. Kimi nereden nasıl yakaladılar belli değil. Acaba kimleri düşürdüler kumpasa. Hiç beklemediğimiz tahmin etmediğimiz yerlerden ve kişilerden darbeler yemeye hazırlıklı olunmalı. Hiç ummadığımız ve hazırlanmadığımız yerlerden vuracaklar bizi. Bu böyle bilinmeli

Hedef sadece Türkler, Müslümanlar değil,  Anadolu'yu Anadolu yapan tüm yerli unsurlar. Türkler, Kürtler, Aleviler, Romanlar, Ermen'ler, Süryaniler, Şiiler. Onlara karşı duran her unsur hedefte. Yandaşlık ve oydandık yapanlar da kullanım süreli bitinceye kadar iyi. İşleri bitince onlar da pissuvar da.  Ya da hangi hanede!?  Belli değil. Diğerleri gibi. 

 

MURAT YAMAN

KASİAD YÖN.KRL.BŞK

Yazarın Önceki Yazıları
Ahir zaman zalim İmparatorluğu ABD’nin sonu geldi 07.02.2018Ülkemizin menfaatleri ve ümmetin dirliği için İran rejiminin değil amma 10.01.2018Özel üretilen Kudüs krizini, neden bir de bu yönden irdelemiyoruz? 21.12.2017Zarrab davası; Gerçek ve esas sebebi henüz kimse yazmadı ve konuşmadı 07.12.2017Suudi Arabistan'da yaşananlar bir değişim hareketi 28.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-2 16.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-1 07.11.2017Dur de artık İzmir dur de! 25.10.2017Asimetrik kuşatma ve bir şekilde ikna edilenler 02.10.2017Çalışma hayatı ve Beş Maymun Hikaye’si 21.09.2017Aile kutsaldır 16.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 2 05.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 1 24.08.2017Selam olsun... 15.08.2017Hukuk ve adalet, savaşta bile! 07.08.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
etkili
 // mustafa Eliuz
Başarılar...
08 Ağustos 2014 Cuma 00:31
11:30
 // vatandaş
korkuyorum ki, seçimleri ikinci tura bıraktırıp Ekmeleddin beyi kazandırmak için uğraşacaklar. hatta bu konu için çirkeflik, gezi benzeri olaylar, sandık gaspı, sandık yakmak, sandık yok etmek, seçime gidenlere engel olmak tehdit etmek gibi her türlü dümene hazır olun. İhsanoğlu boşa gitsin diye aday gösterilmedi bence. ..
bunlar bilinen şeyler zaten. ancak şiddeti çok daha felaket olacak gibi.
istihbarat iyi çalışır inşALLAH,
bu sözlerimi duyurmak benim için bir vatandaşlık görevi gibi geldi bana, bu yüzden yazdım....
03 Ağustos 2014 11:30
% 60
 // timuçin özakçan
Sayın yaman soyadınız gibi gerçekten yaman bir yazı olmuş.Bir yerde size katılmıyorum 53-58 bandı demişsiniz bu oran bence %60 rahat olur hele ki İstiklal marsi vakasından sonra monşer aday simdiden sandiga gömülmüştür.saygılarımla Timuçin Özakçan...
03 Ağustos 2014 Pazar 00:53