YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Gündem de bir yere kadar çünkü başka Türkiye yok
11 Ekim 2014 12:43

GÜNDEMİN HÜLASASI

ÇÖZÜM SÜRECİNİ BERTARAF ETMEK

Çözüm sürecini bertaraf etmek isteyen şer güçler, PKK'nın buradaki bir kolu ve Avrupa kanadı en başta olmak üzere Kobani dedikleri Ayn el-Arap a sözüm ona bir devlet kurdular. Bu suni devletlerine de Esad rejimi ve İsrail başta olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinden de destek buldular.

UYDU KÜRT DEVLETİ KURMAK

Amaç bu uydu devlet ile Türkiye’yi ve Barzani’yi sıkıştırmak ve büyük Kürdistan’ın kurulmasına kapı aralamaktı. Ancak IŞİD bu devleti yerle bir edince tüm hayaller ve stratejileri altüst oldu. İşte bunların kuyruk acılarının feryadı yükselmektedir Anadolu sokaklarında.

YENİ TÜRKİYE'Yİ YOK ETMEK

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve hükümeti buna çok önceden hazırdı. Ve devletimiz aldığı tedbirlerle alçakça hazırlanmış bu oyunu bozdu. CHP ve HDP eninde sonunda devletten ve çözümden yana taraf olacaklardır. Bu yaşananlar sadece PKK'ya değil paralel örgüte de büyük bir ders verecektir.

GÜNDEMİN ARKA PLANI

YENİ DEVLET YENİ SINIRLAR

Türk devletinin kendini yenilemesi ve başlatılan Arap baharı ile özelde Ortadoğu'da genelde tüm dünyada yepyeni bir düzen kuruluyor. Siyasi, içtimai ve maddi sınırlar, bölgenin kendi dinamiklerine göre yeniden şekilleniyor.

KÜRESEL ADİL DÜZEN

ABD İSRAİL İNGİLTERE VE BATILI DEVLETLER Birinci Dünya Savaşı'nın da temellerini attıkları vesayetçi düzenin devamı için savaşıyor. Türkiye ise DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKDÜR diyerek tüm halkların haklarının korunacağı KÜRESEL BİR ADİL DÜZEN için mücadele ediyor.

İKİNCİ İSRAİL KÜRT DEVLETİ

İNGİLTERE VE BATILI DEVLETLER uzun zamandır Ortadoğu’da kendi çıkarları için kullandıkları İSRAİL'e bir ikincisini eklemek istiyorlar. (Aynı kullanım hakkının İsrail de misliyle yapmakta) Bunun içinde Ortadoğu’da ikinci İsrail diye tanımlanabilecek sözüm ona bağımsız bir Kürt devleti kurmayı planlıyor ve bu uğurda her türlü ahlaksızlığı yapmaktan da geri durmuyorlar.

İSLAM ÂLEMİNİN SIRTINDAKİ HANÇER

Bölgedeki İslam ülkeleri bir tek İsrail’le değil yeni kurulan Kürt devleti ile de uğraşmak zorunda kalsın, dikkatler terörist İsrail’den Kürt devletine kaysın, İsrail’in ömrü uzasın istiyorlar. İslam âleminin sırtına bir hançer daha saplamak istiyorlar, kısacası.

GÜNDEMİN BÜYÜK RESMİ

YİNE PARALEL YAPI

Paralel yapının kripto elemanlarında biri, 30 Ocak 2014’te. İnternete düşen telefon görüşmesindeki ses kaydında, kardeş yayın organları Sözcü Gazetesinin muhabiri ile 26 Ekim 2013’de yaptığı görüşmede, yaşadığımız olayları en ince detaylarına kadar tarif etmişti.

PARALEL İHANET SENARYOSU

Büyük bir enaniyet ve iştiyakla anlattığı senaryo şu şekildeydi; ABD'de büyük bir Kürt konferansı düzenlenecek, Abdullah Öcalan’a muhalif olan bütün Kürt gruplar Washington’da toplanacak. ABD ve İsrail Konferansa katılan muhalif Kürt temsilciler üzerinden “Abdullah Öcalan’ın PKK'daki iradesini ve etkisini bitirecek,” Abdullah Öcalan, örgüt içinde devre dışı bırakılacak ve Kandil, örgütte birinci derece söz sahibi olacak, çatışmalı bir dönem başlayacaktı.

Suriye’de Salih Müslim’e destek vermediği için Barzani etkisiz hale getirilerek devre dışı bırakılacak, yerine Salih Müslim getirilecek ve Türkiye'nin “Çözüm Süreci” ne odaklandığı sırada, Kürtler bağımsızlık ilan edecekti. ABD İNGİLTERE İSRAİL VE BATILI ÜLKELER Kürtleri dolaylı olarak tanıyacaktı.

MUTLU BÜYÜK ABİ İSRAİL

Böylece Türkiye’de de Tayyip Erdoğan bertaraf edilecekti. Paralel ağabeylerin emir ve talimat aldıkları, çok sevdikleri güneydeki ülke olan İsrail çok mutlu olacaktı. Eee ne de olsa mutlu olan büyük ağabeyleri de onları bir gün mutlu ederdi.

FAKAT OLMADI

Paralel ağalar ve beylerin kusursuz hazırlanmış sinsi planları vardı. Bizans entrikalarından daha şerli tuzaklar kuran İNGİLİZ VE İSRAİLLİ ustaları vardı. Fakat olmadı, ilahi külli irade bunlara fırsat tanımadı.

ALLAH VAR ALLAH

Hesap edemedikleri yüce Yaradan’ın ilahi planlarıydı. TÜM PLANLARI YAPAN VE BOZAN ALLAH VARDI. Şeytanlık yapmaktan ALLAH ı unutmuşlardı. Kul ALLAHI unutsa da ALLAH HİÇ BİR KULUNU ahmak da olsa, hain de olsa unutmazdı. ALLAH da hainleri işte böyle çarpardı.

IŞİD BİR ANDA (MI) ÇIKTI

IŞİD diye bir örgüt nasıl olduysa bir anda Allah tarafından ortaya çıktı. Bir günde Musul’u aldı. Mahmur Kampı’nı dağıttı. Suriye’ye yöneldi. PKK nın ve PYD’nin suni devletini yıktı.  PKK ve PYD nin destekçisi İNGİLTERE İSRAİL BATILI DEVLETLET ve Paralel örgütün ince hesapları tarumar oldu. YENİ TÜRKİYE yi yok etmek için hazırladıkları tüm stratejileri çöktü.

SÖZÜN ÖZÜ YANİ SONUÇ

YENİ TÜRKİYE HER DAİM HAZIR

Devletin ve hükümetin bu yaşanan olaylara hazırlıklı olmadığı haberlerinin hiçbir doğruluk payı yok. YENİ ANKARA çok önceden gördüğü ve planladığı bu olaylara tedbir aldı ve temkinli bir şekilde teker teker uygulamaya koydu.

HALK GERÇEKLERİ ANLAMALIYDI

Devletin 17 ve 25 Aralık darbe girişimleri ve gezi kalkışması da dâhil olmak üzere bu tip olaylarda bayağı birikmiş tecrübesi vardı. Bazı gerçekler ortalığa dökülüp saçılmalıydı. Halk gerçekleri anlamalıydı. Bundan sonra yapılacaklara rızasını ve katkısını koymalıydı.

BAŞKA BİR TÜRKİYE YOK

Tüm Kürtlerin, Arapların, Türkmenlerin doğrusu bölgede ki tüm mazlum milletlerin Türkiye’den başka başları sıkışınca sığınacakları ve yardım bekleyebilecekleri başka bir devlet yok. Olmadı, olmayacakta. Türkiye, Kürtlerle ve Araplarla savaşarak değil, Kürtlerle ve Araplarla barış ve huzur içinde yaşayarak geleceğini oluşturmak istiyor.

BİZ TÜRKLERİNSE BAŞI SIKIŞDIĞINDA SIĞINACAĞI VE YARDIM BEKLEYECEĞİ BİR YERİ YOK.

ÇÜNKÜ BAŞKA TÜRKİYE YOK.

ONUN İÇİN DEVLETİMİZİN KIYMETİNİ BİLELİM.

Eski bir Türk atasözü derki; DEVLETSİZ BAŞA KUZGUN LEŞE

Yazarın Önceki Yazıları
Ahir zaman zalim İmparatorluğu ABD’nin sonu geldi 07.02.2018Ülkemizin menfaatleri ve ümmetin dirliği için İran rejiminin değil amma 10.01.2018Özel üretilen Kudüs krizini, neden bir de bu yönden irdelemiyoruz? 21.12.2017Zarrab davası; Gerçek ve esas sebebi henüz kimse yazmadı ve konuşmadı 07.12.2017Suudi Arabistan'da yaşananlar bir değişim hareketi 28.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-2 16.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-1 07.11.2017Dur de artık İzmir dur de! 25.10.2017Asimetrik kuşatma ve bir şekilde ikna edilenler 02.10.2017Çalışma hayatı ve Beş Maymun Hikaye’si 21.09.2017Aile kutsaldır 16.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 2 05.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 1 24.08.2017Selam olsun... 15.08.2017Hukuk ve adalet, savaşta bile! 07.08.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // kadir cebeci
İsrail ve kürtler bir akrep gibi kendi kendi nı sokacak ve ALLAHIN İZNİYLE TÜRKLER TÜRKBİRDEV İ KURACAK,BUNUN BAŞKA YOLU YOK...
02 Şubat 2016 21:15
.
 // Kemal Çoban
Başka Türkiye yok. Çok doğru tespitlerinizi çok begendim. Başarılarınızın ve tespitlerinizn devamını dilerim ....
25 Aralık 2014 Perşembe 23:16
KAYA
 // ALİ
BAŞKA TÜRKİYE YOK. DEVLETİMİZE SAHİP ÇIKALIM...
15 Ekim 2014 Çarşamba 02:07