YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Dinler arası diyalog mu, dinden çıkarma mı?
29 Nisan 2016 16:29

Kim, kim ile neyin diyaloğu içinde? Ebu Rigal ve avanesi bu diyalog denen safsatanın yetkisini kimden ya da kimlerden aldılar? Hangi müslüman ya da müslüman örgütler bu yetkiyi bunlara verdi.  Halkın tabiriyle neyin kafasını yaşıyor bunlar?

Bu dinler arası diyalog safsatasını nasıl, niye uydurdular. Bu haince cesareti nereden buluyor bu münafıklar.

Amacı İslam dini ile Hristiyanlık dini arasında tek yönlü geçişgenlik olan bu sahtekârlığı nasıl oluyor da dinler arası diyalog diye biz Müslümanlara yutturmaya çalışıyorlar.

Bırakın dinler arası diyaloğu, din-i Mübin i İslam’la Hristiyanlık arasında bile olamayan bu diyalog safsatası, Olsa olsa Fethullah Gülen ile Papa'nın diyalogçuluk oyunu altında İslam’ın içini boşaltma, Müslümanları şuursuzlaştırma operasyonu olur.

İslam’ın hangi mezhebi, hangi görüşü ile Hristiyanlığın hangi mezhebi ve görüşünün diyaloğu bu.  Daha Hristiyan ve Müslümanlar arasında tam bir uyum sağlanamamışken, nasıl bir dinler arası diyalog bu?

Fethullah Gülen ile Papa'nın muhabbetini bizlere dinler arası diyalog diye satıyorlar. Sen gidip Papa'nın elini öp sonra da gel bana diyalog de. Müslümanlar yer mi senin diyalog oyununu?

Peygamber efendimizin Yahudilerle ve Hristiyanlarla yaptığı görüşmeleri baz alarak bu diyalog faaliyetlerine başlamışlarmış. Ne güzel de söylüyorlar ağızlarını doldura doldura ‘peygamber efendimiz’ diye her seferinde. Sen Peygamber misin ey Fethullah Gülen? Ya da efendimizin görev verdiği seçilmiş kişi misin? Bu arada şunu da iyi öğren; efendimiz görüşme yaptı, diyalog değil ve sahabe efendilerimizin hiçbiri bu görüşmelerde gidip bir gavurun ya da liderlerinin elini öperek Müslümanları alçaltmadı.

Tarihte sizlere kadar hiçbir din âlimi ve Müslüman kilisede Muhammeden Resullullahsız ezan okuma densizliğini göstermedi. Fethullah Gülen'e varıncaya kadar buna kimse cesaret etmemişti.  Amaç belli Hz. Muhammedsiz bir İslam dini. Efendimizi çıkarırsan geriye İslam dini kalmaz be hey gafil. Sadece Fethullah gülen dini kalır.

Ezana Ekleme, Ezandan Çıkartma: Şiiler kendilerinin bir şiarı olarak 'Eşhedü Enne Alliyyen Veliyullah' lafzını ezana eklemişlerdir. Şiiler her ne kadar bu ezanın bir parçası değil deseler de uygulamaya devam etmektedirler.

Çok da uzak olmayan bir zamanda Gladio’nun merkezi olan Belçika'da Ebu Rigal’e bağlı Türk Dostluğu ve Diyalog Derneği'nin bir kilisede düzenlediği 'diyalog toplantısında’ ezan okuyan Süleyman Erkişi, ezanın 'Eşhedü enne Muhammeden Resullulah' kısmını okumadı. Daha sonra bunun sebebi kendisine sorulduğunda ise bunu uykusuzluğa bağladı. Dini Mübin-i İslam’ın bir şiarı olan ezanın bu şekilde eksik okunması diyalog çalışmalarının bir ürünü müdür acaba diye insanın aklına gelmiyor değil hani.

Ortak bir din kurmaya çalışan bir akım veya bir kimse ortaya çıksa ve ezandan bir parça çıkarmak istese, muhakkak  ki Süleyman Erkişi'nin okumadığı kısmı çıkaracaktır.

Ezan, bu şekliyle belki bir camide okunsa bu kadar göze batmazdı. Ancak ezanın bu şekliyle bir diyalog toplantısında okunması, üstelik bir kilisede okunması insanların kafasındaki soru işaretlerinin ne kadar haklı olduğunu ortaya koyuyor. Ve bir zaman sonra bu soru işaretleri bu günlerde olduğu gibi kesin kanaat halini alıyor.  

Şia nasıl ki ezana bir ekleme yapıyor ve bunu şiarı olarak duyuruyor ise, aynı şekliyle Hz. Muhammed'in (sav) adının anılmadığı bir ezan da pekala Ebu Rigal ve diyalogcularının şiarı olabilir değil mi?

Şia imamlarından Cafer bin el-Bakır'a, şarap içen bir kimsenin durumu sorulduğunda, imamın cevaben 'Bunda bir şey yok; Allah, Ali'yi seveni affeder' der.

Gülen cemaatinin ise maslahat icabı hanımların başının açılmasına, alkol kullanılmasına, namazın kılınmamasına veya ima ile kılınmasına cevaz verdiğini yani Şeriat'ı, cemaatin bekası ve maslahatı için askıya aldığı artık her kesin malumu.

Eee daha ne kaldı diyeceksiniz değil mi? Geride daha neler neler kaldı. Anlatmaya bizler utandık, fakat onlar yapmaya utanmadı.

Müslümanların hayatından kuranın ahkamını, efendimizin sünnetini çalmaya kalktılar. Daha ne yapsınlar. Tüm dünya bir araya gelse bunda daha fazla zararı İslam’a ve Müslümanlara yapamazdı.

Klasik İslam düşmanları bedenlerimizi çaldı bizleri şehid ettiği. Bunlar inancımızı çaldı, imansız bıraktı. Sorarım sizlere hangisi daha tehlikeli?

 

Allah'tan uzak Allah’ı anlatan Allahsızlar.

Allah’ın adı ile Allah’ın kullarını utanmazca kandıranlar.

Sakın ha unutmayın

Siz kabul etmeseniz de

Her şeyin üstünde bir yaratan var.

Tüm bunların sorulacağı bir hesap yeri var.

Şaşmaz bir adaletle hesap soracak var.

Allah (c.c.) var

Gam keder yok biiznilah

                                                                  HAMMADUN

 

Yazarın Önceki Yazıları
Ahir zaman zalim İmparatorluğu ABD’nin sonu geldi 07.02.2018Ülkemizin menfaatleri ve ümmetin dirliği için İran rejiminin değil amma 10.01.2018Özel üretilen Kudüs krizini, neden bir de bu yönden irdelemiyoruz? 21.12.2017Zarrab davası; Gerçek ve esas sebebi henüz kimse yazmadı ve konuşmadı 07.12.2017Suudi Arabistan'da yaşananlar bir değişim hareketi 28.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-2 16.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-1 07.11.2017Dur de artık İzmir dur de! 25.10.2017Asimetrik kuşatma ve bir şekilde ikna edilenler 02.10.2017Çalışma hayatı ve Beş Maymun Hikaye’si 21.09.2017Aile kutsaldır 16.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 2 05.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 1 24.08.2017Selam olsun... 15.08.2017Hukuk ve adalet, savaşta bile! 07.08.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.