YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Demokrasi görünümlü azınlık diktatörlüğü
22 Haziran 2016 09:52

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bu yana elit, seçkinci, lümpen ve beyaz Türklerden oluşan %20’lik bir azınlıkla demokrasi görünümlü bir diktatörlük kurulmuştur. Geriye kalan halkın % 80’i sindirilerek baskı ve zulüm altında tutulmuştur.

Tek parti döneminde başlayan baskıcı, vesayetçi, halkın iradesini çarpıtan bu sahte demokrasi çok partili dönemlerde de şekil değiştirerek devam edegelmiştir. Halkın %80 çoğunluğunun yoksulluğu, ızdırabı yıllarca sürmüştür.

2002 yılında AK Parti iktidarlarıyla yaşanmaya başlanan demokratik değişim ve dönüşüm süreciyle Anadolu insanı yani ülke çoğunluğu idareye el koymuş, iradesini yönetime taşımayı başarmış ancak 85 yıldır saltanat sürdürenler, ülkenin kaymağını yiyen jakobenler bunu bir türlü hazmedememiş ve kaldıramamışlardır.

85 yıldır halkın inançları, değerleri, tarihi ve ecdadı hor görülmüş, çiğnenmiş ve öcü olarak gösterilmiştir. Şimdi halk çoğunluğu, Anadolu insanı öz değerlerine dönüş yapıp, sahip çıkınca bu yerli görünümlü yabancı unsurlar, yapılanları kendi varoluşlarına, yaşam tarzlarına ve özgürlüklerine, bir tehdit olarak görüyor ve tüm Anadolu insanına ayırım gözetmeksizin saldırıyorlar.

Değişimi ve halkın kazanımlarını engellemek için cumhuriyet mitingleri, gezi kalkışması ve 27 Nisan sanal muhtırası dahil çeşitli darbe plan ve teşebbüsleriyle her türlü imkanlarını seferber ettiler ve seferber etmeye de devam edecekler. Asla durmadılar, durmayacaklar. 

Ve üçüncü raund

Gezi Parkının boşaltılmasından sonra yeni bir dönem başladı. Üçüncü raundun süresi bir ve ikinci raunddan daha uzun oldu. “Artık eylemler etkisini kaybetti” diye düşünenler büyük bir yanılgı içindeler. 

Evet eylemler 31 Mayıs ve 11 Haziran’daki gibi değil. Bu doğru. Lakin kısmî sükunete bakıp da eylemlerin bittiğini sananlar, çok ciddi bir yanılgı içindeler. 

Türkiye’de bir Ergenekon yapılanması varsa, ekonomik ve medya ayağı olmaz mı? Bugün Ergenekon, 2002’den daha güçlü. Yapılanlar, sadece askeri kanadını etkisiz hale getirmekten ibaret kaldı. 

Ergenekon yapılanmasında ki liderlik askerde değil ki… (zaten hiç olmadı da)

Ve dördüncü raund

9. ve 10. aylara dikkat! Bu ayaklanmaların en az 3 katı büyüklüğünde tekrar saldırma hazırlığındalar. Saldırılar oluşmadan püskürtülür ya da etkisiz hale getirilirse bir seçim ya da referandum ordu savaşta dahi olsa kapıda demektir. 

Böyle alçakça yürütülen bir savaşta ne yazık ki onlarca yıldan beri mütedeyyin kesimlerin, “sevap” aşkıyla tercih ederek bisküvisini satın aldığı muhafazakar adam da ülkeyi işgal etmek isteyenlerle birlikte bize karşı savaştı.

Ha bu arada unutmadan Ergenekon’un birinci ismi ( şu an için yurt dışında) sivil biri. Hem de hiç ummayacağınız, tahmin bile edemeyeceğiniz yok artık bu kadarda olmaz deyip şaşkınlıktan kala kalacağınız bir zat-ı muhterem!

Müdafa içinde müdafa yaptık

Türkiye’yi son 250 yıldır hep müdafada kalmaya zorladılar.  Son seksen yılda da müdafa içinde müdafa yaptık ve adınada ‘hattı müdafa yoktur sathı müdafa vardır’ dedik.  Dünya da ve dahi ülkemiz de gelişen olaylara hep sonradan isteksiz bir mecburiyet içinde yalancı bir müdahillik sergiledik. Belirleyici olmak ne haddimize gelişmeleri uzaktan izlemek bile bir erdem di yakın geçmiş de.
Ta ki 15 Mayıs 2006 ya kadar. Yeni Türkiye bu tarihte dünyaya bir irade beyanın da bulundu. Tam bağımsız olarak edilgen politikalar gerçekleştireceğini ve bunlara her ne olursa olsun devam edeceğini bildirdi.

Murat Ülker: Ülker hiçbir zaman muhafazakar olmadı

"Türkiye’de bir kavram var. ‘Muhafazakâr işadamı.’ Ülker hiçbir zaman iş yapış şekillerinde ve iş tutuş biçiminde muhafazakâr olmadı. Çağın şartları neyse, her daim o şartlara ayak uydurmaya çalıştık. 

BEŞ YILDIZLI OTELLERDE, SEÇKİNCİ VE ELİTİST ZİHNİYETLE, ALKOL KOKAN SOFRALARDA, ORUÇSUZLARA VERDİĞİNİZ GÖSTERİŞLİ YEMEKLERİN ADI İFTARMI OLDU? HAMMADUN

Yazarın Önceki Yazıları
Hibrit savaş terörsüz olmaz 21.03.2017Ümmet Olarak Hibrit Savaş İle Karşı Karşıyayız 15.03.2017Fırat kalkanı kutsal mızrağı parçaladı! Bırak anlamsız hayır’ı 05.03.2017Haçlı ve Siyonist teröre cevabımız Fırat Kalkanı'dır 22.02.2017İslam dünyasının en anlamlı cevabı; İslam Ordusu 09.02.2017Bir oradan bir buradan anlayana kitabın ortasından 27.01.2017Profesyonel Propagandistlere Karşı Aklımızı Kullanalım... 16.01.2017Her şeyi çok bilen klavyetörler 06.01.2017Osmanlı ruhu Yeni Türkiye ile beden buluyor 02.01.2017Din-ü Devlet Mülk-ü Millet. Devlet-i Ebed Müddet 23.12.2016Yeni Türkiye yarına bırakır amma yanınıza bırakmaz 15.12.2016Düş mü, rüya mı? Ya da kimin için düş, kimin için rüya? 02.12.2016Emri bi'l ma'ruf, nehyi an'il münker ve cihad bilinçli... 16.11.2016Zâlimin rişte-i ikbâlini bir âh keser 04.11.2016Dost bî-pervâ, felek bî-rahm ü, devran bî-sükûn 27.10.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.