YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Demokrasi düşmanı terbiyesiz elitistler ve kalın kafaları
29 Eylül 2015 12:23

Dünyanın her yerinde eğitim ve gelir düzeyi yükseldikçe demokrasiye güven ve bağlılık artarken ülkemde bunun tam tersi geçerli. Allaha şükür ki sıradan vatandaşlarımızın demokrasiye ve demokratik değerlere inancı tam da kurtarıyoruz zevahiri.

Aziz milletim demokrasinin en önemli unsuru olan oylarına çok iyi sahip çıkıyor. Bunu da her seçimde sergiledikleri yüksek katılım oranıyla gösterdiler. Dediler ki sizleri iktidara getirmesini bildiğimiz gibi iktidardan almasını da biliriz. Her türlü demokratik iktidar bizden geçer. Hem genel, hem yerel.

EDEP YA HUU !!!

Aziz milletimin her bir bireyinin her bir rey’ine siyasi, askeri ve ticari elitlerin tek yapacağı şey saygı duymak, susup oturmak olmalı. Çünkü demokrasi bunu gerektirir. Bu demokrasinin hakim olduğu tüm ülkelerde böyledir ve böyle olmak zorundadır.

Halk cahil seçmesini bilmez. Ya da göbeğini kaşıyan bidon kafalı adamlar diye bu millete hakaret edemezsiniz. Bu ne sizin ne de ağababalarınızın hakkı yok.

Kendi kendinize ürettiğiniz halktan kopuk elitliğiniz bu aşağılık hakaretlerinize kılıf olamaz. Kem söz söyleyene aittir ve bir gün ödetilir elbet. Hele bu söz aziz Türk milletine karşı söylenmişse bunu söyleyene aziz Türk milleti ve devleti hak ettiği cevabı tarihin her döneminde vermiştir. Verecektir de. Bu herkesçe böyle biline.

Her şey çok olunca ucuzlar; edep bunun aksinedir, O çoğaldıkça değeri artar.

Korkusundan yıllarca konuşamayan ve üç infazda da görevli bulunan asker Muzaffer Erkan, 51 yıl sonra anlattıkları

İmralı'da mahkemeden önce 66 tane mezar yeri kazıldığını söyleyen Erkan, Hasan Polatkan'ın infaz için götürülürken hücumbotta ağladığını ve millete sitem ettiğini belirtiyor.

O sırada ona nasihat veren Celal Bayar'ın kendisinin asılmayacağını yüzde yüz bildiğine emin olduğunu belirten Erkan, Fatin Rüştü Zorlu'nun abdest alarak idam sehpasının yanında iki rekat namaz kıldığını ve cellada lüzum duymadan kendi kendini astığını kaydediyor.

Yazılanların aksine, boyu uzun geldiği için tam ölmeyen ve ayakları masada kalan Zorlu'nun masasına celladın tekme vurduğu iddiasını ise yalanlıyor.

İdam günü ayağa kalkamayacak derecede hasta olan Adnan Menderes'in burnuna ve ağzına bir merhem sürülerek canlandırıldığını söyleyen Muzaffer Erkan "Menderes'i İstanbul'a hastaneye götürüyoruz diyerek hücumbota bindirdiler. 'Ne mutlu bana, kurtuldum. Ver bana bir sigara,' diyerek teğmenden bir Hanımeli sigarası alarak içti. İdam öncesindeki misafir odasında bir parça şeftali yedi. İdam edildiğinde şeftalinin suyu beyaz kefeninin önüne aktı." diyor.

Başsavcı Altay Ömer Egesel'in idam fermanını okuduktan sonra dalga geçer gibi "Ya Menderes gördün mü, nerelere kadar düştün?" dediğini belirten Erkan, Adnan Menderes'in idam sehpasındaki son sözlerinin ise şunlar olduğunu ifade etti.

Oğlum Yüksel'in devlet tarafından okutulmasını istiyorum. Kaleminden altın damlasın. Bizim gibi olmasın."

"Türkiye'ye 10 sene Başbakanlık yaptım. Sekiz senemi Türk tarihi yazacak, iki senemi de dalkavuklarım.

 

 

Yazarın Önceki Yazıları
Ahir zaman zalim İmparatorluğu ABD’nin sonu geldi 07.02.2018Ülkemizin menfaatleri ve ümmetin dirliği için İran rejiminin değil amma 10.01.2018Özel üretilen Kudüs krizini, neden bir de bu yönden irdelemiyoruz? 21.12.2017Zarrab davası; Gerçek ve esas sebebi henüz kimse yazmadı ve konuşmadı 07.12.2017Suudi Arabistan'da yaşananlar bir değişim hareketi 28.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-2 16.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-1 07.11.2017Dur de artık İzmir dur de! 25.10.2017Asimetrik kuşatma ve bir şekilde ikna edilenler 02.10.2017Çalışma hayatı ve Beş Maymun Hikaye’si 21.09.2017Aile kutsaldır 16.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 2 05.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 1 24.08.2017Selam olsun... 15.08.2017Hukuk ve adalet, savaşta bile! 07.08.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.