YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Çözüm Süreci bertaraf edilemez
15 Ekim 2014 08:17

Çözüm karşıtı PKK’lılar Kürtlerin geleceğini Marksist bir anlayışla, Kürtlere danışmadan, kendi istedikleri gibi belirlemek istiyorlar. Bunun içinse her türlü yolu deniyorlar. Yeter ki çözüm süreci bertaraf olsun. Yeter ki Kürtler İslam dan uzak dursun. Sonu ne olursa olsun. 

PKK’nın bir kolu, HDP’nin bir grubu ve PYD, gizliden gizliye Çözüm sürecini BERTARAF etmeye çalışıyorlardı. Ama açıktan bir şeyler yapmaya da cesaret edemiyorlardı. Çözüm sürecini yıkmaktan değil altında kalmaktan korkuyorlardı.

Bu korkaklıklarından dolayı da eylem için bu güne kadar mantıklı bir gerekçe bulamadılar. Sokakları yakıp yıkanlar için Kobani arayıp ta bulamadıkları bir bahanedir. Yalnız bu bahane ilk önce onların başını yiyecektir.

PKK nın Türkiye’deki bu sokak teröründen IŞİD zerre miskal olumsuz etkilenmedi. Hatta fayda bile sağladı. Kobani’deki Kürtlere IŞİD zulmederken, Türkiye’deki Kürtlere de PKK’lılar ve HDP’liler zulmetmektedir. IŞİD'in zulmü daha yenidir ama PKK onlarca yıldır Kürtlere zulmetmektedir.

Kürtlerin ofisleri, dükkanları ve Kürtlerin yaşadığı yerlerdeki belediye binaları, camileri, Kur’an kursları yakılıp, yıkıldı. Kürtlerin yoğun yaşadıkları şehirlerin tamamına yakını çok büyük zararlar gördü. Ne de büyük darbe vurdular IŞİD e.

Sokak eylemlerinde ölenlerinde, öldürenlerin de hepsi, Kürt. Bu ölümler, PKK nefretini Kürtler arasında daha da artıracaktır.  Kürtlerde PKK’ya karşı direncin başlangıç noktası bu yaşanan olaylar olacaktır. İlk giden de DEMİRTAŞ olacak.

PKK'lılar, HDP'liler, IŞİD ile savaşmak yerine IŞİD’in zulmünden koruyamadıkları Kürtleri koruyup kollayan Türkiye’ye saldırıyorlar. Çünkü Türkiye'ye saldırmak hem kolay hem de sonun da siyasi ve ticari rant var.

PKK ve siyasi uzantıları bu güne kadar Türkiye’de kendileri gibi düşünmeyen tüm Kürtlere savaş açtılar. Tüm farklı unsurları hedef aldılar. PKK 'ın HDP’sinin, zalimlikte Esad’ın BAAS Partisi'nden hiçbir farkı yok. Mazlum aynı mazlum, zulüm aynı zulüm zalim ler farklı. Kürt halkına acıdan ve ölümden başka ne kaldı.

Kürtlerin bir diğer partisi Hüda Par’ın binaları harap edildi ve üyeleri IŞİD yönteminden daha barbar yöntemlerle katledildi. PKK gerçek yüzünü bir kez daha gösterdi. Dertleri Kürt kardeşlerimin huzuru değil ki. Varsa yoksa kendi rahat ve keyifleri.

Irak Kürtlerinin lideri Mesud Barzani’nin geçen yıl Diyarbakır’da Başbakan Erdoğan’la ortak miting yapmasını bile hazmedemediler. Kuzey Irak’ta ona karşı mücadele edecek bir parti kurdular. Her yerde her zaman kendileri olsunlar.

PYD VE PKK özgür Suriye ordusuyla birlikte savaşmak yerine onları arkadan vurdu ve Esed ile anlaştı. Türkiye ile birlikte hareket etmek yerine İsrail ve ingilterenin dümen suyuna girdi. Öcalan’ı dinlemek yerine kandilin paralel ulaklarını dinledi. Bu kadar hatanın sonucunda pek tabii ki onları da böyle bir son beklemekteydi.

IŞİD saldırıları neticesinde birçok düzenbazın maskesi düştü. KÜRT KARDEŞLERİM zamanla tüm bu olup bitenlerin farkına varacaklar.

Bu kadar hata ancak ihanetle olur. Elbet bir gün hesabı sorulur.

 

MURAT YAMAN

Yazarın Önceki Yazıları
Hibrit savaş terörsüz olmaz 21.03.2017Ümmet Olarak Hibrit Savaş İle Karşı Karşıyayız 15.03.2017Fırat kalkanı kutsal mızrağı parçaladı! Bırak anlamsız hayır’ı 05.03.2017Haçlı ve Siyonist teröre cevabımız Fırat Kalkanı'dır 22.02.2017İslam dünyasının en anlamlı cevabı; İslam Ordusu 09.02.2017Bir oradan bir buradan anlayana kitabın ortasından 27.01.2017Profesyonel Propagandistlere Karşı Aklımızı Kullanalım... 16.01.2017Her şeyi çok bilen klavyetörler 06.01.2017Osmanlı ruhu Yeni Türkiye ile beden buluyor 02.01.2017Din-ü Devlet Mülk-ü Millet. Devlet-i Ebed Müddet 23.12.2016Yeni Türkiye yarına bırakır amma yanınıza bırakmaz 15.12.2016Düş mü, rüya mı? Ya da kimin için düş, kimin için rüya? 02.12.2016Emri bi'l ma'ruf, nehyi an'il münker ve cihad bilinçli... 16.11.2016Zâlimin rişte-i ikbâlini bir âh keser 04.11.2016Dost bî-pervâ, felek bî-rahm ü, devran bî-sükûn 27.10.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
yağmur
 // sinem
bende istiyorum televizyonlarda hep aynı yorumcular bu milletin farklı kesimlerden , farklı düşüncedeki insanlara ihtiyacı var.. kanal a sizlede bir program yapsın...
19 Ekim 2014 Pazar 00:11
tv
 // ahmet perçin
murat bey diğer yazılarınızın altında ki yorumları okudum ne zaman tv programı yapacaksınız acaba.isteyen bi çok insan var.....
17 Ekim 2014 Cuma 23:20
akkoyun
 // hasan
yine muhteşem bir yorum.teşekkürler murat...
15 Ekim 2014 Çarşamba 14:15