YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Bize biz lazım
09 Kasım 2014 18:06

Zihni prangalılara değil, sınırları zorlayanlara ihtiyacımız var

Dünya hızla değişiyorken, eski kafalılara, eski kalıplara yer yok. Soğuk Savaş döneminin korkularını yayıp, kitleleri endişeye sevk eden eski(ci)lere yer yok. Bizleri Anadolu'ya hapsetmeye çalışan zihniyetin ise yeri hiç yok ve bundan sonrada asla olmayacak, yeni Türkiye’de.

Ürkek, korkak, başkaları tarafından yönetilen, sorumluluk alma iradesi olmayan bizden adam olmaz diyerek, kendi insanını aşağılayan kişiliksizlere değil; büyük hedefleri ve büyük yürekleri olan dava sahibi inançlı adamlara ihtiyacımız var bizim.

1948'de kurulmuş İsrail'e bütün heybeti, gücü atfederken, yüzyıllar boyu çok geniş bir coğrafyayı yöneten, sosyal ve siyasal birikimleri olan bu ali millete hiç bir şans tanımayan aşağılıklara değil; milletini, ülkesini, tarihini, bilen geleceğini de bunların ışığı ile şekillendiren, sınırlarını zorlayan vatan sevdalılarına ihtiyacımız var bizim.

Bu kendini ve değerlerini inkar eden insan müsveddelerinin zihinleri prangalıdır ve onlara göre Brüksel, Washington ve Londra'ya bağımlılık dışında bu ülkenin ayakta kalma şansı yoktur ve olamayacaktır! İşte onlar manda kafalı, manda zihniyetli, vatan haini mandacılardır.

Ey Anadolu’nun yiğit evladı sen her şeyinle bir devsin ama bunu farkında değilsin. Vasatlar, vasat adamlar, hatta çoğu zaman vasat a dahi ulaşamayan insancıklar tarafından yıllarca yönetildin. Bu dur senin en büyük talihsizliğin.

100 yıldan fazla bir zamandır bu vasat insancıklarla bizi oyaladılar. Son 12 yıl da aşıldı bunlar. İşte bundan rahatsız bu Cüce zihniyetli vasat adamcıklar. Devlerin ülkesinden artık def olacaklar. Onu için bu kadar sinsice saldırmaktalar.  

Gözümüzde büyüttüğümüz, korkup sindiğimiz kartondan devlerin zayıflıklarını görmekle alakalı bir şey bu. Saçma sapan ideolojik kalıplarına sıkışarak, gündelik siyasete saplanıp kalanların, iktidar hesabı yapanların, anlayabileceği şeyler değil bunlar.

Bu anlatılanlar onların kapasitesini aşar. İsteseler de anlayamazlar. Zaten anlamak için çaba dahi harcamazlar. İnkar eder, iftira eder sıvışırlar.

Lozan’ın bitişiyle beyaz Türklerin devri bitti. Anadolu insanının devri başladı. Bu da YENİ TÜRKİYE'yi doğurdu. Yeni Türkiye’de tamamen yerli ve milli yeni Ankara’yı oluşturdu. Yıllardır ilk kez, hem kendi gücünü hem de diğer milletlerin gücünü bilen ve ona göre taktik geliştiren bir devlete sahibiz.

Osmanlı'dan bu yana ilk defa, İslam coğrafyasın da ve bölgemiz de ortaya çıkan tüm işaretler Türkiye’nin geleceğini olumlu gösteriyordu bunu da Türk milleti olarak iyi değerlendirdik. Rol alan değil rol biçen, Ezber yapan değil ezber yaptıran bir Türkiye var artık bundan sonra.

Yeni devletin 2023 ve 2071 yıllarına uzanan planları ve projeleri var. Eski Devletin 6 ay sonrası için planlar yapacak mecali olmazdı. En uzun vadeli planlar bir aylıktı. Eski devleti yönetenlerin en önemli Projeleri ise iktidarda kalıp nemalanmaktı.

O devirler bitti, her yönüyle YENİ BİR TÜRKİYE var. Uyuyan dev uyandı. Dünya tarihini bıraktığımız yerden hak ve adalet üzerine yazmaya devam edeceğiz. Tarih yazmak bu bölgenin insanları olarak bizim asli görevimiz.

94 yıl önce kayıp ettiğimiz tüm değerleri geri kazanacağız, iki milyon km kare coğrafya ya ve 250 milyon nüfusa sahip büyük Anadolu devleti yani bir dünya ülkesi olacağız. 2023 e kadar öyle büyük bir devlet kurulacak ki haritası Osmanlıdan daha büyük olacak. Bu bizlere ve bizlerin çocuklarına nasip olacak.

Bu söylediklerimiz maceraperestlik değil. Hayalperestlik hiç değil.

Orta Doğu medeniyeti üç millet ve üç din ile şekillendi. İnsanlık tarihinin 7000 yıllık birikimi Orta Doğuda meydana geldi. Nitekim Ahir zaman da, insanlığın cennetti de Orta Doğuda kurulacak ve İstanbul başkent olacak. (UMRAN HAN)

Yazarın Önceki Yazıları
Hibrit savaş terörsüz olmaz 21.03.2017Ümmet Olarak Hibrit Savaş İle Karşı Karşıyayız 15.03.2017Fırat kalkanı kutsal mızrağı parçaladı! Bırak anlamsız hayır’ı 05.03.2017Haçlı ve Siyonist teröre cevabımız Fırat Kalkanı'dır 22.02.2017İslam dünyasının en anlamlı cevabı; İslam Ordusu 09.02.2017Bir oradan bir buradan anlayana kitabın ortasından 27.01.2017Profesyonel Propagandistlere Karşı Aklımızı Kullanalım... 16.01.2017Her şeyi çok bilen klavyetörler 06.01.2017Osmanlı ruhu Yeni Türkiye ile beden buluyor 02.01.2017Din-ü Devlet Mülk-ü Millet. Devlet-i Ebed Müddet 23.12.2016Yeni Türkiye yarına bırakır amma yanınıza bırakmaz 15.12.2016Düş mü, rüya mı? Ya da kimin için düş, kimin için rüya? 02.12.2016Emri bi'l ma'ruf, nehyi an'il münker ve cihad bilinçli... 16.11.2016Zâlimin rişte-i ikbâlini bir âh keser 04.11.2016Dost bî-pervâ, felek bî-rahm ü, devran bî-sükûn 27.10.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // salim çetin
Eline sağlık Murat Hoca....
28 Kasım 2016 22:05
eryiğit
 // ali
çok mükemmel bir yazı yine. teşekkürler murat bay...
17 Kasım 2014 Pazartesi 16:20