YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Ben böyleyim ya sen?
28 Mart 2015 10:34

Herkesi kendi konumunda kabul etmek. Olduğu gibi. Her neyse O, olarak kabul etmek. Değiştirmeye dönüştürmeye çalışmadan ve sadece insan olarak sevmek. Öylece benimsemek. Yüreğindeki sevgiyi, sevmek. Nefretten, nefret etmek. Hiçbir önyargıya yer vermeden. Yaftalamadan. Damgalamadan. Kabul etmek bu kadar mı? Zor. Ey benim insan kardeşim, bana bunun için bir cevap verebilir misin?

Beni, ben olarak kabul etmen bu kadar mı güç? Ey benim sadece sevgi duyduğum insan kardeşim. Ne yapabilirim BEN BÖYLEYİM. Ben sen değilim. Sen de ben değilsin. Öyle olsaydık zaten biz olamazdık. Hayatında bir anlamı kalmazdı. Bırak o zaman beni,  ben olarak kalayım. Kendi inançlarımla yaşayayım.  Ben zaten seni sana bıraktım. Halamı beni anlamazsın. Ey benim insan kardeşim.

Paylaşamadığımız bölüşemediğimiz ne? Bu dünya kaldı mı ki hiç kimseye. Giderken götüremezsin iki metre bezi bile. Bak bütün kâinat çınlamakta ölüm ölüm diye. Arayıp da bulamadığın, isteyip de kavuşamadığın, bekleyip de ulaşamadığın ne? Bana söyle. Düşelim isteklerinin,  hayallerinin, aradıklarının peşine. Sen yeter ki istemeyi bilerek, benden  iste.  Ey benim insan kardeşim.

İstersen beni hiç sevme. Kabul dahi etme. Beni hiç mi hiç düşünme. Fakat bana tahammül et. Bana saygı duy. Beni kabullen.  Nasıl yaparsın bilemem ama, benimle yaşamasını öğren, öğren artık.  Ey benim insan kardeşim.

İnsanlığı insanlık yapan birlikte yaşamasını bilmektir. Birlikte yaşamak da, hepimizin tek tip hep aynı yapıda robotlaşarak yaşaması değildir. Çoğullarımızı kabul etmekdir. Bu tektip’leşmeyi benden isteme. İsteyenlerde yüz verme. Çünkü bir adım ötesi esaret. Sonu da zulümdür. Ben hiç zalim olmadım. Yıllardır senin zulmünden de bıktım. Bu saatten sonra da ne zalim olurum nede mazlum. Ey benim insan kardeşim.

Ey benim çok sevdiğim insan kardeşim dinine, diline, ırkına, milletine, boyuna, posuna, parana, puluna, her neyin varsa tüm onlara hiç mi hiç bakmadan sadece insan olduğun için seni çok seviyorum.  Ve beni sevip sevmediğinle de hiç ilgilenmiyorum. Senin kabul etmediğin saygı dahi duymadığın inançlarım dolayısıyla da  TÜM YARATILANLARI SEVİYORUM YARADANDAN ÖTÜRÜ. (insanları biraz fazla çünkü, halife atanmışlar yüce yaradana.) Ey benim çok sevdiğim insan kardeşim.

EY BENİM CANIM İNSAN KARDEŞİM. GEL YİNE DE GEL. BERİ GEL. YANIBAŞIMA GEL.

Yüzyıllar önce ne güzel demiş  ünlü sufi Ebu Said Ebu’l Hayr bu konuda

Gel, gel, ne olursan ol yine gel,

ister kafir, ister mecusi,

ister puta tapan ol yine gel,

bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir,

yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel...

 

Şu toprağa sevgiden başka bir tohum ekmeliyiz,

Şu tertemiz tarlaya başka bir tohum ekmeliyiz biz...

Beri gel, beri ! Daha da beri ! Niceye şu yol vuruculuk ?

Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

 

Ölümümüzden sonra mezarımızı yerde aramayınız!

Bizim mezarımız âriflerin gönüllerindedir.    HZ MEVLANA

 

MURAT YAMAN

KASİAD YÖN. KRL. BŞK

Yerelgundem1@gmail.com

Yazarın Önceki Yazıları
Hibrit savaş terörsüz olmaz 21.03.2017Ümmet Olarak Hibrit Savaş İle Karşı Karşıyayız 15.03.2017Fırat kalkanı kutsal mızrağı parçaladı! Bırak anlamsız hayır’ı 05.03.2017Haçlı ve Siyonist teröre cevabımız Fırat Kalkanı'dır 22.02.2017İslam dünyasının en anlamlı cevabı; İslam Ordusu 09.02.2017Bir oradan bir buradan anlayana kitabın ortasından 27.01.2017Profesyonel Propagandistlere Karşı Aklımızı Kullanalım... 16.01.2017Her şeyi çok bilen klavyetörler 06.01.2017Osmanlı ruhu Yeni Türkiye ile beden buluyor 02.01.2017Din-ü Devlet Mülk-ü Millet. Devlet-i Ebed Müddet 23.12.2016Yeni Türkiye yarına bırakır amma yanınıza bırakmaz 15.12.2016Düş mü, rüya mı? Ya da kimin için düş, kimin için rüya? 02.12.2016Emri bi'l ma'ruf, nehyi an'il münker ve cihad bilinçli... 16.11.2016Zâlimin rişte-i ikbâlini bir âh keser 04.11.2016Dost bî-pervâ, felek bî-rahm ü, devran bî-sükûn 27.10.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
keskee
 // Safiye Cakir
Yüregine kalemine sağlik Murat Bey ama keşke günümüzde insanlar bu kadar bencil bu kadar cikarci olmasalar di ...
29 Mart 2015 Pazar 16:30