23 Haziran 2018 Cumartesi
 • Altın190,976
 • BIST95.852
 • Dolar4,6622
 • Euro5,4311
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,1817
 • İstanbul26 °C
 • Ankara23 °C
 • İzmir27 °C
 • Konya22 °C
 • Adana28 °C
 • Antalya31 °C
 • Diyarbakır31 °C
 • Bursa26 °C
 • Kayseri24 °C
 • Kocaeli24 °C
 • Şanlıurfa33 °C
 • Gaziantep29 °C
 • İçel28 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Analar barış istiyor
06 Ekim 2014 14:27

Geçmişte kimi anneler kendi elleriyle çocuklarını ateşe attı. Kimileri ise çocukları yerine kendilerini ateşe attı. Kimileri de çocuklarıyla beraber ateşe atladı.

Fakat unuttukları bir şey vardı, oda çocuklarıyla beraber ateşten kurtulmaktı.

İşte bugün Kürt analar bunu anladı ve gereğini yaptı. Analar meydanlara çıktı. Analar evladım deyip yollara revan oldu. Anaların önüne kim durabilmiş ki. Bunlar dursun. Anaların karşısında kimse duramadı, duramazda. Analar bir yerde inisiyatifi ele almışsa orada terör dahil hiç bir güç tutunamaz.

ÇÖZÜM SÜRECİ BİTMİŞTİR

Bu saatten sonra çözüm süreci bitmiştir. Çözüm adına her şey rayına oturmuştur. Çünkü sistematik terör bitmiştir. Van minıt (one minute) daha da evlatlarımızı vermeyiz.
Analar barış istiyor. Kürt halkı barış istiyor. Türk halkı barış istiyor. İyi anlayacakları devrimci jargonla tüm Anadolu halkları barış istiyorlar. Halkların kardeşliği geliyor. Bunun önünde hangi güç ya da güçler durabilir.

GÖNÜLDEN BARIŞ İSTİYORUZ BARIŞ

Başka zamanlarda, başka diyarlarda, başka insanlar bir araya gelip başka sözler söylemiş olabilirler. Ama bizim sözümüz hep aynı BARIŞ. Tüm dünyaya haykırıyoruz BARIŞ İSTİYORUZ BARIŞ BARIŞ isteyen herkes kendi dilince ve meşrebince söylüyor,
amma söylenen söz aynı söz; BARIŞ. Dilin tehdit edici söyleminden uzak bir anlatı' mız var. Çünkü biz BARIŞ derken gönül dilimizle yüreğimizden konuşuyoruz.H.z. İbrahim' i yakmak isteyen ateşi söndürmeye çalışan kuş misaliyiz. Yürekli ve sevdalıyız. Bu ateş sönsün de biz yanmaya razıyız.

DİNDAR MUHAFAZAKAR KÜRT HALKI

Kürtler eğer gerçekten ayaklanmak ve ayrılmak isteselerdi, gezi de ortalığa dökülür, 17 Aralık darbesine destek verir, bu işi bitirirlerdi. Eski Türkiye ile ve onun hizmet-ağalarıyla hareket ederlerdi. Eski Türkiye aktörleri de, bağımsızlık da dâhil ne isterlerse verirlerdi.
Erdoğan ve AK Parti gitsindi eski Türkiye' cilerin tek derdi. Vatan bölünmüş, kan gövdeyi götürmüş, onlar için dert değildi? Söz konusu Erdoğan' sa gerisi teferruattı.

Uzun dönemde 400 yıllık, yakın dönemde 100 yıllık bir geçmişi olan Kürt ayrılıkçı hareketi, ayrılmak ve bölünmek konusunda tarihin hiçbir döneminde Kürt halkından destek alamadı. Dindar ve muhafazar Kürt halkı; yerli ve yabancı tüm baskılara, zulümlere, işkencelere rağmen Türklerden ayrılmak adına kitlesel bir tavır almadı. Tavır alsalardı inanın ayrılırlardı. Buna karşı koymanın her türlü maliyetine kimse dayanamazdı.

YÜZYILLIK PRANGALAR

Dünyada Türkiye İmparatorluğu'nun (B. A. D.) konuşulduğu sınırların kalkdığı yada anlamsızlaştığı, yeni ülkelerle komşu olacağımız bir dönemdeyiz. Yeni Türkiye'de artık ırkçı veya mezhepçi terör diye bir şey konuşulmayacak. PKK terörü de ne ola
ki. Yüzyıllık prangalarımızdan çok hızlı bir şekilde kurtuluyoruz.

Devlet bizim hepimizin. Biz hepimiz bir devletiz. Biz hepimiz biriz. Biz tek bir İslam milletiyiz. Her kurum ve kuruluşuyla YEPYENİ BİR TÜRKİYEYİZ. Herkese her dilden, bildiririz.

YENİ TÜRKİYE'YE YAKIŞAN KONULAR

Barış sürecin den sonra 5 şey konuşacağız;

Anayasa Değişikliği

Devlet Başkanlığı

Hilafetin İhyası

(4 ile 5 i sonra yazarız. Çok erken) terör değil. Bölünmek değil. Küresel bir güç olan büyük Türkiye' ye yakışan konuları, KÜRESEL ADİL DÜZENİ konuşacağız. Barışı konuşacağız.

Yeni Türkiye' ye ve değerlerine inanmış bir ülke sevdalısı olarak tüm taraflara diyoruz ki;
Türklükle, Kürtlükle, Araplıkla, bilumum kavmiyetçilikle işi olanın bizimle bir değil, binlerce konuşacak meselesi vardır. Şu ya da bu ırkla sorunu olanın bizimle işi olmaz.

Mesele şu ya da bu ırktan olmak değil, o ırk yâda ulusun, içini millet olarak doldurmaktır. Bu kavramları insanlıkla, eşitlikle, barışla, sevgiyle oluşturmaktır.

Bakmayın siz sahte MİLLİYETÇİ HÜRRİYET SÖZCÜ lerinin BUGÜNler de ZAMAN zaman teröre TARAF olduklarına. BİRGÜN akıllanacaklar. TAKVİM ler AKŞAM' ı gösterse de elbette AKİT'leştiğimiz SABAH' a YENİ ŞAFAK doğacaktır.

SIK YAPTIĞIMIZ BİR DUA

Ey kadını ve şefkati yaratan. Ve kadını şefkatlendirip anne yapan; şefkatli Ulu Yaratıcı. Sen zalimlerin elindeki, masum şefkatli analarımıza ve onların mazlum evlatlarına merhamet buyur. Bizlere de, bu içinde bulunduğumuz gafillikten dolayı azap etme. Ey
merhametlilerin en merhametlisi bizlere rahmetinle muamele eyle.

Âmin. Ecmain.Murat YAMAN

KASİAD YÖN. KRL. BŞK.

yerelgundem1@gmail.co

Yazarın Önceki Yazıları
Ahir zaman zalim İmparatorluğu ABD’nin sonu geldi 07.02.2018Ülkemizin menfaatleri ve ümmetin dirliği için İran rejiminin değil amma 10.01.2018Özel üretilen Kudüs krizini, neden bir de bu yönden irdelemiyoruz? 21.12.2017Zarrab davası; Gerçek ve esas sebebi henüz kimse yazmadı ve konuşmadı 07.12.2017Suudi Arabistan'da yaşananlar bir değişim hareketi 28.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-2 16.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-1 07.11.2017Dur de artık İzmir dur de! 25.10.2017Asimetrik kuşatma ve bir şekilde ikna edilenler 02.10.2017Çalışma hayatı ve Beş Maymun Hikaye’si 21.09.2017Aile kutsaldır 16.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 2 05.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 1 24.08.2017Selam olsun... 15.08.2017Hukuk ve adalet, savaşta bile! 07.08.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.