YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Ahir zaman zalim İmparatorluğu ABD’nin sonu geldi
07 Şubat 2018 09:04

ABD imparatorluğunun sonu geliyor, ABD ani ve dehşet verici bir sona doğru hızla ilerliyor.

Faşizm, sosyalizm, komünizm, yaşayabilir sistemler olmadığı için kaçınılmaz olarak çöktüler, aynı mukadderat kapitalizim ve ABD için de geçerli olacak.

ABD Sovyetlerden daha kötü bir şekilde ve aniden gerçekleşecek olan dehşet verici sona doğru durdurulamaz bir hızla ilerliyor.

Trump'ın ABD yönetimine entegre etmekle övündüğü, ticari zekası hızla yaklaşmakta olan ekonomik yıkımı engelleyemiyor, engelleyemezde.

ABD'nin fütursuzca büyüyen borçları ve askeri harcamaları, eninde sonunda sistemin çökmesine ve Sovyetler Birliğinden daha beter bir şekilde yanıp kül olmasına yol açacaktır.

Ekonomik açıdan bakınca Sovyet sisteminin çöküşüne sebep olan askeri harcamalar ABD'de de aynı etkiyi göstermeyecek çünkü kapitalist sistem Rusya da yoktu.

ABD’de sistem çökecek ve Sovyetler Birliğinden daha kötü bir şekilde dağılacak

ABD de Sovyetlere benzer bir süreç asla olmayacak zira Sovyetlerde bazı ülkeler sisteminden ayrılabilmişti.

ABD de eyaletler ayrılamaya fırsat dahi bulamayacaklar.

Amerikan Ahir Zaman Zalim İmparatorluğu daha fazla finanse edilemeyecek vaziyete geldi.

Amerikan Ahir Zaman Zalim imparatorluğunun var olabilmesi için büyük miktarda para ve nüfus gerekiyor ve dünya bunu karşılayacak durumda değil.

ABD derin devleti, Ahir Zaman Zalim İmparatorluğunu bir arada tutabilmek için dünyayı silahla tehdit edip ekonomik ve siyasal yaptırımlarını gaddarca kullanıyor.

Bu bile tek başına ABD için artık sona yaklaşıldığının göstergesidir.

ABD de Eski Türkiye dönemine benzer bir süreç yaşanıyor

Amerika'da geçmiş dönemlerde ülkemizde yaşananlara benzer bir süreç yaşanıyor.

Kritik kademelerde söz sahibi olan bir grub sandıktan çıkan Trump yönetiminin iradesine aykırı olarak bambaşka politikalar izliyor ve bu görüntü tüm dünyaya bilerek yansıtılıyor.

Trump Başkan ve Başkomutan sıfatıyla ‘bundan sonra böyle bir şey olmayacak  dedikten hemen sonra Pentagon ‘hayır, biz buna devam edeceğiz’ açıklaması yapıyor.

Ya da benzer bir aykırı açıklama dış işlerinden veya bir başka kurumdan gelebiliyor.

Tabii tüm dünyada ki beklenti doğal olarak Amerikan Başkanının söylediği sözün yerine getirilmesidir.

ABD'nin derin çatışması gizlenemez yalın bir gerçeklik olarak tüm dünyanın gözleri önünde gerçekleşiyor.

Aşağıda yukarıda yazdıklarımızı destekleyecek yüzlerce örnekten sadece bir kaç tanesini sizlere sunacağız

Trump'un Kudus kararı başta olmak üzere bir çok  yanlışının arkasında Evangelistlerin olduğu, Hz. İsa'yı Mesih olarak dünyaya getirebilmek adına Armageddon savaşını başlatabilmek için Evangelistlerin Ortadoğu'da savaşlar çıkarttığı herkesin malumu.

Yapılan araştırmalara göre;

2040 yılında ABD de müslüman nüfus hiristiyanlardan sonra ikinci büyük grub olacak.

ABD'de 2040 yılında Müslüman nüfusu şu andakinin 2 katından fazla olacak.

Doğal olarak seçmen sayısıda aynı doğrultuda artacak büyük olasılıklada Amerikan Başkanı ‘dindar bir müslüman’ olacak.

ABD hükümeti 1. yılında kapandı

ABD'de Donald Trump yönetimi istediğini yine alamadı.

ABD hükümeti, Cumhuriyetçiler ve Demokratlar bütçe konusunda anlaşamadıkları için Trump’ın başkanlığının ilk yıl dönümünde resmi olarak kapandı.

Amerikan ordusu düzenli savaşa hazır değil

Amerikan ordusu ve komuta kademesi neredeyse 20 yıldır global terörle mücadeleye konsantre oldu ve düzenli olmayan silahlı gruplarla karşı asimetrik savaşlara ağırlık verdi.

Amerikan derin devleti Orduya, “Her kademede bir büyük savaşa hazır ol” talimatı verdi fakat şu anda dünyanın her tarafında tırmanmakta olan gerginlik nedeniyle koskoca ordunun kendini yeniden düzenli bir savaşa zamanında hazırlaması imkansız gibi.

Başta bu olmak üzere onlarca sebebden dolayı Ahir Zaman Zalim İmparatorluğu ordusunun düzenli sağlam bir orduya karşı zafer kazanması hayalden öte imakansız. (Hele ki bu Türk ordusu ise)

ABD Savunma Bakanı James Mattis ulusal savunma stratejisini açıkladı: 

Yeni stratejide Washington'un önceliği artık terörizm değil Çin ve Rusya gibi güçlerle rekabet olacaktır.

ABD'li medya uzmanı ve aktivist Jerry Day, Amerika'nın özellikle Ortadoğu ülkelerine yaptığı müdahalelere ve bu müdahalelerin hiçbir yasal gerekçeye dayanmadığına dikkat çekerek, ''ABD, uluslararası tüm anlaşmaları ihlal etti, Müslüman ülkeleri bombaladı, insanları öldürdü. Bu yüzden gittikçe yalnızlaştı. Bir gün sonumuz, İkinci Dünya savaşı sonrası Almanlar gibi olacak. Dünyanın yeni katilleri biziz'' şeklinde konuştu.

ABD'nin Panama Büyükelçisi John Feeley, ABD Başkanı Donald Trump'ın bazı Latin Amerika ve Afrika ülkelerinden gelen göçmenler için kullandığı ifadeler üzerine istifa etti. ABD Başkanı Trump'ın Afrika ülkeleri, Haiti ve El Salvador için "b.k çukuru ülkeler" tabirini kullandığı iddia edilmişti. 

Trump ise twitter'dan "Toplantıda sert bir dil kullandım. Ama kullandığım dil bu değildi" demişti.

Cumhurbaşkanımız ile Trump görüşürken, İncirlik ve Diyarbakır’dan havalanan uçaklarımız

MENBİÇ'deki ABD'ye ait üç büyük silah deposunu havaya uçurdu.

Görüşme yapılırken yapılan bu bombardıman büyük bir mesajdır. Ama bu mesaj elbette sadece Trump'a değildir.

Bugüne kadar kendilerine tahsis ettiğimiz hava üssünden ABD, bize saldıran terör örgütlerine fütursuzca destek veriyordu. 

ABD'ye tahsisli İncirlik üssünü Afrin harekatıyla birlikte TSK kullanıyor artık.

ABD üssünden kalkan TSK uçakları, ABD'nin silah depolarını ve taşeron ordularını vuruyor.
Bu süreç çok şeylere gebe önümüzdeki aylar ve yıllar çok hareketli geçecek.

 

Bundan sonra kutsal vatan topraklarında yer yok keferelere,

Dost düşman bunu iyice belleye.

Yazarın Önceki Yazıları
Ülkemizin menfaatleri ve ümmetin dirliği için İran rejiminin değil amma 10.01.2018Özel üretilen Kudüs krizini, neden bir de bu yönden irdelemiyoruz? 21.12.2017Zarrab davası; Gerçek ve esas sebebi henüz kimse yazmadı ve konuşmadı 07.12.2017Suudi Arabistan'da yaşananlar bir değişim hareketi 28.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-2 16.11.2017Ulu Haçın Arındırılmış Şövalyeleri-1 07.11.2017Dur de artık İzmir dur de! 25.10.2017Asimetrik kuşatma ve bir şekilde ikna edilenler 02.10.2017Çalışma hayatı ve Beş Maymun Hikaye’si 21.09.2017Aile kutsaldır 16.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 2 05.09.2017İran Türkiye ile neden yakınlaşmaya çalışıyor? 1 24.08.2017Selam olsun... 15.08.2017Hukuk ve adalet, savaşta bile! 07.08.2017Yürek Devleti’nden Evdeki Hilâfet’e ve İslam Devleti 27.07.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.