YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Abdullah Gürbüz Babanın (Mehdi A.S İle İlgili) Beyanatları -1
25 Ağustos 2015 12:00

Ortadoğu karışacak ve Mehdi Resul çıkacak

Abdullah Baba hazretleri sohbetlerinde Ortadoğu'nun karışacağını ve Mehdi'nin (as) çıkacağını pek çok kez söylemiştir.

Yaşanan olaylara bakınca ‘Ortadoğu'daki karışıklığın" bugün gerçekleştiği görülmektedir. Mehdi'nin de (as) çıkması yakındır.

‘O size ansızın gelecektir’ ( Kıyametin aniden meydana geleceği gibi Mehdi de (as) aniden zuhur edecektir)

"Şu anda Mehdi Ali Resul, henüz kendisinin Mehdi (as) olduğunu ve maneviyattaki derecesini bilmiyor."

Peygamber Efendimiz (SAV) hadis-i şeriflerinde, “Beni Asfar zuhur etmeyince Mehdi çıkmaz” buyurmuştur.

'Alim' diye bilinen pek çok insan Mehdi (as) karşı gelecek muhalefet edecek.

Mehdi Ali Resul hâlâ tahsiline devam etmektedir. Üstad bir defasında: "İnsanlara Mehdi (as) şu şahıs desem, kimse inanmaz. Hatta 'Alim' diye bilinen pek çok insan ona karşı gelecek muhalefet edecek. 'Allah’ın Kitabını kendilerine göre yorumlayarak, O’na delil olarak gösterecekler. O’na karşı Kur'an üzerinden savaşacaklar'

İmam-ı Cafer-i Sadık Hazretleri de bu konu ile ilgili şöyle buyurmuştur; “Doğrusu Kaim’imiz kıyam ettiğinde, Rasulullah’ın cahiliye döneminde halktan gördüğü muamelelerden daha şiddetlisi ile karşılaşacaktır.

— Bu nasıl olacak diye sorulduğunda, şöyle buyurmuştur.

— Rasulullah geldiğinde halk taşlara, kaya parçalarına ve tahta parçalarına tapıyordu. Ama  Mehdi Âli Resul kıyam ettiğinde halk Allah’ın Kitabını kendilerine göre yorumlayarak, O’na delil olarak gösterecekler. O’na karşı Kuran üzerinde savaşacaklar.

Kendisini hiçbir zaman mehdi olarak ilan etmeyecek

Rasulullah (SAV)  Mehdi Âli Resul için “Halifetullahtır” (Allah’ın Halifesidir) buyurmuştur (Ramuz el-Ehadis s.48/1). Ancak Mehdi Ali Resul zuhur ettiğinde âlimlerin oybirliği ile halifeliğe seçilecektir. Bundan sonra da biatleri kabul edecektir.

 "Biatler Mehdi Ali Resul kendisi istemediği halde yapılacaktır. Mehdi Resul kendisini hiçbir zaman mehdi olarak ilan etmeyecektir. İnsanların gelip 'alametler sende bulunuyor' demelerine rağmen o yine de bu görevi kabul etmeyecektir.

"Hz. Mehdi uzun bir dönemden sonra Mekke’de Kabe’nin kenarında zuhur edecektir. Peygamber Efendimizin (SAV) bayrağı, kılıcı, sancağı ve gömleği ondadır. Melekler vasıtasıyla O’na yardım edilecek, İslam düşmanlarını öldürecek ve zalimlerden intikam alacaktır. Mehdi Ali Resul ilk biatleri Hacer-ül Esved ile Kabe arasında kabul edecektir. O’na ilk biat edenler O’nun ashabı olacaktır. Sayıları 313'tür. Bedir Ehli’nin sayısı kadar. 50'si kadındır. Ashabının isimleri ve sayıları belirlenerek kendisine emanet edilmiştir. Allah onları bir Cuma gecesi Mekke’ye toplayacak. O cumanın sabahı hepsi Mescid-ül Haram’da bir araya gelecekler.  Onlar necip kişilerden, hakimlerden, yönetici ve din bilginlerinden oluşur."

 "İlk biatleşmenin ardından Mehdi Ali Resul Şam’a (Dımaşk'a) gelecektir. İsa As.ın zuhuru da Şam’da olacak.  "İsa As.'ın İslam’ın dünyaya hakimiyetinde çok büyük katkıları olacak. Pek çok mucize gösterecek.

 "Önce Mehdi Ali Resul’ün en büyük mücadelesi Deccal ile olacak. Deccal de şu anda hayattadır ve İsrail vatandaşıdır. O da kendine göre çeşitli istihraçlar (sihir) gösterecek, pek çok insan ona tabi olacak. (Yahudiler ve en çok da kadınlar ona inanacak) Ona yardım edecekler.

İmam-ı Rabbani Hz Mehdi’nin Nakşibendi olacağını ifade etmiştir, bunu Menzil cemaatinin merhum şeyhi Abdulhakim Hüseyni Hz.de ondan naklen sohbetlerinde söylemiştir. Nazım Kıbrısi Hz'nin cemaati de Hz Mehdi'nin bir Nakşibendi olacağına inanır.

Ey Müslüman Hem Hz Mehdiyi (as) , hem deccalı, razı edemezsin. İllaki safını seçeceksin.  (HAMMADUN)

Yazarın Önceki Yazıları
15 Temmuzda İlk üç günün samimiyeti ve havası bir başkaydı 07.10.2016İşler siyasette başka, sahada başka yürüyor; ABD batıyor 23.09.2016Şimdi her şey yeni başlıyor saflar netleşiyor 25.08.2016Müslüman olmanıza gerek yok. Sonuçta hepimiz cennete gireceğiz 16.08.2016La galibe İllallah 05.08.2016Demokrasi görünümlü azınlık diktatörlüğü 22.06.2016İslam’a meydan okuyan seküler Kürtler ve Beyaz Türkler yok olacaklar 28.05.2016İdamına saatler kala Nizami'nin bize mektubu 17.05.2016Tesettürsüz örtünenler 09.05.2016Dinler arası diyalog mu, dinden çıkarma mı? 29.04.2016İslam İttifakı'nın sonuçları ve bir medya grubu 21.04.2016İslam Ordusu'ndan dünyaya mesaj var 13.04.2016Ey insanlık yeni Dünya Savaşına hazırlıklı olun çünkü başladı 06.04.2016Türkiye Cumhuriyeti Devletini yerli ve milli bir hükümet yönetiyor 01.04.2016Ankara saldırısında yaşanan bir menkıbe ve bir dua 24.03.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // Yurdanur Birdesen Algüverçin
Âllâhû Teâlâ(C.C.) bizleri , Mehdi Aleyhisselâma tâbî olan kullarından eylesin . Âmîn ecmâîn ....
29 Ağustos 2015 11:51