YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Kılıç'a su verin, İnce geliyor
06 Eylül 2014 06:44

Şöför kırmızı ışık yanarken arabasını sürmüştü,arabayı durduran trafik memuru,

Kırmızı ışığın yandığını görmedin mi? dedi.

Şöför

Işığı gördüm Memur Bey. Ama sizi farketmedim.

Saygıdeğer okuyucularım ; sevabı ve günahıyha bir seçim maratonunu daha bitirdik.Çok şükür engelsiz kazasız bitti. Fakat seçim yenilgisi bağışıklığı kazanan elinde yalın kılınç , Kılıçdaroğlu önce Asena'ya gitti yanına aldı, yetmedi geometrik şekillerle uğraştı, yetmedi alttan girdi üstten çıktı sonunda çatıda karar kıldı.

Eh çatıda da çokça güvercinler var ,onlar da ne yapsın çatıdan alınlarının tam ortasına şans mühürünü gönderince soluğu Nimet Abla gişesinde aldılar ve eski cahiliye Arapları gibi Cumhurbaşkanı bizden çıkmadı diye dövünüp duruyorlar.

Bu arada Sayın Kılıçdaroğluna sordular? Seçim sandığını gördünüz mü?

O da evet gördüm ama seçmenleri fark edemedim dedi. Seçmenlerde işte fark burada diyerek el birliği ile inceden, inceden 6-7 Eylül'e gelinildi. Kılıçdaroğlu bitiyor da o altı oku nerelere sakladı bilemiyorum . Ayrıca seçmenleri de hep bir ağızdan şu şarkı ile uğurladılar;

Seçimlerde Başkanlık

Ya alınır, ya alınmaz,

Düdük derler başkan buna

Ya çalınır, ya çalınmaz.

Bu cennet vatanımız artık, kavgacı, gürültücü, hizipci kişiler istemiyor.

Şimdi çalışma zamanı. Ülkemizin yüksek menfaatlerinin halli için vakit geçirmeden işe başlamak lazım. Benim dileğim bu doğrultuda bütün partiler milltimizin hizmetinde olmaya yakıp yıkmaya değil onarmaya başlamalılar.

Bakınız Cumhuriyeti Halkı ile parçalayanları yine sahnede göreceğiz 6-7 Eylül'de. Ne mi olacak? Dünyanın en büyük numarası ... olacak çünkü bunların yaptıkları hep aynı numara...

Bir sirk olağanüstü ve eşsiz program sunacağını ilan etmişti. Ünlü palyaço Cako elli metre yükseklikte bir direkten kendisini boşluğa atacaktı. Gösteride korucu ağ ve paraşüt kullanılmayacaktı. Akşam sirk tıklımtıklım dolmuştu. Seksen yaşındaki ihtiyar Cako’nun bastonuna dayanarak ve titreyerek yürüdüğü görüldü.

Önce diye söze başladı Cako. Sevgili seyircilerime şunu belirtmeliyim ki, bu numara tektir. Eşsizdir. İlk olarak sizin önünüzde yapacağım. Aynı zamanda son olacak. Çünkü kurtulmanını imkanı yok. Seyircilerden ses çıkmıyordu.

Cako devam etti.

Benin yaşımdaki birisi için bunun bir önemi yok. Ama bakmam gereken yirmi tane torunum var. Yoksulum. Emekli aylığım da yetmiyor. İşte başlıyorum.

Cako bastonunu attı ve ip merdivenin ilk basamağını güçlükle tırmandı.

Bu arada seyirciler arasından HAYIR HAYYIR sesleri duyuldu.

Cako, 4. basamağa ulaştı birdenbire bütün seyirciler bağırmaya başladılar.

Hayır hayır çıkmayın yapmayın.

Cako ip merdiveninden indi ve seyircilere sordu.

Numara mı yapmamı istmiyor musunuz ?

Hayır istemiyoruz.

Peki size giriş paralarını geri verirsem ailemi ne ile geçindireceğim ?

Giriş paralarını istemiyoruz.

Coko bastonunu aldı. Gözyaşlarını sildi ve pistten ayrılırken heyecanlı bir sesle

Bayanlar baylar dedi: Yarın matine 15:00'de AYNI NUMARA

 ‘’Aklı geçmişte olan ile gelecek düşünülmez ‘’

Günleriniz mutlu geleceğiniz umutlu olsun.

 

05.09.2014    

Levent UĞUR

Yazarın Önceki Yazıları
İdama karşıyım! 20.07.2016Seçim mi, geçim mi? 27.10.2015Adaletin gerçek formülü 15.09.2015Bize Bişey Lazım..! 20.07.2015Notaların efendisi ilahi üstad Manço 03.02.2015Sefil Maymunlar 25.11.2014Sizinle olmak var ya!.. 30.09.2014Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
....
 // ibrahim sainkaplan
Daha duyacak okuyacak çok şey var.... Kalemine sağlık.......
27 Kasım 2014 Perşembe 09:15
Harika Bir Yazı olmuş..
 // Oruç Reis
Sn. Kılıçdaroğlu her seçimden önce çocuk gibi "biz kazandık, bu kez gol oldu" diye çocuk gibi sevinip, sonuçladı görüncede sizinde bahsettiğiniz gibi "ışığı görsede Memur bey'i göremiyor.. Artık halkımız bilinçlendi. Ülke nefes alıp verirken, kılıçdaroğlu ve saz ekibinin nasıl hala 1940'lı kafayı yaşıyor olduğuna inanmak çok güç.....
12 Eylül 2014 Cuma 21:11
Merhaba
 // Funda BİRCAN
Levent Bey , yazınız Türkiye gerçeklerini gözler önüne seriyor , yazınızın devamını beklemekteyim....
12 Eylül 2014 Cuma 21:00