YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Bize Bişey Lazım..!
20 Temmuz 2015 18:02

Saygıdeğer okuyucularım, şu bir gerçek ki  ve de ne  kadar üzülsek azdır ki  son yıllarda ciddi düşünce yazılarına okurların rağbeti azalmıştır. Biz  yine de Baş yazılarımızda önemli memleket meselelerine parmak basmaktan geri kalmıyoruz.

Her şeyden önce şunu belirtmeliyiz ki, çağdaş medeniyet seviyesine yükselmemiz ve kalkınmamız için ne lazımdır elbet bize bişey lazımdır. İşte bu şey elde edilmedikçe başka bişey  yapılamaz ve bu kargaşalık sürüp gider, partili olsun olmasın,bütün memleket evlatları ve bütün  memleket babaları, bize bir şey lazım olduğu konusunda anlaşmış bulunuyorlar. Ancak aydınlar arasındaki anlaşmazlık, bize lazım olan şeyin nasıl bişey olduğu noktasından doğmaktadır ki, önce bize bişeyin lazım olduğu düşüncesinde birleştikten sonra,bu bişeyin nasıl bişey olduğu arayıp bulmak bizler için kolaylaşacaktır,asıl memnunluk verici olanda budur, nedir ?  

Anlamadınız mı ? Tamam öyleyse… Muvafıkı, muhalifiyle,sağcısı,solcusu,bütün aydınların ve halkın bize bişey lazım olduğunda birleşmiş olmaları ne büyük bir milli birlik ve milli beraberliktir. Şurası bir gerçek ki saygıdeğer okuyucularım, bize lazım olan bişey,her nasıl bişeyse, işte o bişeyin nasıl bişey olduğu anlaşıldıkdan sonra artık memlekette bozuk hiç bişey kalmayacaktır. Bilindiği üzere herkese ayrı ayrı bişey lazım olduğu gibi; her toplumada bişey lazımdır. Bu gerçek yalnız bizim toplumumuz ve yalnız bugün için değil, tarih boyunca bütün toplumlar için geçerlidir. Bu gerçekten çıkan sonuca göre tarihimizde olduğu gibi, gerek bu günümüzde, gerekse geleceğimiz için bize bişey lazımdır.

Şimdi akla şöyle bir soru gelebilir. Bize lazım olan şey,acaba nasıl bişeydir? Onu da söyleyelim; İşte bu sorunu çözümleyebilirsek ve iş bu sorunun cevabını bulabilirsek, geriye hiç bişey kalmıyor demektir. Öyleyse aramızda ki bütün anlaşmazlıkları şimdilik bir yana bırakıp, derin derin düşünmemiz gereken şey, bize lazım şeyin nasıl bişey olduğundan başka bişey değildir. Siz hiç böyle bişey gördünüz mü? Saygıdeğer okuyucularım,

Günümüz siyasetinde son yapılan atamalar ve kadro meseleleri Sayın İçişleri Bakanımızı hayli zor duruma sokmuştur. Oysa işin pratik çözümleri her zaman vardır. Biliyorsunuz demokrasilerde çare dolma kalemdir.

Hayvanat bahçesinde ki aslan kafesinde çok yaşlı bir aslan uyukluyordu. Kafesin dış kapısı açıldı.Kamyondan indirilen ve demir parmaklıklar arasından geçirilen genç aslanda kafese sokuldu. O gün havyan bakıcısı uyuklayıp duran yaşlı aslana koca bir sığır budu, genç aslana da iki muz verdi. Genç aslan buna pek şaşırdı ama sesini de çıkarmadı. Ertesi gün,daha ertesi gün hep aynı şey…Beşinci gün artık canına tak diyen genç aslan, bakıcı kendisine iki  muzu uzatırken,

-Affedersiniz ama bayım,dedi.

Oda aslan bende aslanım;üstelik o yaşlıda…Neden ona her gün bir sığır budu verirken bana iki muz veriyorsun?Ben aslan değil miyim ?

-Bakıcı,

-Evet aslansın ama ,dedi,sen hayvanat bahçesinin maymun kadrosunda görünüyorsun…
Günleriniz mutlu,Geleceğiniz umutlu olsun.


        

Yazarın Önceki Yazıları
İdama karşıyım! 20.07.2016Seçim mi, geçim mi? 27.10.2015Adaletin gerçek formülü 15.09.2015Notaların efendisi ilahi üstad Manço 03.02.2015Sefil Maymunlar 25.11.2014Sizinle olmak var ya!.. 30.09.2014Kılıç'a su verin, İnce geliyor 06.09.2014Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // sibell
Kaleminize yureginize sağlık.....
01 Ekim 2015 13:50
Eşitlik
 // Ahmet BOYRAZ
Kaleminize sağlık Levent Bey , evet bize bir şey lazım tek bir şey lazım o da EŞİTLİK . Amerika Birleşik Devletlerinde yapılmış olan bir deney bize neyin lazım olduğunu gösteriyor izlemenizi tavsiye ederim .... ...
19 Ağustos 2015 Çarşamba 17:30
işin özü
 // yavuz demirbaş
sözün özü budur.Anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az....
15 Ağustos 2015 Cumartesi 14:15