YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Ben anlam veremedim, niye susuyorsunuz ?
23 Temmuz 2016 19:51

15 temmuz 2016 gecesi… Ülkemizin üzerinde oynanan  kirli ve aşağılık oyunların  artık milletine, halkına silah doğrultacak kadar alçaklaştığı, milletin iradesinin can evinden vurularak engellenmek istendiği ancak 78 milyonun tek yürek ve bilek olarak hainlere gereken dersi verdiği,  ülkemizin her anlamda karanlık bir uçurumun  kenarından döndüğü tarihi bir gece... Şanlı ordumuzun, ‘’peygamber ocağı’’ dediğimiz Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içine sızmış  ve hiçbir şekilde Türk askeri denemeyecek bir grup FETÖ’cü teröristin girişimi çok şükür başarıya ulaşamadı. Bunda hiç kuşku yok; en önemli pay devlet yöneticilerinin dik duruşu, kararlılığı ve  ayrışmaların farklılıkların  bir kenara bırakılıp vatan bayrak aşkı ile milyonların meydanlara  inip emanetine sahip çıkma karar ve azmi idi.

Şehitlerimiz, yaralılarımız … Hepsi demokrasi ve vatan uğruna ‘‘egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’’ düşüncesi ile  gözlerini kırpmadan  tanklara, helikopterlere, mermilere kendilerini siper ettiler. Yaşananlar öylesine büyük ve önemliydi ki üzerinden 1 hafta geçmesine rağmen hala aklımızda kalbimizde, daha uzun zamanda öyle olacak.  Ama asıl şimdi birlik ve beraberlik ile devletimize sahip çıkıp kalan bölücü unsurların temizlenmesini bekleyeceğiz. Bu sağın, solun, Kürt'ün, Türk'ün, Laz'ın, Çerkes'in, şucunun bucunun değil tüm ülkenin davası.

İşte tam bu ortamda bir husus dikkatimi çekti.  Bildiğiniz gibi ben yıllardır köşemde yeni otomobil testlerini veya sektör ile ilgili önemli haberleri gelişmeleri dile getirmeye çalışıyorum. Benim işim otomobiller ve spor çünkü hem spor spikeri hem de otomotiv gazetecisiyim. Bu süreçte ilk anın sıcaklığını ve yaşanan kaygıyı bir kenara bırakacak olursak, maalesef gözlemlediğim geçen 1 haftalık sürede bir kaç isim ve oluşum dışında maalesef Türk otomotiv sektörünün; yönetici, marka ve basın çalışanları anlamında yaşananları görmezden gelerek ne sosyal medyada nede başka mecralarda kınayıp, eleştirmemeleri oldu. Hatta bu alçak girişimi ‘’tiyatroya benzetenler, 'yatın uyuyun artık' diyenler, 'tatile çıkacaktım yarın yollar açık olur mu?' diyenler bile oldu. 

Bu açıkçası beni çok üzdü. Çünkü yukarıda da bahsettiğim gibi bu a veya b partisinin değil, a veya b şahsının değil, Türkiye’nin davası. Meydanlarda hayatını kaybedenler sizin bizim de bir yakınımız olabilirdi. Allah korusun hainler başarılı olsa pek çok kişi işlerini kaybedip, pek çok kuruluş kapısına kilit vurup ülke daha karanlık günlere  yol  alacaktı belki de... O yüzden  nazik parmakların en azından iki satır devletin milletin yanında olduklarını söylemelerini görmek hiç fena olmazdı, (istemeseler bile !) ama olmadı.

Burada tabii bunların dışında duruşlarını gösteren isimleri bende saklı birkaç önemli ismi ve ODD, OSD, OGD, MASFED, TAYSAD, OYDER gibi meslek kuruluşlarını tebrik etmek istiyorum. Ama keşke sayıları yüzleri bulan sektör yönetici ve gazetecilerinin çoğu da bu darbe girişiminin, bu ihanetin, bu milletin iradesine  el koyma girişimini açıkça lanetleyebilselerdi, keşke !!!

Bu süreci ve yaşananları tarih  kaydetti. Umarım bundan sonra  sektörümüz, lansmanlar, arabalar veya yurtdışında yaşananlara gösterdikleri ilgi ve alakayı artık biraz olsun bu cennet  ülkemiz içinde gösterebilsinler, çünkü ayrımsız hepimiz aynı geminin yolcularıyız ve sevdamız ülkemiz bir.

Yazarın Önceki Yazıları
Motor sporlarında şampiyonlar şampiyonu belli oldu 20.03.2017Ssangyong XLV testi 15.03.2017Seat ateca test 05.03.2017VolksWagen Tiguan test 01.03.2017Suzuki Baleno test 13.02.2017Türkiye’de yılın otomobili için geri sayım başladı 07.02.20172. El Otomotiv Ticaretinde Yeni Dönem Başlıyor… 22.01.20172016 otomotiv Oscarları ‘’ODD Gladyatör Ödülleri’’ sahiplerini buldu. 06.01.2017Otomotiv'de 2017 03.01.2017Nissan Pulsar test 26.12.2016Toyota Yeni C-HR test 08.12.2016Yeni Peugeot 3008 GT test 30.11.2016ÖTV düzenlemesi başladı…Peki sektör ne durumda ! 25.11.2016Mercedes–Benz yeni E serisi 20.11.2016Serkan Yazıcı 4 yıl daha TOSFED başkanlığında 13.11.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.