YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Tetikçiyi geçip, emri vereni görmek!..
12 Ekim 2015 07:07

Ankara'da patlayan bombalardan sonra, ülkemizde üç gün yas ilan edildi ve ekranlarda bir dizi akil adamlar yerlerini aldı ve  bombalamayı kimler yaptı diye fikirler üretmeye başlandı...

İlk elde, ilk akla gelen Hdpkk tabi ki... Yok eğer Daeş yaptıysa, diye başlayan söylemler dhkpc olsa, Hizbullah mı derken, bazıları İran üzerinde durup, kimi haklı olarak ilk taziye mesajını gönderen Rusya ihtimalini gündeme getirdi. Almanya'nın bir süredir Türkiye'yi bölme faaliyetleri içinde olduğunu unutmamak gerekir, dedi biri... Bir diğeri, tek başına Almanya'mı, ne bir süresi, tüm zamanlar için AB olarak düşünmeliyiz onu diye ifade etti... Hangi ekran, hangi gazeteci hangi saat, belirtme gereği duymuyorum, Çin dahi ihtimaller içinde yerini aldı... Yani yine düşman kavi, tali' zebun... İster istemez, yüzyıllar ötesinden Fuzuli geldi dilime:

Dost bivefa, felek birahm, devran bisukün

Dert çok, hemdert yok, düşman kavi, tali’ zebun”

Yani hep aynı nakarat, geçen yüzyıllar hiç bir şeyi değiştirmiyor. Dünya, savaş alanı olduğu gerçekliğini her zaman koruyor. Medeniyet, dillerde dolaşan bir efsane sadece. Batı havarilerince, batı medeniyeti, diye bir söylem oluşturulup, batının nasıl bir kan dökücü olduğu, bir numarası olmadığı,  sadece kan ile beslendiği örtüldü, gizlendi yüzyıldır.

 İlim bir noktadır, onu cahiller çoğalttı, buyurulduğu gibi, düşmanın teröristin kaynağı, kim olduğu bellidir, lakin hedef şaşırtmak için farklı gömlekler imajlar semboller kullanarak değişik stratejiler izlemektedir.

Aslında oyun çok basit, hep ayrıştır-çarpıştır üzerine kurulu. Sanki orada yukarda bir efendi, bir oyun kurucu var, parmağını bir şaklatmasıyla ayrılın diye bir talimat veriyor ayrışılıyor, sonra çarpışın diye buyuruyor ve kan döküldükçe birileri hedefe yaklaşıyor. Tıpkı bilgisayar oyunları gibi.

Biri çıkıpta aman ayrışmayalım, vatan millet Sakarya diyecek olsa, o derhal asıl düşman tarafından sanal düşman ilan ediliyor. Hakkı batılı ayırd edemez hale getirilmiş, uyutulmuş uyuşturulmuş kitleleri aldatıyor.

Tetikçiyi tespit için ihtimalleri sıralayanlar, aslında tetikçinin kimliğinin önemli olmadığını, önemli olanın, ardındaki gerçek düşman olduğunu ve gerçek düşmanın kimliğini bilmiyor değiller. Lakin oyun gereği onlarda varsayımları çoğaltıp köpürtüp bir nevi hedef şaşırtma, kafa karıştırma görevlerini yerine getirirler. Yoksa sağır sultan da kör sultan da bilir ki, HDPKK ve Daeş vs sadece tetikçi ve taşerondur. Patlayan bu bombalar ise, eski ama çok doğru bir deyimle haçlı bombalarıdır...

Aslında olması gereken, düşman ayrıştırıp dağıttıkça, biz ihtimalleri birleştirmeliyiz. Sürekli gömlek ve imaj değiştiren tetikçiyi değil, emri vereni görmeliyiz. Zira son tahlilde düşman hep aynı, tetikçi hep değişmektedir...

Kabul etmek gerekir ki bunu tesis etmek, teröriste terörist demeyen bir medya ve teröriste terörist demeyen yazarlarımız, elitlerimizle bu bir hayli güç. Hiç birşeyi kabul etmeyip herşeyi reddeden, milli ve yerli olmayan proje gibi bir muhalefetle de iyice imkansız görünüyor.

Lakin, millet olarak 'zoru başarırım, imkansız biraz zaman alır' diyen  karakteristik bir yapımız var. Bütün ümitler dualar, bu kadar Bizans entrikasına rağmen, bu yapıyı 1 Kasım da yeniden ortaya koymak içindir.

Yazarın Önceki Yazıları
Rahman'ın nefesi Mevlana'dan inciler 17.12.2017Alçakların bile isteye yaptığı yanlışlar!.. 20.11.2017Meltem’le Hakan aslında aynılar… 03.10.2017“Hakikati gizleyenden daha zalim kim olabilir…” 15.08.2017Hepimiz şehit yakınıyız 14.07.2017Bir yaz yazısı yazmaktı dileğim lakin, gündem karışık… 11.07.2017Kontrollü artistik yürüyüş... 03.07.2017Şahsiyetimiz, Gazze ve İmam Şafi 29.06.2017Kur’an’ı Kerim’i anlamak üzerine… 19.06.2017Kur'an'ı Kerim yarışması ve eleştiriler... 09.06.2017Darbelerin darb ettikleri!.. 01.03.2017İmam-ı Şafii 22.02.2017Osmanlı'nın hakimiyet sırrı!.. 13.02.2017Rahman'ın nefesi Mevlana'dan inciler 19.12.2016Din mi, devlet mi?.. 24.11.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.