YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
"Nasıl da çevriliyorsunuz?.."
03 Haziran 2015 07:04

Çok değil, yakın zaman önce biri eş başkana, bu şekilde  destekleneceğini, gündeme geleceğini söylese sanırım, kendisi de inanmazdı. Kim bilir, gelişmelere nasıl gülüyor, nasıl hayret ediyordur.

Biz de hayret ediyoruz ama endişe ile...

Diğer muhalefet liderleri seçim mitinglerinde, sadece polemik, sadece kuru gürültü çıkarıyorlar, 70 li 80 li yılların ağzı, söylemlemleri ile muhalefet etmeye çalışıyor, bizden devlet adamı olmaz mesajı verip, hal diliyle adeta eş başkana işaret ediyorlar.

Ak Partinin, bizim icraatlarımıza, onların hayalleri bile erişemez, sloganı ilk zamanlarda abartı gibi gelmişti ama zaman çok haklı bir ifade olduğunu ortaya koydu. Zira muhalefetin 'Yeni Türkiye'ye' intibak etmesi mümkün gibi görünmüyor. Dünya'nın en büyük havaalanı diyorsunuz, kanal, üçüncü köprü, onca hizmet, diyorsunuz adamlara hiç bir anlam ifade etmiyor.

Nasıl bir rüzgar yaratılmaya çalışılıyor, akıl ve mantıkla izahı kesinlikle mümkün değil. Zira eş başkan dediğimiz adam, PKK militanı... Hani şu her gün şehit cenazeleri gönderen PKK. Çözüm sürecini ihlal eden, her fırsatta kan döken PKK.  Bu resmen Türk ve Kürt Halkları ile dalga geçmek ve hafife almaktır. Bölücü örgütün partisi, ne oldu, nasıl oldu da barajı geçmesi, hükümet kurması, koalisyon ortağı olabilmesi konuşulur oldu?

Muhalefet, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de birleşmiş bir çatı aday çıkarmış, Allah'a şükür ki başarılı olamamıştı. Bu seçimlerde de gayet açık net gözleniyorki, iç ve dış mihrakların ittifak ettiği çatı adayı, eş başkan S.Demirtaş...  O zaman ki çatı aday, bir monşer, entellektüel kişiliği olan biri idi ve hiç pirim yapmadı. Birileri, madem öyle, bu sefer alın size dağdan inme bir eş başkan, dedi.

Doğan medyasından sonra, kaset cemaati de, artık el altından fısıltıyı bırakıp, gazetelerinde köşe yazarlarının diliyle açıktan açığa "Tek çare Demirtaş..." Diyebildiler. Yasin Börü'nün annesinin feryadı arşı titretirken, kan akan musluklar afişine rağmen, sokağa çıkın çağrısı yapan HDP yi desteklediklerini yazabildiler.

Kur'an'nın ifadesi ile "Ufillekum!.."   Enbiyâ/67 - Yuh olsun size, diyoruz...

 "Nasılda çevriliyorsunuz?.."

Fe-ma zâ ba'de'l-hakkı ile'd-dalâl... Haktan sonra dalâlaletten başka ne vardır?...

Fe-enna tusrafun... Nasılda çevriliyorsunuz?...

Ak Partinin ap açık hizmetlerinden ve PKK nın ap açık düşmanlığından sonra, nasıl da çevriliyorsunuz?... İnsaf...  Bu nasıl bir göz boyama, nasıl bir yanılgı çağrısıdır.  Gerçi bu ilk evrilip çevrilme değil, bilenler bilir, geçmişte de bir talimatla CHP yi destekleşmişler, Ecevit son kez başbakan olmuştu. Ama artık hiç bir şey eskisi gibi değil, takke düşüp kel göründü.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çatı adayı projesi bir anlam ifade etmediği gibi, bugün de HDP üzerindeki ittifak, Allah'ın izni ile geçersizdir. Her ne kadar HDP doğuda oy vermeyecekleri tehditlerle korkutsa, evleri işaretlesede, batıda birileri talimatlar versede istedikleri sonucu alamayacaklar. Birileri HDP yi bir yerlere getirmek için her yolu denese de, çocukları öldüren, tehditle oy isteyen HDP den, bölücülük ve fitne dışında bir numara çıkmayacaktır.  Kürt ve Türk Halkları artık o kadar kolay oyuna gelmeyeceğini 7 Haziran seçiminde oyları ile ortaya koyacaktır.

Zira, ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz!...

Yazarın Önceki Yazıları
Rahman'ın nefesi Mevlana'dan inciler 17.12.2017Alçakların bile isteye yaptığı yanlışlar!.. 20.11.2017Meltem’le Hakan aslında aynılar… 03.10.2017“Hakikati gizleyenden daha zalim kim olabilir…” 15.08.2017Hepimiz şehit yakınıyız 14.07.2017Bir yaz yazısı yazmaktı dileğim lakin, gündem karışık… 11.07.2017Kontrollü artistik yürüyüş... 03.07.2017Şahsiyetimiz, Gazze ve İmam Şafi 29.06.2017Kur’an’ı Kerim’i anlamak üzerine… 19.06.2017Kur'an'ı Kerim yarışması ve eleştiriler... 09.06.2017Darbelerin darb ettikleri!.. 01.03.2017İmam-ı Şafii 22.02.2017Osmanlı'nın hakimiyet sırrı!.. 13.02.2017Rahman'ın nefesi Mevlana'dan inciler 19.12.2016Din mi, devlet mi?.. 24.11.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // Ömer fsruk
Sa güzel elinize sağlık...
04 Haziran 2015 10:36