YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Hepimiz şehit yakınıyız
14 Temmuz 2017 10:23

İstiklal Savaşı, İstiklal Mahkemeleri, terör kurbanları ve  en son 15 Temmuz şehitleri…

Bir şekilde hepimiz şehit yakınıyız. 

Sathı bir şekilde baştan başa şehit kanıyla sulanmış bu vatanın, onun için her karışı  kıymetli, onun için namahreme haram…

En yakın tarihte yaşadığımız için değil, belki ölüm hiç ummadığımız yerden geldiği için en acısı, darbe şehitlerin yaşadıkları ve yaşattıkları.

Ordu bizim ordumuz, asker bizim askerimiz, bizi; bizim çocuklarımızı, eşimizi dostumuzu böyle hunharca katledebileceklerini akılımız hala almıyor…

Şehidimiz Erol Olçok da aklı almadığı inanamadığı için, kendinden ve ordumuzdan askerimizden emin olduğu için, anlamak ve anlatmak için, ordu ve asker görünümlü teröristlerin üzerine yürümüş kendisini cennete, bizi acılara gömen o kurşunu yemişti.
 
Kurşunu şehadet şerbetini içenler yedi, lakin can evinden vurulanlar biz, hepimiz olduk.

Onlar vatan için can verdi, cennetin en mutena yerinde, yerini aldı, biz şimdi her birinin hikayesini dinledikçe yeni baştan, ciğerimiz dağlanıyor, vatan sevgisi yeniden bileniyor içimizde.  

Şehitlerimizin her biri, evlat acısı gibi köz oldu yüreğimize.

Bir gazimiz, masum insanlara acımasızca kurşun yağdıranların yüzündeki nefreti hiç bir zaman unutamam diyor. 

Bir truva atı hikayesi vardı, kurulan tuzakların simgesi olarak tarihe geçen, bizim vatan hainlerinin kurduğu tuzak, onların tuzağını çok geride bıraktı.

Yine ihanetin ve hainliğin hikayesi tarih boyunca, Sezar ve Brütüs’le kazınmıştı belleklerimize, FETÖ hainlik ve ihanette onları da çırak bıraktı.  

Bukalemun gibi renkten renge, halden hale, girmedikleri kılık, boyanmadıkları boya kalmadı alemde.

Türk yenilmez, vatanını feda etmez, ele geçmez diye bilindiği için çok komplike bir düşmanla karşı karşıyayız. Olay, ilk günde de bugün de Pensilvanya’daki elemanın çok fevkinde stratejiler içeriyor. PKK DAEŞ FETÖ aynı patronun farklı paralı askerleri olarak farklı sahalarda üzerimize salınıyor. Bu katiller, tetikçilerle kol kola girip onlara özgürlük isteyerek, CHP de paralı askerler safında yerini aldığını bir kez daha netleştirmiş oldu.

Halk her şeyi görüyor, kaydediyor ve günü geldiğinde hesabı çok güzel görüyor. 15 Temmuz, çok büyük bir ders oldu. Eğitim oldu. Eskiler bir musibet bin nasihatten yeğdir, demişler; darbe girişimi denilen o musibet bir anda neler anlattı, neler öğretti bu millete. 

Hangi talim, hangi prova ya da antrenman o bir anda tek vücut olup, karşı koymayı, o savunmayı canı pahasına kanını dökerek, vatan savunmasını öğretebilir yaşatabilirdi. Ancak yürekteki iman ve genlerimizde ki vatan sevgisi elbette.

Şehitler için ölüm, bir halden diğer bir hale intikal, bir makamdan diğer bir makama geçiş, aldanma yurdundan ebedi sûrûr diyarına ulaşımdır...

Onlar için içimiz rahat, onlar şimdi bulundukları şerefli makamda, bizim için her zaman örnek, önder ve rehber olacaklar. İçerde ve dışarıda, dosta düşmana karşı, Türk Milletinin vatan sevgisinin, yenilmezliğinin simgesi, ölümsüz kahramanlarımız olarak her zaman bizimle birlikte yaşayacaklar.

Hepimiz şehit yakınıyız… 

Onlar ölmedi, onlar içimizde…

Her birinin şehadetini tek tek yaşıyoruz derinimizde…

***

Günün ilk saatlerinde üç arkadaş sohbet ediyoruz, konu hainlik ve ihanet tabi ki. İsrailoğulları’nın Hz. Musa ya karşı ihanetleri, müşriklerin Efendimize eziyetleri, derken darbe başarılı olsaydı, İstiklal mahkemelerinde sorgusuz sualsiz asılan müslümanlar gibi, darbecilerin yapacakları zulümler üzerine tahminler yürütüldü. 

Darbeci komutanın bizden olmayan herkes düşmandır, diyerek vur emri vermesini hangi psikolog teolog ya da sosyolog açıklayabilir. Hizmet hareketi, mütedeyyin insanlar dediğimiz bu cemaatte düşmanlık nefret hangi ara bu ivmeyi kazanmış olabilir.

 

Yazarın Önceki Yazıları
Rahman'ın nefesi Mevlana'dan inciler 17.12.2017Alçakların bile isteye yaptığı yanlışlar!.. 20.11.2017Meltem’le Hakan aslında aynılar… 03.10.2017“Hakikati gizleyenden daha zalim kim olabilir…” 15.08.2017Bir yaz yazısı yazmaktı dileğim lakin, gündem karışık… 11.07.2017Kontrollü artistik yürüyüş... 03.07.2017Şahsiyetimiz, Gazze ve İmam Şafi 29.06.2017Kur’an’ı Kerim’i anlamak üzerine… 19.06.2017Kur'an'ı Kerim yarışması ve eleştiriler... 09.06.2017Darbelerin darb ettikleri!.. 01.03.2017İmam-ı Şafii 22.02.2017Osmanlı'nın hakimiyet sırrı!.. 13.02.2017Rahman'ın nefesi Mevlana'dan inciler 19.12.2016Din mi, devlet mi?.. 24.11.2016En yakın komşumuz Amerika!.. 10.11.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.