YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Savaş Sürüyor
05 Şubat 2016 08:08

Savaş sürüyor.

Rusya’yı “süper güç” olarak addeden cahil takımını üzecek bir haberimiz var.

Türkmendağı bölgesindeki gizli toplantıya yapılan baskın, aralarında Rusların da bulunduğu 8'i general rütbesinde 15 askerin imha edilmesiyle sonuçlandı. 15 askerin Rusya-İran ve Rejim askerlerinden müteşekkil olması, düşman tarafın saflarını bir kez daha deşifre etti.

Türk Devleti o kadar Âli bir devlettir ki; Rusya’ya dersini Rusların korkulu rüyası, 35 yıl Kafkasya’nın özgürlüğüne kendisini adayan, kahraman ve âlim Şeyh Şamil’in vefatının 145. Yıl dönümünde vermiştir.

Rusya’nın, Suriye’de hiçbir şekilde kalıcı bir statüko tesis edemeyeceğinin altını defalarca çizmiştik. Zira spekülasyonlarla şişirilen bu devlete, Türk’ün gücünü müdahil olmak istedikleri Suriye topraklarında göstererek bunu tekrar kanıtladık.

2 Şubat 2016’da Kanal A ekranlarında yayınlanan “İşte Haber” programında Rusya’nın Açık Semalar Anlaşması’nı bahane ederek Türkiye üzerinde uçak uçurmak isteyeceğini söyleyip yetkilileri uyarmıştık.

Nitekim söylediğimiz gibi oldu. Türkiye Cumhuriyeti yetkilileri bu uçuşa izin vermeyerek son derece yerinde bir karar almışlardır. Rus uçağı An-30B’nin Türkiye üzerinde gözlem uçuşu yapılmasına izin verilmemesine Rusların çıldırmış bir şekilde tepki göstermesi, iptal kararının ne kadar doğru olduğunu gösteriyor.

Eğer bu uçuş gerçekleşmiş olsaydı, olay hain Türk(?) medyası tarafından malzeme yapılacak ve içimizdeki Rus(!)lar harekete geçecekti.

Aynı programda 3. Cenevre Görüşmeleri’nden bir sonuç çıkmayacağını da öngörmüştük. Keşke yanılsaydık...

Daha görüşmelerin başladığı gün Cenevre’deki Esed’in adamı Beşar Caferi’nin muhalifleri terörist diye yaftalaması ve Stafan de Mistura’nın “rejim ile görüşmeleri erteledik” bahanesiyle başarısızlığa giden sürecin üstünü kapama çabalarından olumlu bir sonuç alınamayacağı anlaşılmıştı. Sonrasında da görüşmeler askıya alındı.

Sözde görüşmelerin kesintiye uğramaması için bir araya gelen ABD ve Rusya görüşmesinin ardından Rusya ve Rejim uçakları Halep’i bombaladı ve görüşmelere noktayı koyan hareket oldu.

Cenevre’deki Suriye görüşmelerinin askıya alınmasının ardından Suriyeli muhaliflerden önemli bir açıklama geldi. Riyad’ın desteklediği Suriyeli muhaliflerin oluşturduğu Yüksek Müzakere Komitesi Başkanı Hicab Cenevre’yi terk edeceğini duyurdu.

Böylece Rusya’nın her alandaki bu büyük ikiyüzlülüğüne göz yuman ve ortak olan Birleşmiş Milletler ve ABD, adlarını altın harflerle Suriye zulmündeki hanelerine yazdırmış oldular.

3. Cenevre Görüşmeleri’ni Suriye’de kalıcı istikrarın tesisinde “Esed’li formül” için meşrulaştırma platformu haline getirenler bundan sonra olacaklara hazırlıklı olsunlar...

Çünkü gerek Türkiye, gerek Suudi Arabistan, “Esed’siz formül” için ellerinden geleni artlarına koymayacaklar.

Diplomasiyi çözümsüzlük üzerine inşa edenler adaletin elinden acı zehri yudumlayacaklar.

Buna Batı dünyası da dâhil...

DAEŞ bahanesiyle pyd’ye verilen silahların bir bölümünün pkk’ya ulaştırıldığı kanıtlanınca Batı, sözde müttefik olduğu bir ülkeyi sırtından bıçaklayacak kadar şeref yoksunu bir medeniyetin ürünü olduğunu bir kez daha bizlere hatırlatmış oldu.

Savaş sürüyor...

Türk Milleti önderliğinde bütün bir İslam Ümmeti’nin barbar, insanlıktan nasibini almamış medeniyetler karşısındaki direniş mücadelesine, Müslüman hassasiyet ve Türklük bilinci olan her birey destek olmalıdır.

Ümmet’in şahlanışı, Türk Milleti’nin “kıyam”ıyla olacaktır...

Bi-iznillah...

04.02.2016

Yazarın Önceki Yazıları
Batı, Türkiye için dost hüviyetini kaybetme riski ile karşı karşıya 18.02.2016Papa ve Rus Patriği görüşmesi 16.02.2016Vakit varken 13.02.2016Düşman baharı göremeyecek 11.02.2016Terörün Son Kozları ve Asıl Mesele 03.02.2016Yeni Türkiye'nin Kuruluş Savaşı 01.02.2016Mücadele Her Alanda Sürüyor 29.01.2016Sinsi Yılan İran 27.01.2016Diktatör Kime Denir? 26.01.2016İnsanlık İçin İslam Kardeşliği 24.01.2016Hayalet Şehirler" Planı Nasıl Suya Düştü 23.01.2016Hain Akıllar Yargılanmalı 21.01.2016Millet Yetkilendirdi, İhanet Gönderecek" 20.01.2016Beceriksiz Bölgesel Güç 01.12.2015Türkiye'yle Oyun Olmaz 24.11.2015Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
İnşaallah...
 // Faruk
Peygamberimizin (S.A.V) Övdüğü Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri'nin Ayasofya ile ilgili söylediklerini açın bir kez daha okuyun. Bu ümmetin kurtuluş reçetesi AYASOFYA'nın açılmasına bağlıdır. Sn Başbakan DAVUTOĞLU; Ayasofya'nın açılma ŞEREFi sizlere nasip olsun.

Açın artık AYASOFYA'yı. rus zalimine en iyi cevap olacaktır.

Unutmayın dünya tarihinde en çok Müslüman katili 1- ruslar 2- İngilizler dir....
16 Şubat 2016 Salı 11:22