YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Kodlu Meydan
10 Ekim 2015 15:26

Türkiye güne Ankara’daki hain terör saldırısı ile başladı. İçişleri Bakanlığı’ndan gelen rakamlara göre 97 vatandaşımız hayatını kaybetti. Öncelikle hain terör saldırılarında hayatını yitiren tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz...

Gelelim olayın perde arkasına...

Ne yazık ki; Türkiye’nin içine sürüklenilmeye çalışıldığı güzergâh için durmaksızın planlar kuran hainler varken, böylesi bir saldırıyı sadece saldırı olarak değerlendirmek mümkün olmuyor.

Saldırıdan birgün önce sosyal medya üzerinde HDPKK’ya yakınlığı ile bilinen hesaplar, kodlanmış bir dille eylemin “Suruç Versiyon 2” olabileceğini haber veriyorlar.

Masumane duygularla eyleme katıldığını düşünmek istediğimiz grubun içinde bir takım kişiler “Bu Meydan Kanlı Meydan” sloganlarıyla halay çekerken, ne tesadüftür ki (!) tam da o sırada patlama gerçekleşiyor.

“Kanlı meydan” tamlamasının terör saldırısının pimini çeken kod olup olmadığını soruşturmalar çözecek.

Terör saldırıları doğası gereği bir dizi amaçlara ulaşmak için gerçekleştirilir. Bu açıdan saldırıyı sonuçları bağlamında değerlendirmek ve bir ters okuma yapak ufuk açıcı olacaktır.

Saldırının hedef aldığı kitle, HDP’yi mağdur gösterecek cinsten bir topluluğa yönelik... Bu senaryo, HDP mitingine yapılan saldırı, Suruç terör saldırı vb. gibi olaylarda daha önce de uygulamaya konulmuştu.

Saldırıyı devlete mâl ederek bu işten nemalananların başında Selahattin Demirtaş ve HDP geliyor. Siyasi rant elde etmek için saldırıyı malzeme yapan kitle doğrudan eylemin sonuçlarından çıkarı olması hasebiyle, eylemin kendisi ile de ilişkilenmiş oluyor.

Barış için yürüdüğünü iddia eden grup “Kanlı Meydan” sloganlarıyla HDP ve PKK’nın sesi olduğu sırada gerçekleşen patlamadan doğacak tepkiyi devlete yönelndirmeye çalışan ve algı yaratarak devlet düşmanlığını körükleyecek bir zihniyetin planının ürünüydü bugün yaşananlar...

Bu tipteki terör saldırıları 1 Kasım’a giderken yaşanabilecek diğer olaylar için bir fragman niteliğnde ne yazık ki...

HDP’nin seçim kampanyası niteliğindeki bu saldırıların tekrarlanabileceği dikkate alınmalıdır. DHKP-C – PKK organik bağıyla yürütülen eylemler, DAEŞ ile ilintilendirilip neticesinde faturanın Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne kesildiği planlı olaylardır.

Bu gibi eylemlerin yanısıra doğuda an be an yürütülen tedhiş ve sindirme faaliyetleriyle PKK tarafından seçimler baskı altına alınmaya çalışıyor, normal hayat sürdürülemez hale getiriliyor. Eylemler provokatörler ve şifreli “kod”lar ile hayata geçirilip yaşananların sorumlusu olarak devlet gösterilmeye çalışılmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti dışardaki düşmanların yanında içerdeki düşmanlarla da uğraşmak zorunda bunu her zaman söylüyoruz. Sürekli teröre işaret eden “buçuklu savaşlar” yapmak zorunda kaldığımız bir yakın tarihimiz var.

Türkiye’nin bugünkü siyasi konjonktüre bakarak her zamankinden daha dirayetli ve milli unsurlarıyla birlik beraberliğini sağlamış bir şekilde mücadelesine kararlılıkla devam etmesi gerekmektedir.

Halkımız artık neyin ne olduğunu bilecek bir bilince ulaşmıştır ve basit algı operasyonlarına alet olmamakta, terör eylemleri karşısında tedhişe kapılmamaktadır.

Akıl ve sağduyunun hakim olduğu, ideolojik ayrımların ortadan kaldırıldığı bir Türkiye olarak yola devam etmeliyiz.

Unutulmaması gerekir ki; iç siyasette bugün radikal sol ve ayrılıkçı etnik unsurlar bir “fantazi” yaşamaktadırlar. Hamlelerini yapacaklar fakat başarısız olacaklardır. Boşa kürek çekenlere göz açtırmadan milli iradeyi hakim kılmak gerekir.

Birliğimizi ve beraberliğimize kast eden bu hain saldırıya karşı herkes ortak bir tavır takınmalıdır.

1 Kasım ise içimize kapanıp bu tip olaylar içerisinde buhrana sürükleneceğimiz bir geleceği mi yoksa, İran dahil olmak üzere Türkiye’nin bölgedeki liderliğini ve kamburlarından kurtulup yeniden şahlanmasını göreceğimiz bir geleceği mi tercih edeceğimiz sorusuna cevap vereceğimiz gündür.

Karar milletin...

10.10.2015

Yazarın Önceki Yazıları
Batı, Türkiye için dost hüviyetini kaybetme riski ile karşı karşıya 18.02.2016Papa ve Rus Patriği görüşmesi 16.02.2016Vakit varken 13.02.2016Düşman baharı göremeyecek 11.02.2016Savaş Sürüyor 05.02.2016Terörün Son Kozları ve Asıl Mesele 03.02.2016Yeni Türkiye'nin Kuruluş Savaşı 01.02.2016Mücadele Her Alanda Sürüyor 29.01.2016Sinsi Yılan İran 27.01.2016Diktatör Kime Denir? 26.01.2016İnsanlık İçin İslam Kardeşliği 24.01.2016Hayalet Şehirler" Planı Nasıl Suya Düştü 23.01.2016Hain Akıllar Yargılanmalı 21.01.2016Millet Yetkilendirdi, İhanet Gönderecek" 20.01.2016Beceriksiz Bölgesel Güç 01.12.2015Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.