YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Celal Kazdağlı
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Suriye’de batı askeri var; İslam askeri yok! Neden?
02 Mayıs 2016 15:58

Fransız televizyonu France 24 bir operasyon videosu yayınladı. Suriye’de işlerin nasıl yürüdüğünü gösteriyor.

Türkiye PYD’nin PKK terör örgütünün Suriye kolu olduğunu söylüyor.

Herkes PKK’nın terör örgütü olduğunu kabul ediyor. PYD ve silahlı gücü YPG’ye gelince farklı davranıyor. Kimileri el altından bazıları da açıktan destekliyor.

ABD ve Rusya silah yardımı yapıyor. “Suriye’de YPG bizim kara gücümüz” demekten geri kalmıyorlar. Silahlı terör örgütü YPG’yi müttefik olarak görüyorlar.

ABD’nin ve Rusya’nın YPG’ye verdiği silahlar Türkiye’de PKK’da çıkıyor. Şehir savaşında PKK’ya ABD’li uzmanların eğitim verdiği görüldü. ABD’nin parayla kiraladığı lejyonerler Türkiye’de kazılan çukurların arkasında keskin nişancı olarak yer aldı. Bunlar tespit edildi.

PKK’nın Türkiye’de yürüttüğü şehir savaşını bizzat ABD’nin Black Water şirketi üzerinden organize ve komuta ettiği anlaşıldı.

Bu biliniyordu. Bilinmeyen Fransa ve İngiltere askerlerinin de işin içinde olduğuydu.

Fransız televizyonu işte o görüntüleri yayınladı. ABD’li, Fransız ve İngiliz 12 asker var görüntüde. Bunlar YPG ile birlikte aynı cephede savaşıyorlar. Bir yandan YPG’yi eğitiyorlar, öbür yandan bizzat savaşın içinde üniformalarıyla yer alıyorlar. IŞİD’e ait bomba yüklü bir aracı imha ediyorlar. 

Batılı askerlerin YPG ile iç içe bir operasyonun içinde olduğu ilk kez bu kadar net görünüyor. Hem de kendi yayınlarında. France 24 Fransız askerlerinin yüzünü kapatmayı da unutmuyor.

Suriye’de Batı çoktan başka bir oyun planına geçti.

ABD-Rusya-Esat Rejimi ve YPG yani PKK Suriye’de birlikte çalışıyorlar. IŞİD de çoğu zaman onlarla birlikte oyunun bir parçası olarak sahne alıyor. Hedeflerinde Ankara var. Hep birlikte Türkiye ile savaşıyorlar.

Kilis ve Halep aynı anda bombalanıyor.

Kilis’e IŞİD Rus yapımı Katyuşa füzeleri ile vuruyor.

Halep ise Rusya ve Esat tarafından bombalanıyor.

Halep Valisi Muhammet Fabile’nin açıklamasına göre Halep son 10 günde 670 kez vuruldu. 300 sivil hayatını kaybetti. Bunların 40’ı çocuk. Pazaryeri ve hastaneyi vurdular en son. Halep’te 300 bin kişi Esat ve Rus saldırılarının açık hedefi durumunda.

Halep’te ilk kez Cuma Namazı kılınamadı. Diyarbakır Sur’da da Cuma kılınamamıştı. 

Halep, Kilis, Diyarbakır Sur, Cizre fark etmiyor. ABD, Rusya, Batı tek cephe olarak görüyor. Buraları birbirinden ayrı düşünmüyor.

Türkiye böyle bir manzara karşısında “İncirlik’ten İHA’lar kalktı IŞİD hedefini vurdu” diye sevindirik oluyor. ABD Kilis’i kurtarıyor diye bayram ediyorlar.

34 IŞİD’linin öldürülmesi karşısında Halep elden gidiyor. 34 IŞİD’liye sevinenler İHA’lar İncirlikten kalktı diye bayram havasına kapılanlar konu Halep olunca susuyor.

ABD daha yeni karar aldı. Suriye’nin kuzeyine YPG’ye Sünni Arap savaşçı toplamak için 250 asker daha yolluyor.

ABD üniformalı askerini Suriye’ye gönderiyor da Türkiye neden gönderemiyor?

ABD, Fransa, İngiltere askerleri üniformaları ile Suriye’de terör örgütü YPG ile yan yana savaşıyor da Türk Askeri, Suudi Askeri, Somali Askeri, Pakistan Askeri neden Özgür Suriye Ordusu’nun yanında savaşamıyor?

Birinin bunu açıklaması lazım. Bu sorunun cevabı verilmezse şayet, CHP’yi tepe tepe kullanırlar, MHP’yi kilitlerler; olmadı AK Parti’yi karıştırmaya kalkarlar.

Suriye’de Batı askeri var da; İslam Askeri niye yok?

Yazarın Önceki Yazıları
Altı ay sonra masaya davet edilen ABD 16.01.2017Ya referandum ya seçim! Neden üçüncü yol değil? 13.01.2017Hiç olmazsa Filistin’e bir Büyükelçi atayalım 11.01.2017Meğer Ortadoğu’yu “bataklık” yapan ABD imiş 09.01.2017Büyükelçiliğin koyduğu o fotoğraf savaş ilanı mı? 06.01.2017ABD Reina’da neden imza bıraktı? 04.01.2017Suriye’de ateşkes, Reina’da katliam, Obama’dan gelen ses 02.01.2017Şimdi Erdoğan suçluyor: “DEAŞ’ı siz destekliyorsunuz!” 28.12.2016Millet Türkiye’nin kiminle savaştığını yeni anlıyor 26.12.2016Bu millet El Bab Şehitleri’ni unutmayacak 23.12.2016Suikast Rusya’yı Türkiye’ye yaklaştırdı ABD’yi uzaklaştırdı 21.12.2016Masalar artık “onlar” olmadan kuruluyor 19.12.2016Sonucu kim belirleyecek: Liderler mi sahadaki örgütler mi? 16.12.2016Ne güzel bir slogan: “Ordu Halep’e!..” 14.12.2016Artık adını koyalım: Bu iş; Terör değil, Savaş 12.12.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // Alex
OSMAN TÜFEKÇİ HER ŞEYİN BİR SIRASI VARDIR ÖFKEYLE KALKAN ZARARLA OTURUR İSLAM BİRLİĞİ BENİ ÇOK HEYECANLANDIRIYOR...
03 Mayıs 2016 22:32
 // Alex
Bu işe acilen bir çözüm bulunması lazım inanıyorumki siyasiler bu işe kökten bir çözüm bulurlar allah güvenlik güçlerimizi korusun Türk silahlı kuvvetlerine çok güveniyorum şehitlerimizin mekanı cennet olsun allah yakınlarına sabır versin devletimiz onlara her türlü kolaylığı sağlasın ve onları kesinlikle unutmasın...
03 Mayıs 2016 22:24
 // kasım
en büyük tayyip...
03 Mayıs 2016 10:22