YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Celal Kazdağlı
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
PKK Kürtleri ABD’ye meze yapabilir mi?
30 Mayıs 2016 14:57

ABD’li askerlerin YPG amblemi taktıkları fotoğraflarına tepki büyük olunca ABD ikiletmeden “yanlış olmuş” deyip amblemlerin sökülmesini emretti.

Üniformaların ABD tarafından dikilip hediye edildiği yerde amblemin sökülmüş olması neyi değiştirir?

Amblem sökülünce ABD için Suriye’de PKK/PYD devleti kurma niyetinden vazgeçti mi diyeceğiz?

ABD, PKK’ya Suriye’nin kuzeyinde bir terör devleti kurdurmaktan vazgeçmiş değil.

ABD kendi komutasında PKK’nın Suriye kolu YPG ile birlikte Rakka’ya 12 bin kişilik bir operasyon başlattı. Gelen haberlere göre Rakka kuşatılmış durumda.

Rakka IŞİD’in başkent ilan ettiği, çok önem verdiği bir şehir. 1 milyon insan yaşıyor.

1 milyon insanın yaşadığı şehri ABD’nin kara gücü PKK ve Suriye kolu YPG 12 bin kişiyle nasıl kuşatabilir; ayrı bir konu.

Böyle bir durumda ne olması gerekir? IŞİD’in bütün gücüyle Rakka’yı savunması beklenir.

Hayır, öyle olmadı.

IŞİD tam tersi Türkiye sınırında bulunan Azez’e saldırdı. Münbiç’i savunmak yerine 96 km’lik alanda ÖSO’ya saldırıyor.

IŞİD neden böyle iki-üç cephe birden açıyor?

IŞİD ya da IŞİD’i 96 km’de kullanan her kim ise o, ABD’nin kara gücü PKK/YPG’nin Fırat’ın batısına geçmesini istiyor.

Bütün hazırlık buna yöneliktir.

Ankara şimdilik üniformadan sökülen YPG formasını bir zafermiş gibi görüyor ve seviniyor.

ABD yanına aldığı Fransız, Alman, İngiliz askerleri ve İsrail lobisi ile YPG’yi Fırat’ın batısına geçirmenin çalışmasını yapıyor.

Tam bu sırada HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş verdiği röportajda “Kürtler bir daha asla Türk devleti ile bir aidiyet ilişkisi kuramayacak” dedi.

Bütün derdi Kürtleri Türkiye’den uzaklaştırmak, Türklere düşman etmek.

ABD’nin Türkiye’de kara gücü olarak kullandığı PKK Pentegon’un emri ile başlattığı şehir savaşı ile iç işgale kalkıştı. Başaramadı. TSK’nın dayağını yedi. Kaybetti.

ABD ve içerdeki destekçileri şimdi plağı değiştirdi. Türkiye’de iç işgali gerçekleştiremeyenler, Kürtleri Türkiye’den ayırmayı deniyorlar.

Dokunulmazlıkları bir araç olarak kullanmak istiyorlar. Şayet bekledikleri gibi dokunulmazlık bir referandum konusu olsaydı işleri kolaydı.

Teröre karşı mücadeleyi Kürtlere karşı yürütülen bir kampanyaymış gibi gösterecekler, kaybedince de “bak istenmiyoruz, Türkiye ile koptuk” diyeceklerdi. Suriye ile birleşip PKK terör devletinin meclisine katılacaklardı.

Oyun bozuldu.

O yüzden Selahattin Demirtaş Kemal Kılıçdaroğlu’na kızıyor. “Kılıçdaroğlu Genelkurmay’dan dolaylı brifing aldı” diyor.

Hem gerçeği söylemiyor hem de Kılıçdaroğlu’nu CHP’nin ulusalcı seçmeni karşısında korumaya alıyor.

Büyük oyunu bozan Kemal Kılıçdaroğlu filan değildi. Kılıçdaroğlu’na rağmen 20-25 CHP milletvekili devreye girdi ve Türkiye’yi büyük bir dertten kurtardı.

PKK ve uzantısı HDP iddia ettikleri gibi Kürt vatandaşları temsil etmiyorlar. Aldıkları görev için Kürtleri kullanmak istiyorlar.

PKK ve uzantısı HDP, ABD ve İsrail’in çıkarları uğruna mücadele ediyorlar. Onların derdi Kürt vatandaşlar değil.

Kürtleri ABD’ye meze yapmak.

Yapamayacaklar.

Kürtler, PKK ve HDP’nin ABD’nin sofrasına meze olduklarını biliyorlar.

Ne Türkiye’de, ne Suriye’de, ne Irak’ta Kürtler ABD’nin çıkarına hizmet etmeyecek.

Bu coğrafyada Kürtlerin geleceği Türklerle bir ve beraber olmaktır.

Yazarın Önceki Yazıları
Kerkük’e Barzani bayrağı asılıyor, Ankara referandumu bekliyor 29.03.2017Ankara’ya Rağmen ABD’nin Dayattığı PYD Planı 27.03.2017Pentagon ve CIA’ye verilen sınırsız operasyon izni 24.03.2017Terör koridorunu açamayanlar 100 binlik ordu kuruyor! 22.03.2017ABD durmuyor... Cami bombalıyor, YPG’ye helikopter veriyor 20.03.2017İki fotoğraf: Masada üç Komutan... Arabada bir Bakan 17.03.2017Türkiye elindeki “etkili silahı” ne zaman kullanmalı? 15.03.2017Osmanlı; Doğu’da kazanmadan Batı’da sefere çıkmazdı 13.03.2017Barzani ve Rojava Peşmergesinin önü açılıyor 10.03.2017Almanya ABD’nin yerine ne zaman Ankara’ya düşman oldu? 08.03.2017Erdoğan’ın Almanya tepkisine Bahçeli’den gelen destek 06.03.2017ABD askeri PKK/YPG için ölür zannedenler! 03.03.2017Menbiç’te “Hendek Kazan” 500 ABD Askeri 01.03.2017Mehmetçik El Bab’a girdi ABD her yere silah yığdı 27.02.2017AK Parti’nin “evet” sloganı “Geleceğe cüret et” 24.02.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
her şey Ümmet için
 // yıldırım
İslam dünyası bir ve bütün olmalı Irak üzerinden sünni Müslümanların yolu kesildi. Ama Ortadoğu yolu Suriye üzerinden kesilmesin bizi Müslüman Kardeşlerimizden koparamayacaklar S.Arabistan ve diğer Arap ülkeleri biraz daha cesur olsun kana kan dişe diş bu kafirle cihaşumul bir mücadele bu bilinçte olalım. İnşallah zafer Müslümanların ve dahi Yüce ALLAHINDIR....
31 Mayıs 2016 Salı 10:47
 // Alex
Müthişsin celal abi her konuda haklısın Türk Ordu'sunun kuzey Suriye'de bu oluşuma kesinlikle müsade etmeyecektir etmemelidirde...
30 Mayıs 2016 18:38