YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Celal Kazdağlı
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Kemal Bey bilesiniz... “Çoban Ateşleri” yakılmak üzere
12 Ağustos 2016 15:46

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milletin önüne çıktı af diledi. FETÖ konusunda yanıldığını, zaman içinde destek verdiğini açıkça söyledi.

Önceki Genelkurmay Başkanı Emekli Org. Necdet Özel çıkıp “Millet hepimizi affetsin. Asker-sivil sorumluluk makamındaki herkes milletten özür dilemeli” dedi.

Erdoğan, Özel ve diğerleri sadece özür dilemekle kalmadılar, FETÖ’ye ve Türkiye’ye yönelik bu saldırıya karşı amansız mücadele veriyorlar.

FETÖ devletin içinden temizleniyor. Saldırının asıl merkezi ABD ve NATO daha çok sorgulanıyor. Suriye’de, Dağlık Karabağ’da ABD’siz bir çözüm arayışı sürüyor.

Henüz AK Parti içine dönmedi. FETÖ’cülerin iktidar partisinden sökülüp atılması için artan bir talep var. Devletin içindeki temizlik bir noktaya gelmeden AK Parti’nin kendi evinde FETÖ sorgulamasını beklemek haksızlık olur. Kimi AK Partililerin FETÖ’cüleri korumaya kalkışması... kabul edilemez.

BAHÇELİ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI

Ülkücüleri, MHP’yi kullanmayı FETÖ çok istiyordu. FETÖ o tarlayı süremedi. Devlet Bahçeli buna izin vermedi. Çok bedel ödedi, saldırılara uğradı, kolunu, bacağını verdi MHP’yi ve Ülkücüleri vermedi.

2011 seçimleri öncesi başladı açık saldırılar. CHP’de sonuç alan kaset kumpası MHP’de amacına ulaşamadı. Devlet Bahçeli saldırıya asıl 2015 seçimlerinden sonra uğradı. 7 Haziran’da altın tepside sunulan Başbakanlık postunu elinin tersiyle itti. Kasım sonrası ise tam hedefti. 

Cephenin en önünde mücadele verirken yaşanan 15 Temmuz saldırısını en doğru şekliyle fark eden Bahçeli oldu. Daha ilk anda kalkışmanın FETÖ’nün işi olduğunu anladı, arkasında ABD ve NATO’yu gördü.

Tereddütsüz Türkiye ve demokrasiyi savundu.

CHP NEDEN ABD DİYEMEDİ?

Söze “Biz Milli Mücadeleyi veren partiyiz” diye başlayan CHP, neden hala 15 Temmuz saldırısının arkasında ABD ve NATO’nun olduğunu söyleyemedi? 

AK Partili Bakanlar ilk gün “ABD” diyecek, Devlet Bahçeli her fırsatta, “ABD-NATO-İncirlik Üssü” diyecek, CHP’den ses çıkmayacak. Neden?

“Türkiye Cumhuriyeti’ni biz kurduk” diyorsanız, sık sık “kurucu ayarlarımıza dönelim” çağrısı yapıyorsanız, Türkiye’ye yönelik saldırıya ilk önce sizin karşı koymanız gerekir.

Darbeye karşı çıktınız, demokrasiyi savundunuz. Türkiye’ye yönelik bu ABD-NATO saldırısına karşı neden adını vererek yeni bir milli mücadele çağrısı yapmıyorsunuz?

“İlk anti emperyalist mücadeleyi Mustafa Kemal verdi” diyorsunuz, neden bugün Türkiye’nin bir anti emperyalist mücadele verdiğini söyleyemiyorsunuz? 

68 kuşağı diyorsunuz, Deniz Gezmişlerin “Bağımsız Türkiye” sloganına sahip çıktığınızı her vesile dile getiriyorsunuz; o ruhun sesi olan “Go home Amerika”yı bugün neden söyleyemiyorsunuz?

Oysa şartlar çok uygun. Siz yükselen “Bağımsız Türkiye” ruhunu alıp büyük dönüşüme önderlik edebilirsiniz.

Türkiye yeni bir inşa dönemine giriyor. Pekala siz bu yeni dönemin mimarlığına soyunabilirsiniz.

Türkiye’de ABD karşıtlığı yüzde 95’ler seviyesinde. İncirlik Üssü’nden kalkan tanker uçakları TBMM’yi bombalayan F-16’lara yakıt ikmali yaptı. Millet ayağa kalktı. Yeni bir uyanış, yeni bir şuur var millette.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Ankara’nın taşına bak” diye sizin şarkıyı söylüyor...

Başbakan Yıldırım Nazım’ın şiirini okuyor, herkesi “Güneşin sofrasına çağırıyor”, Ahmet Arif’ten dizelerle çıkıyor milletin karşısına...

10. Yıl marşı sokakta herkesin dilinde...

Ey CHP sen neredesin?

Kemal Bey; Çanakkale’de “atalım bu FETÖ’cüleri içimizden” diyen il başkanlarına dönüp susturmak, öfkelenmek önce kurucunuz Mustafa Kemal’in kemiklerini sızlatır. 

Kemal Bey; bari o lafı Anafartalar Komutanı’nın zaferle çıktığı, bu milletin yüz akı Çanakkale’nin, İslam Ordusu’nun bütün unsurlarıyla kazandığı son savaşın yaşandığı Çanakkale’de söylemeseydiniz.  

FETÖ ile yüzleşmeyen, FETÖ’yü içinden atmayan CHP yeni dönemin partisi olamaz.

FETÖ’yü korumaya kalkan Genel Başkan da olsa gayrı CHP’de kalamaz.

Bilesiniz; “çoban ateşleri” yakılmak üzere. 

 

Yazarın Önceki Yazıları
Pentagon ve CIA’ye verilen sınırsız operasyon izni 24.03.2017Terör koridorunu açamayanlar 100 binlik ordu kuruyor! 22.03.2017ABD durmuyor... Cami bombalıyor, YPG’ye helikopter veriyor 20.03.2017İki fotoğraf: Masada üç Komutan... Arabada bir Bakan 17.03.2017Türkiye elindeki “etkili silahı” ne zaman kullanmalı? 15.03.2017Osmanlı; Doğu’da kazanmadan Batı’da sefere çıkmazdı 13.03.2017Barzani ve Rojava Peşmergesinin önü açılıyor 10.03.2017Almanya ABD’nin yerine ne zaman Ankara’ya düşman oldu? 08.03.2017Erdoğan’ın Almanya tepkisine Bahçeli’den gelen destek 06.03.2017ABD askeri PKK/YPG için ölür zannedenler! 03.03.2017Menbiç’te “Hendek Kazan” 500 ABD Askeri 01.03.2017Mehmetçik El Bab’a girdi ABD her yere silah yığdı 27.02.2017AK Parti’nin “evet” sloganı “Geleceğe cüret et” 24.02.2017ABD Rusya’yı sarıyor, İsrail Suriye’yi vuruyor, PYD ilerliyor 22.02.2017Türkiye yola nasıl devam edecek? Batı mı, bölge ülkeleri mi? 20.02.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
Ak parti kendine gel
 // Selim
Bırakın chp ile uğraşmayı.chp den bu millete hayır gelmez.ak parti neden kendi içindeki fetoculeri temizlemiyor.r.tayyib Erdoğan ve binali yıldırım daha neyi bekliyor.ak partili milletvekilleri ve belediye başkanları veya teşkilatın herhangi bir kademesinde hicmi fetocu yok.daha neyi bekliyorsunuz.insanlarin aklmlarıyla dalga geçmeyi bırakın,artik.ak parti kendine yönelik bir temizleme icraatina derhal başlamalıdır.sayin yazar bu konuda ilgili makamlara baskı istiyoruz.baski.vesselam...
13 Ağustos 2016 Cumartesi 10:56