YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Celal Kazdağlı
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Kapıyı Devlet Bahçeli açtı
12 Ekim 2016 16:06

Devlet Bahçeli’nin beklenmedik anayasa çıkışı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın ABD’ye meydan okuyan açıklamaları aynı anda geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Türkiye’ye Başkanlık Sistemi için kapıyı açması ile Türkiye’nin ABD’ye meydan okuması ilk bakışta bir birine ters şeylermiş gibi duruyor. 

“Savaştayken sistem mi değişir” diyenler var. 

Oysa tam da şimdi, Türkiye yeni bir yönelişe kalkıştığında ihtiyaç var sistem değişikliğine.

Türkiye’nin şu anda işleyen bir sistemi var mı?

Devlet Bahçeli’nin dikkat çektiği gibi fiili bir durum yaşanıyor. Bu fiili durum anayasa ile uyuşmuyor. Bocalayan bir yapı ile yol almaya çalışıyoruz. 

Aktörlerin hiç biri rollerini tam olarak oynayamıyor. Çoğu zaman bir birlerine bakıyorlar ve top o durumlarda ortada kalıyor.

Türkiye hızlı hareket etmek mecburiyetinde olan bir ülke.

15 Temmuz’da ABD’nin saldırısına uğradı. Şimdi de paramiliter unsurları FETÖ ve PKK üzerinden saldırıyor. 

Türk askeri Suriye’de ve Irak’ta savaş halinde.

Vakit kaybetme lüksümüz yok.

Cumhurbaşkanı yüzde 52 ile seçildi. AK Parti milletin yüzde 50’sinin oyunu aldı. Baktığımızda çok güçlü iktidar var. 

Fiili durum o gücün kullanılamadığını gösteriyor. Cumhurbaşkanı, Başbakan’a, Başbakan Cumhurbaşkanı’na TBMM her ikisine birden bakıyor. Hem Cumhurbaşkanı hem Başbakan iş yapabilmek için Parlamento’dan çıkacak kararlara muhtaç durumdalar.

Gücün zirvesinde en güçsüz halini yaşayan bir Türkiye gerçeği ile karşı karşıyayız.

Bir kördüğüm hali var. 

Devlet Bahçeli o kördüğümü çözecek adımı attı. 

Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a “Buyurun” dedi. “Getirin anayasanızı biz referanduma gitmesi için gerekli desteği vereceğiz.”

Başbakan Binali Yıldırım Bahçeli’ye teşekkür etti. “Bahçeli’nin çağrısını kabul ediyoruz. Başkanlıkla ilgili adımları derhal atacağız” dedi.

AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hızlı olması gerekiyor. Anayasa’yı TBMM’ye sunmak için önlerinde hiç bir engel yok.

Meclis’te MHP başta olmak üzere diğer partilerin söyleyeceklerini dikkate alarak Başkanlığı esas alan Anayasa’yı milletin önüne getirmeleri gerekir. 

PKK/PYD 63 ÜLKEDEN BÜYÜK!

ABD’ye meydan okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan 56 İslam Ülkesine bir mektup gönderdi. ABD’nin 11 Eylül yasası olarak bilinen ve Suudi Arabistan’ı hedef alan saldırısına karşı birlik çağrısı yaptı. ABD’ye benzer yöntemlerle cevap vermekten söz etti.

ABD’nin benzer terör saldırısını Türkiye’de yaptığını hatırlatarak, birlikte dava açmayı önerdi.

ABD’ye meydan okuyan Türkiye yeni bir hat kuruyor.

Erdoğan çağrıyı bölgede bir koalisyon gücü varken yapıyor. 

63 ülke DAEŞ’i bahane edip Akdeniz, İncirlik ve Irak’ta konuşlandı. 

DAEŞ’in 10 bin militanı var. 10 bin militana 63 ülke bugüne kadar bir şey yapamadı.

ABD ne diyor?

“PKK ve PYD’ye ihtiyacım var. DAEŞ’i yenemiyorum.”

Ne güzel iş.

PKK ve PYD’nin 63 ülkeden büyük olduğunu söylüyor.

Türkiye ne yaptı?

Girdi Cerablus’a DAEŞ’i bertaraf etti.

ABD bölgeye DAEŞ’le geliyor. Şimdi de Musul diyor. PKK’yı öne çıkartıyor.

ABD DAEŞ’le filan mücadele etmiyor. İran’dan Akdeniz’e terör koridoru ile Türkiye’yi çevirmek istiyor.

Türkiye de kendi güvenliğini Halep-Musul üzerinden kurmaya çalışıyor.

Ankara iki şeyi aynı anda yapıyor. 

56 İslam ülkesinin desteğini arıyor. 

Türkiye’de yeni bir sistem kuruyor.

Başkanlık sistemi için kapıyı Bahçeli açtı. Birlik için mektubu Erdoğan yazdı.

    

Celal KAZDAĞLI

Yazarın Önceki Yazıları
Pentagon ve CIA’ye verilen sınırsız operasyon izni 24.03.2017Terör koridorunu açamayanlar 100 binlik ordu kuruyor! 22.03.2017ABD durmuyor... Cami bombalıyor, YPG’ye helikopter veriyor 20.03.2017İki fotoğraf: Masada üç Komutan... Arabada bir Bakan 17.03.2017Türkiye elindeki “etkili silahı” ne zaman kullanmalı? 15.03.2017Osmanlı; Doğu’da kazanmadan Batı’da sefere çıkmazdı 13.03.2017Barzani ve Rojava Peşmergesinin önü açılıyor 10.03.2017Almanya ABD’nin yerine ne zaman Ankara’ya düşman oldu? 08.03.2017Erdoğan’ın Almanya tepkisine Bahçeli’den gelen destek 06.03.2017ABD askeri PKK/YPG için ölür zannedenler! 03.03.2017Menbiç’te “Hendek Kazan” 500 ABD Askeri 01.03.2017Mehmetçik El Bab’a girdi ABD her yere silah yığdı 27.02.2017AK Parti’nin “evet” sloganı “Geleceğe cüret et” 24.02.2017ABD Rusya’yı sarıyor, İsrail Suriye’yi vuruyor, PYD ilerliyor 22.02.2017Türkiye yola nasıl devam edecek? Batı mı, bölge ülkeleri mi? 20.02.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
derhal yapılması gerekenler...!!!
 // Muhafız
TC.Devleti;derhal Başkanlık Sistemini getirerek,öncelikle bu ABD'nin kuşatma harekatına karşı,Türkiye,Suudi Arabistan,Pakistan,Afganistan hattını sonra Türkiye,Azerbaycan,Türkmenistan hattını ve Türkiye,Bosna Hersek,Kosava,Arnavutluk,Makedonya hattını oluşturmalı ve bu ülkelerle hem ekonomik hem askeri strateji konseptini geliştirmelidir,bir taraftan da TAP,TANAP,Mersin Akkuyu ve Sinop Nükleer enerji santrali gibi enerji projelerini bitirmeli,bir taraftan da Kanal İstanbul,3ncü Havalimanı proje...
13 Ekim 2016 Perşembe 00:39
 // ERCAN
SAYİN.BAHCELİ.GEREKTİGİNDE.MUHALEFETİNİYAPİYOR.AMA. KONUVATANMİLLET.OLUNCAHUKUMETİ.DESTELİYOR.TAMBİRDEVLET. ADAMİ.VE.VATASEVDALİSİ...
12 Ekim 2016 21:03
 // Gurbetçi
15 temmuzdan sonra Bahçeli adam gibi adam oldu. Helal olsun sana....
12 Ekim 2016 18:47