YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Celal Kazdağlı
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
FETÖ’yle mücadele; ihraç edilen 4 belediye başkanı!
29 Ağustos 2016 13:38

Enver Başaran Erzurum Aşkale Belediye Başkanı, Savaş Akarçeşme Giresun Çamoluk Belediye Başkanı, Halil İbrahim Oral Konya Ilgın Belediye Başkanı, Ali Erdoğmuş Nevşehir Merkeze bağlı Nar Belde Belediye Başkanı...

Bu 4 belediye başkanı AK Parti’den ihraç edildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay belediye başkanlarının FETÖ ile bağlantısı olduğu tespit edildiği için AK Parti’den ihraç edildiğini açıkladı.

15 Temmuz darbe kalkışmasının üzerinden 45 gün geçti, AK Parti’den başka bir siyasinin FETÖ ile bağı olduğu için atıldığını duymadık.

Bu 4 belediye başkanı hakkında adli işlem yapılıp yapılmadığını bilmiyoruz.

AK Parti FETÖ’nün darbe kalkışmasından sonra, kendi içinde FETÖ ile mücadele etmek amacıyla komisyon kuran tek partiydi.

İlçe belediye başkanları atıldığına göre Komisyon AK Parti içinde başkaca bir FETÖ izi bulamamış; bu durumda çalışmalarını da sonlandırmış olsa gerek.

Oysa ne diyordu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan FETÖ için? “Ne istedilerse verdik.”

Demek ki FETÖ AK Parti’den 4 belediye başkanlığı istemiş. Biri belde üçü ilçe belediye başkanlığı.

Biraz garip değil mi?

ABD-NATO yapılanması 50 yıl uğraşacak FETÖ’yü devletin hemen her birimine yerleştirecek, yargıyı, polisi ele geçirecek; askeriyenin içinde darbe yapacak kadar güçlenecek...

Cumhurbaşkanı Muhafız Alayı FETÖ’cülerin karargahı olacak...

FETÖ AK Parti’yi es geçecek...

15 yıl ülkeyi yöneten AK Parti içinde hiç yer almayacak...

Buna millet inanır mı?

15 Temmuz’da sokağa çıkan, darbeyi önleyen, FETÖ’nün kurşunlarıyla şehit olan, yaralanan insanlar Yasin Aktay’ın açıklamasına “evet” diyecekler; öyle mi?

AK Parti milletin önüne kendi içinde FETÖ ile mücadele ettiğini gösteren somut şeyler koymak zorundadır.

FETÖ konusunda arınmaya en çok muhtaç olan parti AK Parti’dir.

Bu konuda bir muhasebe yapma mecburiyeti vardır.

Geç kalırsa FETÖ ile mücadele edildiğini bu topluma, bu millete inandıramaz. 

Türkiye 15 Temmuz sonrası çok iyi bir ivme yakaladı. Devlet kendi içinde OHAL ilan etti. Eksiği, gediği olabilir ama esaslı bir mücadele veriyor.

Milletin şuur seviyesi zirve yaptı. Birlik, beraberlik havası hakim. 

Siyaset yan yana duruyor.

En önemlisi düşman tespit edildi. FETÖ, PKK, PYD/YPG, DHKP-C, IŞİD’in aynı şey olduğu görüldü.

Türkiye’ye saldıran gücün ABD-NATO olduğu anlaşıldı.

Karşılaştığımız şeyin terör olmadığına, Türkiye’nin kapsamlı bir saldırı altında olduğuna inandık.

ABD’nin Suriye’yi bölmek istediği, PKK’ya bir koridor kurmaya kalktığı inkar edilemeyecek şekilde ortaya çıktı.

Türkiye’nin Cerablus operasyonu tam da Türkiye’yi kuşatmaya çalışan ABD’ye ve kullandığı maşalara verilen bir cevap oldu.

FETÖ’ye, PKK’ya, YPG’ye, IŞİD’e karşı en büyük mücadele veriliyor.

Böyle bir zamanda AK Parti’nin FETÖ mücadelesini 4 ilçe başkanıyla sınırlı görmesi sadece yanlış olmaz, yaptığı mücadeleyi de inkar olur.

AK Parti’nin kendini sorgulamaya, bir muhasebeye ihtiyacı var.

 

Celal KAZDAĞLI

 

Yazarın Önceki Yazıları
Ankara’ya Rağmen ABD’nin Dayattığı PYD Planı 27.03.2017Pentagon ve CIA’ye verilen sınırsız operasyon izni 24.03.2017Terör koridorunu açamayanlar 100 binlik ordu kuruyor! 22.03.2017ABD durmuyor... Cami bombalıyor, YPG’ye helikopter veriyor 20.03.2017İki fotoğraf: Masada üç Komutan... Arabada bir Bakan 17.03.2017Türkiye elindeki “etkili silahı” ne zaman kullanmalı? 15.03.2017Osmanlı; Doğu’da kazanmadan Batı’da sefere çıkmazdı 13.03.2017Barzani ve Rojava Peşmergesinin önü açılıyor 10.03.2017Almanya ABD’nin yerine ne zaman Ankara’ya düşman oldu? 08.03.2017Erdoğan’ın Almanya tepkisine Bahçeli’den gelen destek 06.03.2017ABD askeri PKK/YPG için ölür zannedenler! 03.03.2017Menbiç’te “Hendek Kazan” 500 ABD Askeri 01.03.2017Mehmetçik El Bab’a girdi ABD her yere silah yığdı 27.02.2017AK Parti’nin “evet” sloganı “Geleceğe cüret et” 24.02.2017ABD Rusya’yı sarıyor, İsrail Suriye’yi vuruyor, PYD ilerliyor 22.02.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
Batının kaos içinde bir islam dünyası hedefi
 // ammar
Olayı süper bir ironiyle özetlemişsiniz "Demek ki FETÖ AK Parti’den 4 belediye başkanlığı istemiş. Biri belde üçü ilçe belediye başkanlığı."
Birde tv programlarında abd de farklı grupların sanki abd başkanından habersiz politika yaptığını söylerek abdyi bir nevi masum gösterme çabaları var.
Batı hiç bir zaman tek ata oynamaz. hedef petrol ve doğalgaz kaynaklarının bir elde toplanmadığı birbiriyle düşman gruplardan teşekkül istikrarsız bir bölge.aynı anda kürdü de arabıda türküde destekler...
31 Ağustos 2016 Çarşamba 09:07
Budanmış siyasetin kökü sağlam olur!
 // Abdullah kul
Siyaset ayağına müdahele etmeden önce ya seçim yada bir şekilde MHP ile anlaşması lazım ! Yoksa mevcut hükümetin devam etmesi zorlaşır....
29 Ağustos 2016 23:39