YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Celal Kazdağlı
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Erbil’den Akdeniz’e PKK-Barzani Devleti
13 Eylül 2017 14:02

Türkiye 15 Temmuz’da bir büyük iş başardı.

ABD ve İsrail’in organize ettiği, NATO’nun desteklediği FETÖ’nün kullanıldığı Türkiye’yi bölme ve iç savaş çıkarma kalkışması berhava edildi.

O gün Türk Devleti ve Milleti ABD’ye tarihi yenilgisini yaşattı.

Hemen ardından Fırat Kalkanı ile ABD’nin terör koridorunu kesip attı.

Millet kendine geldi, bölgede ümitler tazelendi.

Sonra “Trump gelecek dertler bitecek” şarkısı çalınmaya başlandı.

El Bab’ta günlerdir eli tetikte bekleyen Türk askeri o kapıdan içeri girmek yerine birden geri çekildi.

Türkiye için tarihi bir hataydı.

Afrin, Münbiç, Rakka operasyonları yapılmadı. Ayağa gelen büyük fırsat kaçırıldı. Bölgede yeşeren ümitler solmaya başladı.

SONRA NE Mİ OLDU?

ABD, güya Rakka operasyonu için PKK/YPG’yi gözümüzün önünde resmen silahlandırdı. ABD kongresi adına SDG dedikleri PKK’ya silah yardımı yapılması kararını aldı ve uyguladı.

Bin 570 TIR silah Suriye’de PKK’ya gönderildi.

2014’te Ayn el Arap’ta (Kobani) oynanan oyun tekrarlandı. DEAŞ’ın işgal ettiği her yer kayda değer bir çatışma olmadan PKK’ya bırakıldı.

Türkiye kendi sınırına duvar örerken ABD o duvarın öbür tarafında 13 ABD askeri üssü kurdu ve PKK’yı eğitmeye, yönetmeye başladı.

Türkiye-Suriye sınırının 580 km’si PKK tarafından kontrol edilir hale geldi. 5 gümrük kapsısının Suriye tarafı PKK tarafından işgal edildi.

Hali hazırda Suriye’nin yüzde 25’i yani dörtte biri ABD gözetiminde PKK tarafından kontrol ediliyor ve yönetiliyor. Bu bölgede bulunan Arap ve Türkmenler tehcir edildi ve yerlerine gayri Müslim yerleştirildi. Yüzlerce cami, mescit ve medrese yıkıldı.

PKK bu bölgede, çoğunluğunu paralı asker lejyonerlerin oluşturduğu, 100 bin kişilik bir orduya ulaştırıldı.

Eylül’ün 28’inde Afrin, Haseke, Rakka, Ayn el Arap ve Tel Abyad’ta sandık koyacaklar ve kanton idarelerini ilan edecekler.

PKK-BARZANİ ORTAKLIĞI KURULUYOR

Irak’ta ABD’nin yazdığı anayasaya göre kurulan bir Irak Kürdistan Yönetimi var. Buranın seçimle oluşmuş bir parlamentosu var idi. İki yıldır o parlamento çalışmıyor. Parlamento Başkanı Erbil’e bile giremiyor.

Köşeye sıkıştırılan Barzani önüne konan referandum yılanına sarılarak düzlüğe çıkmaya çalışıyor.

25 Eylül’de bir bağımsızlık referandumu yapacak.

Irak Parlamentosu bu kararı reddetti ve Hükümete önlemesi için yetki verdi.

Aynı gün Barzani Arap ve Türkmenlerin tehcir edilerek Kürtlerin yerleştirildiği Kerkük’e gitti ve Bağdat’a meydan okudu.

ABD’nin desteklediği Kerkük Valisi Necmettin Kerim, bir süredir Kerkük’ü PKK ile birlikte yönetiyor. PKK’nın Kerkük’te kendi bölgeleri var ve şehrin güvenliği PKK’dan soruluyor. Referandum için PKK Kerkük’e Suriye’den militan takviyesinde bulundu.

ABD’nin desteği ile PKK büyük oranda Kandil’i bıraktı ve Sincar’a yerleşti. PKK’yı Sincar’da koruyan bir ABD üssü var.

Sincar Türkmen şehri Telafar’a ve Türkiye sınırına çok yakın. Aynı zamanda Suriye ile Irak arasındaki geçiş noktası.

Barzani’nin KDP’si, Celal Talabani’nin KYB’si ve PKK Irak’ın yüzde 36’sını kontrol ediyor. Yani Irak’ın üçte biri PKK ve Barzani’nin kontrolünde.

Barzani’nin referandumunu İsrail açıktan destekliyor. Daha önce Irak ve Suriye’de yaşamış ya da bu bölge ile bağı olan 200 bin civarında olduğu söylenen, gerçi rakam hayli abartılı, Yahudi’ler Erbil’e yerleştirilecek.

Erbil’i siyasi, ekonomik ve idari olarak Yahudilerin yöneteceği anlamına gelir bu. Yani bir yönetici sınıf İsrail’den Erbil’e ve oradan Akdeniz’e açılacak korsan devlet için seferber edilmiş görünüyor.

ŞU GARİPLİĞE BAKIN!

Osmanlı Meclis-i Mebusanı’nın son toplantısında Misak-ı Milli sınırları olarak kabul ve ilan ettiği bölgede ABD ve İsrail, bugün, korsan bir devlet kuruyor; kimse bir şey demiyor...

ABD kalkmış, ‘İran ambargosunu deldin’ diye bir Türk Bakan hakkında dava açıyor, tutuklama kararı veriyor...

Almanya, Türkiye’ye silah satışını askıya alıyor, ABD Kongresi terör örgütü PKK’ya silah yardımı yapıyor...

Türk Bakanlar da “ABD müttefikimiz” diye basın açıklamasında bulunuyor...

Kim ne yapıyor, bilmiyoruz.

Ama...

Suriye’nin dörtte birini, Irak’ın üçte birini bölen ABD ve İsrail’in gelip Türkiye’nin bilmem kaçta kaçını bölmesini seyretmeye bu milletin tahammülü de yok, rızası da...

“Reel politikanın” da sabrın da, diplomasinin de bir sonu var...

 

Yazarın Önceki Yazıları
Kerkük sonrası ABD, PKK/YPG bayrağını Rakka’ya neden astı? 19.10.2017Kerkük: Çoban bizim, koyun bizim, kurt bizim... 16.10.2017Kimmiş bu ABD ile Türkiye’nin ortak düşmanı? 13.10.2017Gürültüsü bir gün bile sürmeyen vize yasağı! 11.10.2017Vaktidir... İncirlik ABD’ye kapatılmalıdır! 09.10.2017AK PARTİ: Yanlış giden şeyler mi var? 06.10.2017Kemal Kılıçdaroğlu o adımı atar mı? 04.10.2017ABD Suriye ve Irak’ta Barzani ve PKK ile kazanır mı? 29.09.2017Barzani, “Ankara-Bağdat-Tahran gürler ama Erbil’e yağmaz” diyor! 27.09.2017ABD “Şah” dedi; Türkiye, Irak, İran “Mat” yapabilir 25.09.2017Sorun Barzani mi; ABD ve kara gücü PKK mı? 22.09.2017Erdoğan masaya ilk kez bu kadar güçlü oturuyor 20.09.2017PKK ABD’nin esas oğlanıyken çözümü Washington’da aramak 18.09.2017Yanı başımızda yeni harita çizmeye kalkan adam: Brett McGurk 15.09.2017Allah sormayacak mı; bilimde niye geri kaldın diye? 11.09.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
change your point of you
 // ff
sayın yazar sizi okuyunca neden ben devletime şek içinde bakar oluyorum. sizin islam ordusu argümanının nekadar mesnetsiz hayal ürünü, düşünceleriniz dış parametreler hususundaki bir çok olgunun karmaşıklığı karşısındaki tek düze bakışınız ve etkilediğiniz insanların yorumları size bakıyor ve milli ve yerli yazarların azlığı karşısında hayıflanıyorum....
15 Eylül 2017 Cuma 10:46
 // KONYALI HÜSEYİN KARADAĞ
Sayın yazar makaleni içim yanarak okudum.Yazdıklarının yanlış olmasını nekadar çok isterdim bilemezsin.Ama maalesef hepsi doğru.Bilmiyorum neyi bekliyoruz.Allah sonumuzu hayreylesin inşallah.Amin....
15 Eylül 2017 01:15
geç kalınmamalı!!!!!
 // yamani
Benim oylarımla seçilmiş bakanların hala abd ye stratejik ortak dememelidir. Bu kadar saf olunmaz adamın oğlu yanımıza 1450 tır silah yığıyor biz hala seyrediyoruz.abd yanımıza 7 adet üst kuruyor biz hala abd ortak diyoruz. Buna en saf olarak enayilik denir.Acilen bir harekat yapılmalıdır.!!! Değilse Türkiye nin kımıldayacak hali kalmayacak. Bu da olursa akp iktidarı unutsun.Türkiye düşmanları kına yakıyorlar.Operasyon diyoruz vaz geçiyoruz.Elin oğlu bildiğinden şaşmıyor.İçimiz yanıyor , Cumhurbaşkanı,hükümet duy türkün sesini,sonrası çok geç olacak. Milletimizin ve islam aleminin Allah yar ve yardımcısı olsun....
13 Eylül 2017 Çarşamba 17:28