YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Celal Kazdağlı
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Eğer bu ise atacağınız adım... Size geçmiş olsun!
06 Ağustos 2015 16:36

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş gazetecilerle buluşmasını iptal edip acilen Brüksel’e gidince herkes heyecanlandı.

Kulislere HDP’nin PKK’yı silah kullanmaktan vazgeçireceği bilgileri sızdırıldı. 

Esasen Kandil’in önünde başka seçenek de yoktu. TSK’nın yüzde 80 milli kapasite ile gerçekleştirdiği operasyon ile Kandil’de PKK’nın alt yapısı tümüyle çökertildi. Kandil’in Irak tarafı kullanılamaz hale getirildi.

Güvenlik güçleri bölgede, büyük şehirlerde ardı ardına pek çok operasyon gerçekleştirdi. KCK’nın şehir örgütlenmesi, DHKP-C, IŞİD gibi terör grupları çalışamaz hale getirildi. İlk gün bin 500 militan gözaltına alındı.

Operasyon Türkiye istedi diye gerçekleşmedi. Suruç’ta Türkiye’nin 16 ilinden toplanan çoğunluğu Alevi kökenli gençlere yönelik canlı bomba eylemi ve Ceylanpınar’da PKK’nın evde uyuyan iki polisi uykusunda hunharca katletmesi üzerine Devlet operasyon yapmak zorunda kaldı.

Hal böyle iken ne beklersiniz, PKK’nın silah bırakması, en azından silah kullanmaktan vazgeçtiğini ilan etmesinden başka?

Şapkada başka tavşanların olduğunu KCK Yürütme Konseyi Üyesi Zübeyir Aydar’ın açıklaması ile bir kez daha gördük.

Zübeyir Aydar Amerika’nın Sesi radyosunun Kürtçe bölümüne bir demeç verdi.

Zübeyir Aydar; “ABD bizi ve hükümeti bir masa etrafında toplamalı” dedi.

ABD’yi ikna için ortaya attığı bonus mu? “IŞİD’le savaşta daha büyük rol oynarız.”

ABD, KCK’yı, yani PKK’yı Türkiye ile masaya oturtacakmış, PKK bunun karşılığında gidip IŞİD ile daha fazla savaşacakmış.

IŞİD’ın safında Türkiye’ye karşı savaşsanız ne yazar.

Siz Türkiye’yi ne zannediyorsunuz?

ABD söyleyecek Türkiye yapacak. Öyle mi?

Bunca olup bitenden sonra hiç olmaz ise şunu anlasaydınız:

ABD sizi sırf Türkiye ile yeniden ilişki kurabilmek için Kobani’de bir araç olarak kullandı.

Türkiye’ye yakınlaşmak için Kobani’de, Rojova’da ABD’nin kullandığı bir güç idiniz.

Bunu nasıl oluyor da hala anlamıyorsunuz?

Sizin IŞİD ile mücadele etmediğinizi dünya alem biliyor. Öyle bir kapasitenizin olmadığı bir kez daha görüldü.

Suriye rejimi, eski haminiz Esad ile bir oldunuz. Bölgede Esad’a karşı mücadele eden Suriye muhalefetine ve muhalefetle birlikte olan 15 kadar Kürt gruplarına mensup insanları öldürdünüz. IŞİD’le filan da mücadele etmediniz.

Kandil’in altyapısı çökertildikten, Suriye’de Türkiye devreye girdikten sonra esasen kalabileceğiniz bir yer bulmanız bile zor.

Böyle bir durumda kalkmış ABD’ye dönüp imdat diyorsunuz. “Bizi Türkiye ile aynı masaya oturt.”

Eğer onca olup bitenden sonra atacağınız adım ABD’ye dönüp “Biz hala iş görürüz bizi kullanmaya devam edin” demekse size geçmiş olsun... Türkiye’nin sizin için yapabileceği bir şey yok.

Kullanılmanın da, uşaklığın da, düşmanlığın da bir sınırı olur. 

Bilesiniz... O silah sizi kurtarmayacak, elinizde olduğu müddetçe sizi bitirecektir.

Düşmanınız elinizde tuttuğunuz silahtır.

Bunu anlamadan bir çıkış olmaz.

Ne Washington, ne Brüksel, ne Tel Aviv sizi kurtarmaz.

Bir çıkış mı arıyorsunuz... Önce elinizde ne varsa atın yere... Sonra çevirin yüzünüzü Ankara’ya...
     

Celal KAZDAĞLI

 

Yazarın Önceki Yazıları
Hangisi Doğru; İçinde Olmak mı, Dışında Kalmak mı? 19.10.2016Derdi DAEŞ değil; Musul Üzerinden Türkiye’yi vurmak 17.10.2016Musul’a giriyordun ne oldu da Hulusi Paşa gelsin diyorsun 14.10.2016Kapıyı Devlet Bahçeli açtı 12.10.2016Gar’da Patlatılan Bombadan Gayri Müslim Devlet Projesi’ne 10.10.2016ABD-PKK-FETÖ Provası İlk Yasin Börü’yü Katletti 07.10.2016Türkiye yola nasıl devam edecek; ABD ile mi ABD’siz mi? 05.10.2016Kapılar Birer Birer Kapanırken Yüzünüze... 03.10.2016Geçmişle aramıza çekilmek istenen perde: Lozan 30.09.2016O Duvar Sykes-Picot’ur Kut’ül Ammare değil 28.09.2016Unutulan “unutturulan” Halep! 26.09.2016ÖSO diye bir şey yokmuş!.. Öyle diyor... 23.09.2016ABD bayrağının nöbetini tutanlar! 21.09.2016Ankara’dan ABD’ye mesaj: Askerini bile ben koruyorum! 19.09.2016Angela Markel Fatma Şahin’e bayram çiçeği gönderir mi? 09.09.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // Yaşar TÜRKMEN
Yüzlerini duvara dönecekler,ayaklarını açıp ellerinide başlarının üzerine koyacaklar.Başka şansları yok.Ne yüzle bakacaklar yüzlerini dönüp.İtibarları sıfır....
06 Ağustos 2015 18:23