YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Celal Kazdağlı
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Brüksel’de çadır, İstiklal’de bomba Yoluna devam eden Türkiye
21 Mart 2016 10:45

Siz Brüksel’de Türkiye Başbakanı ile zirve yapıyorsunuz, aynı saatlerde sizin konsoloslarınız Şişli’de Cumhuriyet gazetesinde bir başka zirve gerçekleştiriyor. Brüksel’de konuşulanların tam tersi bir ruhu yükseltmeye çalışıyorlar.

Bu ne iş?

Dayanışma sergilediğiniz Cumhuriyet’in Genel Yayın Yönetmeni’ne bir gün önce Le Monde sayfa açıyor, Brüksel’e “Türkiye’yi AB’ye almayın” mesajı gönderiyor.

Siz buna demokrasi diyorsunuz; öyle mi?

Yetmiyor bir de AB-Türkiye Zirvesine nanik yapar gibi hemen yan sokağa PKK’ya terör çadırı açtırıyorsunuz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “mayın tarlasında dans ediyorsunuz” deyince de bozuluyorsunuz.

Sahi sizi mayın tarlasında dans etmeye mecbur eden şey, nedir?

Madem Türkiye ile iş yapmak içinize sinmiyor, ne diye masa kuruyorsunuz? Türkiye o masanın baş misafiri olsun diye bunca çabayı ne diye gösteriyorsunuz?

Bir şeylerin değiştiğini en iyi fark eden sizsiniz. Yaptığınız şu şeyler ne kadar acı çektiğinizi gösteriyor. Nasıl bir çaresizliğin içinde kıvrandığınız anlaşılıyor.

Türkiye ilerliyor beyler. Gücü, etkisi, iş yapma kapasitesi artıyor.

Bunu; 6 ayda patlattığınız 6 bombayla engelleyemezsiniz.

Bunu; onca emek harcayıp yetiştirdiğiniz FETÖ’nün darbe girişimleri, ihanetleri ile engelleyemezsiniz.

Bunu; “şehir savaşı” diye ayaklandırdığınız PKK ile engelleyemezsiniz.

Bunu; IŞİD ile engelleyemezsiniz.

Bunu: sosyal medya üzerinden yaydığınız fısıltılar ve korkular ile engelleyemezsiniz.

O çok önem atfettiğiniz PKK yenildi, FETÖ darbe üstüne darbe yedi.

Halk PKK’yı da, FETÖ’yü de gayrı düşman belledi.

Kervan yola koyuldu; durduramazsınız.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Brüksel dönüşü ne diyordu?

“Türkiye, Suriye, Lübnan, Ürdün 4 ülke sınırları fiilen kaldırıyorduk. AB benzeri bir serbest dolaşımın adımı atılmıştı. Buna Irak da dahil olacaktı.”

Suriye bunun için karıştırıldı.

Onlar 100 yıl sonra yeni Sykes-Picot yazma derdine düşünce Türkiye daha büyük ittifakın peşine düştü. İslam ülkelerini birleştirdi. Karşılarına 200 bin askerle tatbikat yapan İslam Ordusu ile çıktı.

“Batı’nın Truva Atı” olma yolunda ilerleyen İran bölge ülkelerine döndü.

Rusya, Suriye’den çekilmek zorunda kaldı. İran Suriye’den askerini çekti. Hizbullah geri adım attı.

Türkiye aynı zaman diliminde Pakistan ile iki ayrı kara tatbikatı, Azeriler ile hava tatbikatı, Ukrayna ile deniz tatbikatı yaptı.

AB mutabakatına “Suriye’de güvenli bölge” kavramını soktu.

Bu ABD’yi de, AB’yi de, Rusya’yı da, İsrail’i de çok korkuttu.

Şimdi Suriye’yi bölelim istiyorlar. Kandil’i kullanamayan PKK Suriye’de kamp kursun diye PYD adını unutturup karşımıza Kuzey Suriye Federasyonu adıyla çıkıyorlar.

Suriye’de yaşayan 45 Sünni Kürt ve Arap aşireti bir araya geldi “biz bu kararı tanımıyoruz” dediler. Bir de “Ceyş Aşair el Şarkiye” ismiyle ordu kurdular.

Kim ne adım atarsa atsın; fark etmiyor. Bölge ülkeleri her birine 10 adımla cevap veriyor.

Brüksel’de terör çadırı da kursalar, değil İstiklal caddesinde Türkiye’nin 81 vilayetinde bomba da patlatsalar ancak cürmü kadar yer yakarlar.

Tarih hükmünü vermiştir.

Bundan böyle, ilerleyen, yol alan Türkiye’dir; engel olmaya çalışan, geriden gelen onlar.

Yazarın Önceki Yazıları
Trump sonrası Türkiye bölgede kimin yanında duruyor? 21.06.2017“Yürüyüş” Kemal Kılıçdaroğlu için bir jübile mi? 19.06.2017Karşı karşıya gelen değil; yan yana duran Türkiye, kazanır! 16.06.201768 Kuşağından kalan yegane devrimci; Devlet Bahçeli 14.06.20173 yıl önce bugün, DEAŞ’ın işgal ettiği Musul’dan geriye ne kaldı 12.06.2017ABD’ye ilk darbeyi İran, ikincisini Katar Emir’i vurdu 09.06.2017ABD’nin hedefi: İslam Dünyası’nı bölmek! 07.06.2017Yine de Oyunu bozacak tek ülke Türkiye 05.06.2017İnsanın aklını kemiren o korkunç şüphe 02.06.2017AK Parti MHP konusunda bir tercihe mi zorlanıyor 31.05.2017Silahı var, petrolü var, dayısı var... Devlet olmak için eksiği ne? 29.05.2017Türkiye-AB “İlişkiye” bir şans daha veriyor... 26.05.2017Tartışılan konu: FETÖ’nün siyasi ayağı! 24.05.2017Başarmak için Erdoğan’ın önünde hiç bir engel yok 22.05.2017Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 98. yılında Türkiye 19.05.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
ÇADIR MI
 // Misafir & Misafir
Brüksel patlayan bomba çadırımı başlarına indirdi. O bombalar gök kubbeyi başlarına geçirdi desek daha doğru olur. Terörün dilinden anlamak için terörü mü yaşamak gerekiyor. Düşmanımın düşmanı dostumdur, diyenlere sen de aynı kalıpla destek vereceksin. İŞİD'ı gerekirse destekleyeceksin. Onların dilinden konuşmak gerekmiyor mu? Düşmanımın düşmanı dostum olduğuna göre. Ben de armut toplamıyorum ya. Ayara ayar vereceksin. O zaman kuyruğu indiriyorlar mı indirmiyorlar mı? Bekle gör......
24 Mart 2016 Perşembe 14:37
 // ufuk erdem
Elinize saglik;...
21 Mart 2016 20:34