YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Celal Kazdağlı
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Brüksel’de çadır, İstiklal’de bomba Yoluna devam eden Türkiye
21 Mart 2016 10:45

Siz Brüksel’de Türkiye Başbakanı ile zirve yapıyorsunuz, aynı saatlerde sizin konsoloslarınız Şişli’de Cumhuriyet gazetesinde bir başka zirve gerçekleştiriyor. Brüksel’de konuşulanların tam tersi bir ruhu yükseltmeye çalışıyorlar.

Bu ne iş?

Dayanışma sergilediğiniz Cumhuriyet’in Genel Yayın Yönetmeni’ne bir gün önce Le Monde sayfa açıyor, Brüksel’e “Türkiye’yi AB’ye almayın” mesajı gönderiyor.

Siz buna demokrasi diyorsunuz; öyle mi?

Yetmiyor bir de AB-Türkiye Zirvesine nanik yapar gibi hemen yan sokağa PKK’ya terör çadırı açtırıyorsunuz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “mayın tarlasında dans ediyorsunuz” deyince de bozuluyorsunuz.

Sahi sizi mayın tarlasında dans etmeye mecbur eden şey, nedir?

Madem Türkiye ile iş yapmak içinize sinmiyor, ne diye masa kuruyorsunuz? Türkiye o masanın baş misafiri olsun diye bunca çabayı ne diye gösteriyorsunuz?

Bir şeylerin değiştiğini en iyi fark eden sizsiniz. Yaptığınız şu şeyler ne kadar acı çektiğinizi gösteriyor. Nasıl bir çaresizliğin içinde kıvrandığınız anlaşılıyor.

Türkiye ilerliyor beyler. Gücü, etkisi, iş yapma kapasitesi artıyor.

Bunu; 6 ayda patlattığınız 6 bombayla engelleyemezsiniz.

Bunu; onca emek harcayıp yetiştirdiğiniz FETÖ’nün darbe girişimleri, ihanetleri ile engelleyemezsiniz.

Bunu; “şehir savaşı” diye ayaklandırdığınız PKK ile engelleyemezsiniz.

Bunu; IŞİD ile engelleyemezsiniz.

Bunu: sosyal medya üzerinden yaydığınız fısıltılar ve korkular ile engelleyemezsiniz.

O çok önem atfettiğiniz PKK yenildi, FETÖ darbe üstüne darbe yedi.

Halk PKK’yı da, FETÖ’yü de gayrı düşman belledi.

Kervan yola koyuldu; durduramazsınız.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Brüksel dönüşü ne diyordu?

“Türkiye, Suriye, Lübnan, Ürdün 4 ülke sınırları fiilen kaldırıyorduk. AB benzeri bir serbest dolaşımın adımı atılmıştı. Buna Irak da dahil olacaktı.”

Suriye bunun için karıştırıldı.

Onlar 100 yıl sonra yeni Sykes-Picot yazma derdine düşünce Türkiye daha büyük ittifakın peşine düştü. İslam ülkelerini birleştirdi. Karşılarına 200 bin askerle tatbikat yapan İslam Ordusu ile çıktı.

“Batı’nın Truva Atı” olma yolunda ilerleyen İran bölge ülkelerine döndü.

Rusya, Suriye’den çekilmek zorunda kaldı. İran Suriye’den askerini çekti. Hizbullah geri adım attı.

Türkiye aynı zaman diliminde Pakistan ile iki ayrı kara tatbikatı, Azeriler ile hava tatbikatı, Ukrayna ile deniz tatbikatı yaptı.

AB mutabakatına “Suriye’de güvenli bölge” kavramını soktu.

Bu ABD’yi de, AB’yi de, Rusya’yı da, İsrail’i de çok korkuttu.

Şimdi Suriye’yi bölelim istiyorlar. Kandil’i kullanamayan PKK Suriye’de kamp kursun diye PYD adını unutturup karşımıza Kuzey Suriye Federasyonu adıyla çıkıyorlar.

Suriye’de yaşayan 45 Sünni Kürt ve Arap aşireti bir araya geldi “biz bu kararı tanımıyoruz” dediler. Bir de “Ceyş Aşair el Şarkiye” ismiyle ordu kurdular.

Kim ne adım atarsa atsın; fark etmiyor. Bölge ülkeleri her birine 10 adımla cevap veriyor.

Brüksel’de terör çadırı da kursalar, değil İstiklal caddesinde Türkiye’nin 81 vilayetinde bomba da patlatsalar ancak cürmü kadar yer yakarlar.

Tarih hükmünü vermiştir.

Bundan böyle, ilerleyen, yol alan Türkiye’dir; engel olmaya çalışan, geriden gelen onlar.

Yazarın Önceki Yazıları
Terör koridorunu açamayanlar 100 binlik ordu kuruyor! 22.03.2017ABD durmuyor... Cami bombalıyor, YPG’ye helikopter veriyor 20.03.2017İki fotoğraf: Masada üç Komutan... Arabada bir Bakan 17.03.2017Türkiye elindeki “etkili silahı” ne zaman kullanmalı? 15.03.2017Osmanlı; Doğu’da kazanmadan Batı’da sefere çıkmazdı 13.03.2017Barzani ve Rojava Peşmergesinin önü açılıyor 10.03.2017Almanya ABD’nin yerine ne zaman Ankara’ya düşman oldu? 08.03.2017Erdoğan’ın Almanya tepkisine Bahçeli’den gelen destek 06.03.2017ABD askeri PKK/YPG için ölür zannedenler! 03.03.2017Menbiç’te “Hendek Kazan” 500 ABD Askeri 01.03.2017Mehmetçik El Bab’a girdi ABD her yere silah yığdı 27.02.2017AK Parti’nin “evet” sloganı “Geleceğe cüret et” 24.02.2017ABD Rusya’yı sarıyor, İsrail Suriye’yi vuruyor, PYD ilerliyor 22.02.2017Türkiye yola nasıl devam edecek? Batı mı, bölge ülkeleri mi? 20.02.2017İttifakta rahmet, itilafta felaket vardır 17.02.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
ÇADIR MI
 // Misafir & Misafir
Brüksel patlayan bomba çadırımı başlarına indirdi. O bombalar gök kubbeyi başlarına geçirdi desek daha doğru olur. Terörün dilinden anlamak için terörü mü yaşamak gerekiyor. Düşmanımın düşmanı dostumdur, diyenlere sen de aynı kalıpla destek vereceksin. İŞİD'ı gerekirse destekleyeceksin. Onların dilinden konuşmak gerekmiyor mu? Düşmanımın düşmanı dostum olduğuna göre. Ben de armut toplamıyorum ya. Ayara ayar vereceksin. O zaman kuyruğu indiriyorlar mı indirmiyorlar mı? Bekle gör......
24 Mart 2016 Perşembe 14:37
 // ufuk erdem
Elinize saglik;...
21 Mart 2016 20:34