YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Celal Kazdağlı
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Brüksel; Gladio’nun merkeziydi terörün hedefi oldu
22 Mart 2016 16:31

Brüksel yalnızca Belçika’nın başkenti değil. Hem NATO’nun hem Avrupa Birliği’nin merkezi.

Çok daha sıkı korunuyor olması gerekirdi. 

Üstelik Paris saldırılarının baş şüphelisi Salah Abdüselam 4 gün önce Brüksel’de yakalanmış. O yakalamaya karşı bir cevap verilebileceği bekleniyor.

Yani bir terör saldırısına karşı alarmda Brüksel.

Biz öyle sanıyorduk. 

Meğer Brüksel terör saldırılarına karşı hazır değilmiş.

Birden paniklediler.

Zaventem Havaalanı’nda iki patlama ve Maelbeek metro istasyonunda bir patlama. 34 ölü, 136 yaralı.

Olay sonrası Brüksel ne yapacağını bilemez haldeydi.

Toplu taşım durdu. Müzeler ve okullar kapandı. AB Parlamentosu dahil bütün kurumlarında toplantılar iptal edildi. Fransa sınırı kapatıldı. İnsanlara “bulunduğunuz yerde kalın” talimatı verildi.

Güvenlik en üst düzeye çıkarıldı. Üniversite boşaltıldı. Nükleer santral tahliye edildi.

Medyaya kısıtlama getirildi.

Çoğu terör karşısında alınması gereken tedbirler, lakin Belçika’nın abarttığı görülüyor.

Sadece Belçika değil başta Fransa ve İngiltere olmak üzere diğer Avrupa ülkeleri de alarm durumuna geçti.

Fransa Başbakanı “savaştayız” açıklamasını yaptı. Fransa ve İngiltere Hükümetleri olağanüstü güvenlik toplantıları yaptılar.

Belçika’nın buna hazır olması gerekiyordu. BBC’nin güvenlik muhabiri Frank Gardner’e göre Brüksel’de yaşananlar “sürpriz değil.” 

“Uykuda olan bir çok terör hücresi” olduğu biliniyor. Siz bir adım attığınızda birileri diğer hücreleri uyandırıveriyor.

Şimdi DAEŞ’in hücreleri uyandırılıyor. 

Hiç öyle Suriye’de, Afrika’da filan aramayın o hücreleri. Hepsi Avrupalı. 

DAEŞ’in kaynağının Avrupa olduğu biliniyor. Suriye’yi eğitim merkezi olarak kullandıkları, eğitilen pek çok Avrupalı gencin ülkelerine döndüğünü Avrupa Polisi daha yeni açıkladı.

Kaldı ki, DAEŞ’in entelektüel merkezi Avrupa. 3-4 lisan bilen gençler her türlü video ve kampanya materyalini hazırlayabiliyorlar. Gençler arasında hızla örgütleniyorlar. İçinde yaşadıkları hayata isyana teşvik ediliyorlar. Pekala bu gençlerin azımsanmayacak oranı da Müslüman değil Hristiyan kesimden oluşuyor.

Avrupa’nın içine düştüğü telaş da bu yüzden. Ne yapacaklarını bilemiyorlar.

Oysa sorunun kaynağı kendileri. Yıllardır İslam coğrafyasını, Afrika kıtasını sömürdüler. O ülkelerin insanlarını aç bıraktılar. Onlara yaşayabilecekleri bir alan tanımadılar. Yetmiyormuş gibi bir de aşağıladılar.

Dünyanın 5’ten büyük olduğunu bir türlü anlamadılar.

İkinci Dünya Savaşı sonrası bir soğuk savaş icat ettiler. Dünyayı iki kampa böldüler. Varşova ve NATO Paktlarını kurdular.

NATO’nun merkezini de Brüksel’e taşıdılar.

Gladio NATO’nun kurduğu bir gizli örgüt. Devlet içerisinde bir paralel yapı olarak kuruldu. Bu illegal örgütlenme üzerinden kendi sömürü düzenlerini devam ettirdiler.

Gladio ile her türlü terörü beslediler, eğittiler, Türkiye, İran, Irak, Mısır, Yunanistan gibi ülkelerin başına bela ettiler.

Terörü besleyen her dönem Batı, NATO düzeni oldu. Dünyada var olan sorunları kaşıyarak terör örgütlerini inşa ettiler.

Şimdi hepsi geri dönüyor. Kendilerini vuruyor. 

Brüksel; Gladio’nun merkeziydi, terörün hedefi oldu.

 

Celal KAZDAĞLI

Yazarın Önceki Yazıları
Trump sonrası Türkiye bölgede kimin yanında duruyor? 21.06.2017“Yürüyüş” Kemal Kılıçdaroğlu için bir jübile mi? 19.06.2017Karşı karşıya gelen değil; yan yana duran Türkiye, kazanır! 16.06.201768 Kuşağından kalan yegane devrimci; Devlet Bahçeli 14.06.20173 yıl önce bugün, DEAŞ’ın işgal ettiği Musul’dan geriye ne kaldı 12.06.2017ABD’ye ilk darbeyi İran, ikincisini Katar Emir’i vurdu 09.06.2017ABD’nin hedefi: İslam Dünyası’nı bölmek! 07.06.2017Yine de Oyunu bozacak tek ülke Türkiye 05.06.2017İnsanın aklını kemiren o korkunç şüphe 02.06.2017AK Parti MHP konusunda bir tercihe mi zorlanıyor 31.05.2017Silahı var, petrolü var, dayısı var... Devlet olmak için eksiği ne? 29.05.2017Türkiye-AB “İlişkiye” bir şans daha veriyor... 26.05.2017Tartışılan konu: FETÖ’nün siyasi ayağı! 24.05.2017Başarmak için Erdoğan’ın önünde hiç bir engel yok 22.05.2017Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 98. yılında Türkiye 19.05.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
KAPI
 // Misafir & Misafir
Tepme kapımı teperler kapını. Etme bulma dünyası....
24 Mart 2016 Perşembe 14:27
ohhhhhhhhhhhhhhhhhhh
 // Resul
Aslında bu oh çekmem orada yaşamını yitiren insanlar için değil tabi biz de patlayan bombalar ölen o kadar insanımız için bir kibirdama olmadı ama kendilerine gelince bütün Avrupa bir araya gelerek birleştiler aslında bu yapılan avrupanın birliğini sağlamak için yapılan bir eylem pilanıdır ben bunlar her türlü hinliği düşünürler bakın İngiltere nasıl ki Euro bölgesine girmedi şimdi ABD EURO yu bitirmek için Avrupayı dize getirmek piyasayı kendi tekelinde tutmak amaç bu ...
23 Mart 2016 Çarşamba 11:53
 // ERCAN
ALMAMAZLUMUN,AHİNİ,CİKAR,AHESTEAHESTE...
22 Mart 2016 20:25