YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Celal Kazdağlı
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Bahçeli’nin kongre kararı zayıflık mı, güven duygusu mu?
25 Mayıs 2016 16:12

Yargıtay MHP’de kongre isteyenleri haklı buldu. “Yargı kararına saygılıyım” diyen Devlet Bahçeli seçimli kongre yapılacağını ilan etti.

İlk tepki Sinan Oğan ve Meral Akşener’den geldi. “MHP seçimli kongreye gidemez” dediler. Bunun olabilmesi için Devlet Bahçeli’nin istifasını gerekli gördüler.

Tüzük gereği MHP’de seçimli olağanüstü kongreye gidilemiyor.

Bu itiraz karşısında Devlet Bahçeli “önce tüzüğün o maddesini değiştireceğiz, sonra seçim yapacağız” diyerek hukuki gereğin yerine getirileceğini açıkladı.

Meral Akşener bunu yeterli görmedi. Arkadaşları “o zamana kadar aday adaylarını ihraç ederse ne olacak” diye sordu. Cevap MHP Genel Merkezi adına Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’dan geldi. “Hiç bir arkadaşımızı ihraç istemiyle disipline sevk etmeyeceğiz.”

Meral Akşener ve Sinan Oğan’a bu da yetmedi.

“Mahkeme karar verdi” diyorlar, “Tüzük kongresini Çağrı Heyeti yapacak.”

Çağrı Heyeti kongreyi toplasa ne olacak? Sadece ilgili tüzüğü değiştirecek ve MHP Genel Merkezi’ne en kısa zaman diliminde seçimli kongre yapma çağrısında bulunacak. Tüzük değişmez ise sürece nokta konulmuş olacak.

Meral Akşener ve Sinan Oğan neden tüzük kurultayını Çağrı Heyeti toplasın diye ısrar ediyor?

Her halde seçimli kongreyi de Çağrı Heyeti yapacak değil.

Yoksa onlar mahkemenin kararı ile “Devlet Bahçeli’nin Genel Başkanlığı sona erdi” diye mi düşünüyorlar.

Şayet öyle düşünüyorlarsa mahkeme pekala “MHP Genel Başkanı Meral Akşener’dir” şeklinde bir karar vermiş de olabilir.

O durumda diğer adaylar mahkemeye gider herhalde. 

Belli ki işi kongrede değil mahkemede halletmek istiyorlar.

Meral Akşener ve Sinan Oğan iyi niyetli iseler “maksat hasıl oldu” deyip mahkemeye ve Çağrı Heyeti’ne teşekkür edip kongreye hazırlanırlar.

Belli ki kongreden ümitleri yok.

Yargıtay’ın aldığı karar ile Akşenerlerin iddia ettiği “Bahçeli’nin arkasında Saray var” tezi çöktü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mahkemelere talimat verdiği yönündeki iddialar bir bühtanmış. 

Devlet Bahçeli’nin Sarayla, Beştepe ile bir ilgisi yokmuş.

Öyle olduğunu daha karar çıkmadan Devlet Bahçeli Grup toplantısında ilan etti. Başkanlık sistemine de Partili Cumhurbaşkanı yaklaşımına da destek vermeyeceğini söyledi.

Bahçeli’nin derdi daima terör ve Türkiye’ye yönelik saldırılar oldu.

ABD’nin Suriye’nin kuzeyinde PKK’ya bir devlet kurmak için düğmeye bastığı bir sırada Bahçeli’den başka bir şey beklenemez.

7 Haziran sonrası Devlet Bahçeli’ye Başbakanlık altın tepside sunuldu. CHP ile koalisyon yapacak, koalisyonu HDP dıştan destekleyecekti. 

Bu MHP’yi Kandil’in vesayetine teslim etmekti. Bahçeli elinin tersiyle o Başbakanlığı itti.
Haklı olduğu bugün daha iyi anlaşılıyor.

CHP nerede? HDP ile, PKK ile yan yana.

İktidar uğruna Bahçeli “evet” deseydi MHP ne duruma düşerdi, Türkiye ne olurdu?
Türk milliyetçileri bu zilleti nasıl taşırlardı?

O gün milliyetçilerin başını öne eğdirmeyen Devlet Bahçeli bugün MHP Genel Başkanlığında kalabilmek için Beştepe’nin desteğini kabul edecek; öyle mi?

Bunu düşünmek, Devlet Bahçeli’yi tanımamaktır. Ülkücüleri, milliyetçileri koltuk uğruna her şeyi yapabilecek insanlar zannetmektir.

Türkiye’nin terör ablukasına alındığı bir sırada Devlet Bahçeli’ye, MHP’ye ve ülkücülere bu milletin, bu devletin her zamankinden daha çok ihtiyacı var.

Bahçeli’nin hodri meydanı MHP’de genel başkan olmak için değildir.

O hodri meydan “PKK devleti” kurdurmak isteyenleredir.
    
    
    

Yazarın Önceki Yazıları
Pentagon ve CIA’ye verilen sınırsız operasyon izni 24.03.2017Terör koridorunu açamayanlar 100 binlik ordu kuruyor! 22.03.2017ABD durmuyor... Cami bombalıyor, YPG’ye helikopter veriyor 20.03.2017İki fotoğraf: Masada üç Komutan... Arabada bir Bakan 17.03.2017Türkiye elindeki “etkili silahı” ne zaman kullanmalı? 15.03.2017Osmanlı; Doğu’da kazanmadan Batı’da sefere çıkmazdı 13.03.2017Barzani ve Rojava Peşmergesinin önü açılıyor 10.03.2017Almanya ABD’nin yerine ne zaman Ankara’ya düşman oldu? 08.03.2017Erdoğan’ın Almanya tepkisine Bahçeli’den gelen destek 06.03.2017ABD askeri PKK/YPG için ölür zannedenler! 03.03.2017Menbiç’te “Hendek Kazan” 500 ABD Askeri 01.03.2017Mehmetçik El Bab’a girdi ABD her yere silah yığdı 27.02.2017AK Parti’nin “evet” sloganı “Geleceğe cüret et” 24.02.2017ABD Rusya’yı sarıyor, İsrail Suriye’yi vuruyor, PYD ilerliyor 22.02.2017Türkiye yola nasıl devam edecek? Batı mı, bölge ülkeleri mi? 20.02.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // hanifealtioz123@gmail.com
Het zaman tam isabet. Rabbim daim wylwsin. Ve rizasinda rutsun Insaallah....
26 Mayıs 2016 06:37
 // ERCAN
MİLLİYET CİKENDİNİDEGİL,ONCE,VATANDER...
25 Mayıs 2016 20:58