YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Celal Kazdağlı
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Bahçeli’nin kongre kararı zayıflık mı, güven duygusu mu?
25 Mayıs 2016 16:12

Yargıtay MHP’de kongre isteyenleri haklı buldu. “Yargı kararına saygılıyım” diyen Devlet Bahçeli seçimli kongre yapılacağını ilan etti.

İlk tepki Sinan Oğan ve Meral Akşener’den geldi. “MHP seçimli kongreye gidemez” dediler. Bunun olabilmesi için Devlet Bahçeli’nin istifasını gerekli gördüler.

Tüzük gereği MHP’de seçimli olağanüstü kongreye gidilemiyor.

Bu itiraz karşısında Devlet Bahçeli “önce tüzüğün o maddesini değiştireceğiz, sonra seçim yapacağız” diyerek hukuki gereğin yerine getirileceğini açıkladı.

Meral Akşener bunu yeterli görmedi. Arkadaşları “o zamana kadar aday adaylarını ihraç ederse ne olacak” diye sordu. Cevap MHP Genel Merkezi adına Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’dan geldi. “Hiç bir arkadaşımızı ihraç istemiyle disipline sevk etmeyeceğiz.”

Meral Akşener ve Sinan Oğan’a bu da yetmedi.

“Mahkeme karar verdi” diyorlar, “Tüzük kongresini Çağrı Heyeti yapacak.”

Çağrı Heyeti kongreyi toplasa ne olacak? Sadece ilgili tüzüğü değiştirecek ve MHP Genel Merkezi’ne en kısa zaman diliminde seçimli kongre yapma çağrısında bulunacak. Tüzük değişmez ise sürece nokta konulmuş olacak.

Meral Akşener ve Sinan Oğan neden tüzük kurultayını Çağrı Heyeti toplasın diye ısrar ediyor?

Her halde seçimli kongreyi de Çağrı Heyeti yapacak değil.

Yoksa onlar mahkemenin kararı ile “Devlet Bahçeli’nin Genel Başkanlığı sona erdi” diye mi düşünüyorlar.

Şayet öyle düşünüyorlarsa mahkeme pekala “MHP Genel Başkanı Meral Akşener’dir” şeklinde bir karar vermiş de olabilir.

O durumda diğer adaylar mahkemeye gider herhalde. 

Belli ki işi kongrede değil mahkemede halletmek istiyorlar.

Meral Akşener ve Sinan Oğan iyi niyetli iseler “maksat hasıl oldu” deyip mahkemeye ve Çağrı Heyeti’ne teşekkür edip kongreye hazırlanırlar.

Belli ki kongreden ümitleri yok.

Yargıtay’ın aldığı karar ile Akşenerlerin iddia ettiği “Bahçeli’nin arkasında Saray var” tezi çöktü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mahkemelere talimat verdiği yönündeki iddialar bir bühtanmış. 

Devlet Bahçeli’nin Sarayla, Beştepe ile bir ilgisi yokmuş.

Öyle olduğunu daha karar çıkmadan Devlet Bahçeli Grup toplantısında ilan etti. Başkanlık sistemine de Partili Cumhurbaşkanı yaklaşımına da destek vermeyeceğini söyledi.

Bahçeli’nin derdi daima terör ve Türkiye’ye yönelik saldırılar oldu.

ABD’nin Suriye’nin kuzeyinde PKK’ya bir devlet kurmak için düğmeye bastığı bir sırada Bahçeli’den başka bir şey beklenemez.

7 Haziran sonrası Devlet Bahçeli’ye Başbakanlık altın tepside sunuldu. CHP ile koalisyon yapacak, koalisyonu HDP dıştan destekleyecekti. 

Bu MHP’yi Kandil’in vesayetine teslim etmekti. Bahçeli elinin tersiyle o Başbakanlığı itti.
Haklı olduğu bugün daha iyi anlaşılıyor.

CHP nerede? HDP ile, PKK ile yan yana.

İktidar uğruna Bahçeli “evet” deseydi MHP ne duruma düşerdi, Türkiye ne olurdu?
Türk milliyetçileri bu zilleti nasıl taşırlardı?

O gün milliyetçilerin başını öne eğdirmeyen Devlet Bahçeli bugün MHP Genel Başkanlığında kalabilmek için Beştepe’nin desteğini kabul edecek; öyle mi?

Bunu düşünmek, Devlet Bahçeli’yi tanımamaktır. Ülkücüleri, milliyetçileri koltuk uğruna her şeyi yapabilecek insanlar zannetmektir.

Türkiye’nin terör ablukasına alındığı bir sırada Devlet Bahçeli’ye, MHP’ye ve ülkücülere bu milletin, bu devletin her zamankinden daha çok ihtiyacı var.

Bahçeli’nin hodri meydanı MHP’de genel başkan olmak için değildir.

O hodri meydan “PKK devleti” kurdurmak isteyenleredir.
    
    
    

Yazarın Önceki Yazıları
Suriye için Türkiye, barış masası; ABD, askeri üs kuruyor 23.01.2017“FETÖ tu kaka” deyip ümidini Trump’a bağlayanlar! 20.01.2017İslam Ordusu’na ilk davet Irak’tan geldi 18.01.2017Altı ay sonra masaya davet edilen ABD 16.01.2017Ya referandum ya seçim! Neden üçüncü yol değil? 13.01.2017Hiç olmazsa Filistin’e bir Büyükelçi atayalım 11.01.2017Meğer Ortadoğu’yu “bataklık” yapan ABD imiş 09.01.2017Büyükelçiliğin koyduğu o fotoğraf savaş ilanı mı? 06.01.2017ABD Reina’da neden imza bıraktı? 04.01.2017Suriye’de ateşkes, Reina’da katliam, Obama’dan gelen ses 02.01.2017Şimdi Erdoğan suçluyor: “DEAŞ’ı siz destekliyorsunuz!” 28.12.2016Millet Türkiye’nin kiminle savaştığını yeni anlıyor 26.12.2016Bu millet El Bab Şehitleri’ni unutmayacak 23.12.2016Suikast Rusya’yı Türkiye’ye yaklaştırdı ABD’yi uzaklaştırdı 21.12.2016Masalar artık “onlar” olmadan kuruluyor 19.12.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // hanifealtioz123@gmail.com
Het zaman tam isabet. Rabbim daim wylwsin. Ve rizasinda rutsun Insaallah....
26 Mayıs 2016 06:37
 // ERCAN
MİLLİYET CİKENDİNİDEGİL,ONCE,VATANDER...
25 Mayıs 2016 20:58