YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Celal Kazdağlı
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 98. yılında Türkiye
19 Mayıs 2017 16:13

Türkiye, 19 Mayıs’ın yıldönümüne, büyük provokasyonu geride bırakarak girdi.

Bir televizyon kanalında Mustafa Kemal Atatürk hakkında söylenen edep dışı o sözler ile Türkiye karıştırılmak istenmişti. Oluşan büyük tepki, Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu tutum, o hamleyi boşa çıkarttı.

Savcılar harekete geçerek adli süreci başlattı.

98 yıl önce Mustafa Kemal Paşa bir “Devlet kararı” ile Samsun’a gönderildi. O kararın altında Padişah Vahdettin’in de, Sadrazam Damat Ferit Paşa’nın da, Genelkurmay, Dahiliye Bakanlığı gibi devlet ricalinin de imzası vardı.

İngiliz İşgal Kumandanlığından vize talebini de bizzat Harbiye Nezareti yapmıştı.

Mustafa Kemal “milletin azim ve kararı” ile 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkmasıyla başlattığı mücadele sonucunda işgale uğrayan Anadolu topraklarını kurtardı ve bize bir “Devlet” bıraktı.

Eksiği, gediği ile o dönemin şartlarında yapılabilen buydu ve elimizde bir devletin olması bize kalan en değerli şeydi.

Devletsizliğin ne anlama geldiğini Bodrum’da kıyıya vuran Suriyeli bebek olayında çok iyi gördük.

Bizi devletsiz bırakmayanlara bugün şükran borçluyuz.

O Devlet’in eksiğini, gediğini tamam etmek bize düşer.

Şimdi yapılmak istenen odur.

98 YIL SONRA SIĞINMA İSTEYEN SUBAYLAR

98 yıl önce Devlet kararı ile bir avuç Osmanlı Subayı işgale karşı bir direnişi başlatmak üzere işe Samsun’dan başladı. 

O çabanın sonucu ortaya yeni bir Devlet çıktı. Bir süre sonra o Devleti bile bize çok gördüler. Gizli yapılarıyla gelip devlete çöreklendiler.

Bu milletin kendi Devletini yönetme çabasını her defasında boşa çıkarttılar. Devletin kritik yapılarını ele geçiren gizli teşkilatlarıyla bu millete kan kusturdular. Devletine isyan ettirmeye kalktılar.

Millet her şeye rağmen devletine sahip çıktı. “Yanlış da yapsa o benim devletim” dedi.

Devlet ile Millet tam kucaklaşmaya başladığı sırada milletin elinden devleti almak için 15 Temmuz darbesini gerçekleştirdiler.

Bu defa millet devletini vermedi. 

Devlet içine çöreklenmiş olanları bulup çıkardı. Bazıları ise kaçıp gitti.

Almanya geçtiğimiz günlerde kendisinden iltica talep eden diplomatik pasaport taşıyan asker sayısını (aileleriyle birlikte) 414 olarak açıkladı. Yunanistan’a sığınan 8 subay bu rakamın dışında. Halen kaçak olanlar var. Bazılarının ABD’nin kara gücü olan YPG saflarında olduğu söyleniyor.

1919’da vatanı işgalden kurtarmak için Samsun’dan işe başlayan bir avuç Osmanlı Subayı ile Türk Devleti’ni başkaları adına ele geçirmek, Anadolu’yu yeniden işgal ettirmek için çalışan bir kaç yüz Türk Subayını mukayese etmek bile tek başına bazı şeyleri anlamak için yeterlidir.

O gün düşmanı kovmak için Anadolu’nun bağrına gelenler vardı... Bugün Anadolu’yu işgal ettirmek için kaçıp düşmana sığınanlar var...

Bugün elimizde güçlü bir devlet var. Onca badireyi atlattı. İçine yerleştirilmiş gizli örgütleri, paralel yapıları darmaduman etti. Düşman içerde iş göremez hale gelince, Türkiye’yi dışardan kuşatmaya çalışıyorlar.

ABD’nin başını çektiği cephe Suriye ve Irak’ta bir PKK devleti kurdurmak istiyor.

Dün Anadolu’yu işgal edenler bugün Türkiye’yi kuşatıp, parçalamak istiyorlar.

Türkiye 98 yıl öncesi gibi değil. Hem millet, hem devlet çok güçlü.

Bekliyorlar...

İşaret gelir gelmez harekete geçecekler. 

Önce Misak-ı Milli... Sonra Kut-ül Amare...
 

Celal KAZDAĞLI

Yazarın Önceki Yazıları
Kerkük sonrası ABD, PKK/YPG bayrağını Rakka’ya neden astı? 19.10.2017Kerkük: Çoban bizim, koyun bizim, kurt bizim... 16.10.2017Kimmiş bu ABD ile Türkiye’nin ortak düşmanı? 13.10.2017Gürültüsü bir gün bile sürmeyen vize yasağı! 11.10.2017Vaktidir... İncirlik ABD’ye kapatılmalıdır! 09.10.2017AK PARTİ: Yanlış giden şeyler mi var? 06.10.2017Kemal Kılıçdaroğlu o adımı atar mı? 04.10.2017ABD Suriye ve Irak’ta Barzani ve PKK ile kazanır mı? 29.09.2017Barzani, “Ankara-Bağdat-Tahran gürler ama Erbil’e yağmaz” diyor! 27.09.2017ABD “Şah” dedi; Türkiye, Irak, İran “Mat” yapabilir 25.09.2017Sorun Barzani mi; ABD ve kara gücü PKK mı? 22.09.2017Erdoğan masaya ilk kez bu kadar güçlü oturuyor 20.09.2017PKK ABD’nin esas oğlanıyken çözümü Washington’da aramak 18.09.2017Yanı başımızda yeni harita çizmeye kalkan adam: Brett McGurk 15.09.2017Erbil’den Akdeniz’e PKK-Barzani Devleti 13.09.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // Hak yolcusu
Bu adamı konuşmaya gerek yok.savunanlar islam hayatını değil de batı tarzı kafir bir hayat sürmek istemeleridir....
20 Mayıs 2017 19:27
Gerçek M.Kemal (4)
 // Boğaçhan
sünnet olan sarığı yasaklayıp yerine o iğrenç yahudi şapkasını zorla giydirmiş, kumarhaneleri ve genelevleri devlet eliyle açmış, Peygamberin (ASV) övgüsüne mazhar olan atamız Fatih'in vakfiyesine rağmen "fetih sembolü" Ayasofya'yı kapatmış, Kuran ve sünnet iktisatı emrederken israfı teşvik etmiş vs. vs. kısacası Kuran'ı ve sünneti tedavülden kaldırmak ve 1000 yıl İslama bayraktarlık eden aziz milletimizin kalbinden İslamı sökmek için var gücüyle uğraşmıştır....
20 Mayıs 2017 Cumartesi 12:14
Gerçek M.Kemal (3)
 // Boğaçhan
Mesela Allah'ın mescitlerini, zikirhaneleri ve İslam'ın öğretildiği medreseleri kapatmış, Kuran harflerini kaldırıp yerine Latin harflerini getirmiş, farz olan tesettürü kaldırıp kadınları soyulmuş soğana çevirmiş, balolarla "zinanın hası" olan dansı teşvik etmiş, haram olan içkiyi millete ve çocuklara bedava dağıtıp içirmiş, müslümanların ayaklarının altında olan lanet olası faiz düzenini kurmuş, yaptığı "gardırop inkılabı" ile...
20 Mayıs 2017 Cumartesi 12:12