YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Celal Kazdağlı
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Angela Markel Fatma Şahin’e bayram çiçeği gönderir mi?
09 Eylül 2016 16:10

Kucağında yeni doğmuş çocuğuyla en önde yürüyen kadın, arkasında sırtladıkları yükleriyle yola koyulmuş Suriyeliler...

Türkiye’de yaşayan Suriyeliler ülkelerine dönüyorlar. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin desteğinde Özgür Suriye Ordusu’nun kurtardığı Cerablus’a, evlerine gidiyorlar.

Hepsinin yüzü gülüyor...

Onlar Cerablus’ta rahat etsinler diye Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, incelemelerde bulunuyor, bayramı huzur içinde geçirsinler istiyor.

Cerablus’a su ve elektrik Türkiye’den verilecek. Fatma Şahin onun için Cerablus’ta. Bayram öncesi su aksın, elektrik yansın diye çabalıyor.

Gazetelerde o fotoğrafı gören, haberlerde dönüş görüntülerini izleyen Almanya Başbakanı Angela Markel sevinmiştir.

Kapısına dayanmış mülteciler yerine, evine dönmenin mutluğu gözlerinden okunan Suriyeliler Markel’a rahat bir nefes aldırmış olsa gerek.

Bayramı vesile bilip, hiç olmazsa Fatma Şahin’e bir demet çiçek gönderir mi?

Türkiye’nin Almanya’ya ve AB ülkelerine uzun süre anlatamadığı gerçek o fotoğraf ile bütün dünyaya gösterildi. Sen Suriye’de birliği, huzuru sağlarsan, kimse senin kapına dayanmaz.

Sen 5 yıldır Suriyelilerin zulmünü seyreder, ülkeyi bölüp parçalamaya kalkar, bir de PKK’ya terör koridoru kurdurmaya kalkarsan o insanlara tek seçenek bırakmış olursun; evlerini, barklarını terk edip, senin kapına dayanırlar.

Almanya mülteci sorunundan kurtulmak istiyorsa Türkiye’yi koşulsuz desteklemelidir.

Türkiye parçalamanın, bölmenin, işgalin adı değil, bütünlemenin, güven ve huzurda yaşatmanın adı.

“TÜRKİYE YANIMDA” POZU ATAN ABD

Ankara’nın 24 Ağustos’ta Cerablus operasyonunu başlatmasıyla birlikte ABD’nin tavrı değişti. O saldırgan, Suriye’yi “terör koridoru” ile bölmeye kalkan, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için ölüm emrini veren, Türkiye’ye saldırmak için FETÖ, PKK, PYD, IŞİD terör örgütlerini besleyen, koordine eden, “saldır” komutunu veren ABD gitti yerine bambaşka bir ABD geldi.

Kendileri gelemedikleri için önce Genelkurmay Başkanları’nı gönderdiler, hasar tespiti yapsın diye.

Sonra Başkan Yardımcısı Joe Biden geldi; bütün milletin önünde defalarca Recep Tayyip Erdoğan’dan özür diledi.

Türk Komutan, 8 saatin sonunda Cerablus’ta büyük bir hasretle kucaklanınca ABD’nin rengi attı...

Bir de yeni doğmuş çocuğu kucağına alıp yayan evine dönen Cerablus’lu kadının fotoğrafını görünce ABD çark etmeye başladı.

Barack Obama, Recep Tayyip Erdoğan’a “Rakka’da bir şeyler yapalım” teklifiyle geldi.

ABD Savunma Bakanı karşısında Fikri Işık’ı görünce “Rakka operasyonunu yerel güçler” yapsın deyiverdi. Fikri Işık’ın “PYD olmaz” lafını duymazlıktan geldi.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Ankara’da yetkililerden çok televizyonlara konuştu. “Türkiye’den NATO’nun en güçlü müttefiki” diye söz etti.

Nedir bu ABD’nin, NATO’nun “Türkiye benim yanımda” cakası?

ABD neden Suriye konusunda Türkiye ile yan yanaymış havası atmaya çalışıyor?

ABD “pabucun pahalı” olduğunu gördü.

Türkiye’nin bir planı olduğunu anladı.

O planı bozmak için çaba harcıyor. İçindeymiş gibi davranmaya çalışıyor.

Türkiye bir an önce El Bab ve Münbiç’i bitirmek istiyor.

ABD ve Salih Müslim’e kürsü açan AP, PYD üzerinden “federasyon ilan etme” hazırlığındalar. Terör koridorunu kuramadılar “terör federasyonu” için çalışıyorlar.

türkiye bayram sonrası büyük operasyona hazır görünüyor.

Çukurca temizlendi, Musul Türk askerini bekliyor.

Markel bayram çiçeği göndermezse şayet Fatma Şahin üzülmesin.

Musul’da, Halep’te O’nu çiçekle karşılamaya hazırlananlar olduğunu bilsin; yeter.

Herkese iyi bayramlar diliyorum.
 

Celal KAZDAĞLI

Yazarın Önceki Yazıları
Kerkük sonrası ABD, PKK/YPG bayrağını Rakka’ya neden astı? 19.10.2017Kerkük: Çoban bizim, koyun bizim, kurt bizim... 16.10.2017Kimmiş bu ABD ile Türkiye’nin ortak düşmanı? 13.10.2017Gürültüsü bir gün bile sürmeyen vize yasağı! 11.10.2017Vaktidir... İncirlik ABD’ye kapatılmalıdır! 09.10.2017AK PARTİ: Yanlış giden şeyler mi var? 06.10.2017Kemal Kılıçdaroğlu o adımı atar mı? 04.10.2017ABD Suriye ve Irak’ta Barzani ve PKK ile kazanır mı? 29.09.2017Barzani, “Ankara-Bağdat-Tahran gürler ama Erbil’e yağmaz” diyor! 27.09.2017ABD “Şah” dedi; Türkiye, Irak, İran “Mat” yapabilir 25.09.2017Sorun Barzani mi; ABD ve kara gücü PKK mı? 22.09.2017Erdoğan masaya ilk kez bu kadar güçlü oturuyor 20.09.2017PKK ABD’nin esas oğlanıyken çözümü Washington’da aramak 18.09.2017Yanı başımızda yeni harita çizmeye kalkan adam: Brett McGurk 15.09.2017Erbil’den Akdeniz’e PKK-Barzani Devleti 13.09.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // Konyalı hüseyin Karadağ
Ağzınıza, yüreğinize sağlık, güzel insan....
09 Eylül 2016 21:21