YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Celal Kazdağlı
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
ABD durmuyor... Cami bombalıyor, YPG’ye helikopter veriyor
20 Mart 2017 15:44

Gazetelere baktığımız zaman Almanya Başbakanı Angela Merkel’e Türkiye dersi veren bir ABD Başkanı portresi ile karşı karşıyayız.

Beyaz Saray’da kendisini ziyaret eden Merkel “Türkiye Suriye mültecileri üzerinden bizi tehdit ediyor” deyince ABD Başkanı Donald Trump, ağzının payını vermiş, “Türkiye bu konuda üzerine düşeni yapıyor” demiş! En fazla mülteci barındıran Türkiye’ye Trump laf söyletmemiş!

Suriye konusunda Alman Başbakanı Merkel’e söz söyletmeyen ABD Başkanı Donald Trump Suriye’de ne yapmış acaba?

Trump Cuma sabahı Merkel ile görüştü. Perşembe gecesi ise Suriye’nin Halep vilayeti Etraip ilçesine bağlı Cina köyünde, yatsı namazı sonrası sohbete kalan 300 kadar cemaatin içinde bulunduğu camiyi bombaladı. 60 Müslüman şehit oldu, 100 kadarı yaralandı.

Akşam... Suriye’de, çatışmanın olmadığı Halep’te cami bombala, 60 Müslümanı şehit et, 100 kadarını yarala... Sabah... Alman Başbakanı Merkel ile buluşunca Suriye konusunda Türkiye’nin yanındaymış görüntüsü ver. 

Hafta içinde CENTCOM “Rakka operasyonunda YPG var, Türkiye yok” açıklaması yapmış; ABD bir kez daha “kara gücüm” dediği YPG’nin yanında yer aldığını ilan etmişti.

ABD Başkanı Donald Trump, Angela Merkel ile görüşmesinden sonra ne yaptı?

YPG’ye S-92 tipi Sikorsky helikopter gönderdi. Ayn el Arab’a (Kobani) inen helikopter için bir de YPG’ye eğitim verdiler.

YPG o helikopteri kullanıyor.

NE ZAMANDIR ABD DOST, ALMANYA DÜŞMAN

Helikopterden bir hafta önce 400 kişilik bir topçu birliğini CENTCOM Suriye’ye gönderdi. Bu bir defada gönderilen en yüksek kuvvetti. Aynı anda ABD Dışişleri Bakanlığı YPG’yi PKK gibi terör örgütü görmediğini açıkladı.

15 Temmuz darbe kalkışması sonrası Türkiye’den yapılan açıklamalarda ABD hep darbenin arkasında olmakla suçlandı. İncirlik üssünü darbecilere kullandırdığı, NATO’daki Türk subayları ile darbe planlamasının içinde olduğu konuşuldu.

Yeni Şafak gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan için “Vur emrini ABD verdi” manşetini attı.

Fırat Kalkanı ABD’nin terör koridorunu kesmek için yapıldı.

ABD ile yürütülen tüm görüşmelerde FETÖ istendi.

Şimdilerse ise başka bir tablo karşımıza çıkartılıyor.

Ne oldu, nasıl olduysa ABD dost oldu, Almanya baş düşman.

ABD hedef olmaktan bir anda nasıl kurtuldu? Almanya’nın niye hedef olduğunu biliyoruz da, neden kendini hedef haline getirdiğini tam anlamış değiliz.

Almanya önce darbeye karışan NATO’da görevli Türk subaylarını ‘misafir’ etti. Gazetecisinden, yargıcına, savcısına FETÖ’cülere sahip çıktı. Eline pasaport, cebine para verdi. 

Bu yetmeyince, Bakanların katılacağı “evet” toplantılarını iptal etti. PKK’yı sokağa çıkardı. Öcalan fotoğrafları, PKK sembolleri ile “hayır” kampanyası yürütmesine kol kanat gerdi. 

Tam da Merkel, Trump ile görüşmedeyken, Almanya Federal Haber Alma Servisi BND’nin Başkanı Bruno Kahl, Spiegel’e röportaj verdi.

“15 Temmuz’un arkasında FETÖ’nün olduğuna inanmıyoruz. Gülen bir eğitimci” deyiverdi.

Hem de hiç demeç vermeyen BND Başkanı söyledi bunları.

Gazeteler FETÖ’nün arkasında Almanya’nın olduğunu yazıyorlar. 100’den fazla ülkede FETÖ’yü bir istihbarat örgütü olarak kullanmış diyorlar.

Doğrudur da...

Mart 1999’dan bu yana ABD’de olan Gülen, ne zaman Almanya’nın adamı oldu?

Almanya hırlı mı? Elbette değil.

Lakin ABD’ye ne oldu? 

Almanya düşman olurken ABD birden dost oluverdi. Neden?

Almanya sokaklarında Öcalan’ın fotoğrafı bizi rahatsız ediyor da, cami bombalayan, Müslüman katleden ABD bizi neden öfkelendirmiyor?

Alman sokaklarında PKK sembollerine kızıyoruz; eyvallah...

Neden YPG/PKK’ya Sikorsky veren, top, tank, tüfek, füze gönderen ABD’ye kızmıyoruz?..

 

Celal KAZDAĞLI

 

Yazarın Önceki Yazıları
Kapanan camiler kurulan ABD üsleri 21.08.2017Dengeleri değiştiren Ankara ziyareti 18.08.2017Enternasyonal bir dayanışma değil Hibrit savaşı 16.08.201716. Yılında AK Parti: Yoluna devam ediyor 14.08.2017Türk milletinin sınıra çekilen duvarla imtihanı 11.08.2017Darbenin yargılandığı mahkeme salonu 09.08.2017“Afiyet olsun” diyen genç kızın gözündeki o parıltı​ 07.08.201722 dakika 40 saniye... 02.08.2017Darbe gecesinin merak edilen tek konusu o mu? 31.07.2017Trump sonrası Türkiye bölgede kimin yanında duruyor? 21.06.2017“Yürüyüş” Kemal Kılıçdaroğlu için bir jübile mi? 19.06.2017Karşı karşıya gelen değil; yan yana duran Türkiye, kazanır! 16.06.201768 Kuşağından kalan yegane devrimci; Devlet Bahçeli 14.06.20173 yıl önce bugün, DEAŞ’ın işgal ettiği Musul’dan geriye ne kaldı 12.06.2017ABD’ye ilk darbeyi İran, ikincisini Katar Emir’i vurdu 09.06.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // Ömer
Büyükyerimiz evet büyüklerimiz yatay büyüyen, siyaseti karunlaşmaktan ibaret gören modern çağın evliya çelebileri....
21 Mart 2017 08:16
 // Ömer
Ne diyelim !? Yaşasın dost,müttefik ve stratejik ortağımız abd!.. Sn.KAZDIĞLI S.Müslim Kobani tiyatrosunda avrupa'ya kaçmamıştı. Bizim komisyoncu monşerler Roma'da,Macaristan'da, amerika'da terör devleti ile barışma için her türlü aşağılanmaya rağmen çabalarken O uluslararası arenada destek için lobi çalışması yürütüyordu. Kısa bir süre sonra; " alın Incirliğinizi başınıza çalın!” deyiverirlerse sakın Kimse alınmasın. 5 yıllık kalkınma planı.. öyle mi?...
21 Mart 2017 08:13
Baba Amerika!
 // Nizam
Amerika Vietnam'a babalık yapmadı mı, Afganistan'a babalık yapmadı mı, Libya'ya, Irak'a, Suriye'ye babalık yapmadı mı! Şimdi de herhal bizim için bir şeyler düşünüyor. Hem de yeni değil bu düşüncesi uzuuuuuuuuuun zamandır düşünüyor.
Kendimi büyüklerimizin yerine de koyamıyorum. Düşman bir değil ki!...
20 Mart 2017 Pazartesi 21:29