YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Celal Kazdağlı
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
ABD bayrağının nöbetini tutanlar!
21 Eylül 2016 11:14
Kaybettiler...
 
Bu coğrafyada her kim ABD’ye hizmet ettiyse, onun adına iş görmeye kalktıysa hepsi kaybetti...

İşte Saddam Hüseyin. Irak Devlet Başkanı’ydı. ABD’nin istekleri doğrultusunda hareket etti. İran’a saldırdı, 8 yıl savaştı.

Sonuç?

Olmayan bir kimyasal silah bahanesi ile önce ülkesi işgal edildi, sonra da uyduruk bir mahkeme ile idam fermanı boynuna asıldı.

FETÖ, ABD’nin 50 yıldır besleyip büyüttüğü bir Gladio örgütü.

İsrail üzerinden yapamadığını ABD, FETÖ üzerinden yapmaya kalktı.

Dışardan saldırıyla bu coğrafyayı alt edemeyeceğini anlayınca “dinler arası diyalog” uydurması ile sonuç almaya kalktı. Yıllardır arkasında durduğu El Kaide türü terör örgütleri, kafa kestirdiği meczuplar karşısında “Ilımlı İslam” diye ortaya çıkardı FETÖ’yü.

Sızdılar, aksiyona geçtiler, zamanı geldi deyip saldırdılar. Millet geçit vermedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan haklı bir özgüvenle BM’de çıktı “FETÖ yeni tür terör örgütüdür. Sizi de vurur” deyiverdi. ABD’nin sadece Türkiye’yi değil 170 ülkeyi hedef aldığını söyledi.

Dünya devletlerinin bu haksız düzene isyan etmesini istedi. ABD’nin BM’yi kendi çıkarları için kullanmasına son vermek için reform önerdi. BM’nin yapısının değişmesini istedi. Dünyanın 5’ten büyük olduğunu bir kez daha söyledi.

Türkiye ABD’nin yeni tür terör örgütü FETÖ üzerinden saldırısını püskürtmeseydi Erdoğan BM’de böyle konuşabilir miydi?

Şayet Türk Silahlı Kuvvetleri Fırat Kalkanı operasyonu ile Cerablus’a girmeseydi, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı BM Genel Kurulu’nda can kulağı ile dinleyen olur muydu?

20 günde 900 km kare alanı güvenli hale getiren Türkiye ile 67 ülkenin 3 yılda 1 metre kare bir alanı bile güvenli hale getirmeyişinin kıyaslanmasıdır o alkışlar.

Dünya Suriye’de kimin ne yaptığını görmüş, anlamış ve Türkiye’nin hakkını teslim etmiştir.

Türkiye sahada kazanmasaydı, Erdoğan BM’nin kürsüsüne bu rahatlıkla çıkamazdı.

Erdoğan o kürsüye sadece bir çırpıda DEAŞ’ı temizleyen bir ülkenin haklı gururu ile çıkmadı; aynı zamanda “DEAŞ’ı ben tepelerim” diyen ABD askerlerini ölümden kurtaran ülkenin de Cumhurbaşkanı olarak o kürsüde konuştu. Ümit bağlanan ülkenin askerlerini ölümden kurtaran ülke adına konuşunca elbette alkışlar sizden esirgenmeyecekti.

Türkiye’nin ABD’den bağımsız yürüttüğü politika meyveleridir bunlar. Her fırsatta “Ortadoğu’da ne işimiz var” diye ahkam kesenler bile sustu. “Suriye politikası Türkiye’yi batırdı” diyenler, o politikanın BM kürsüsünde onaylandığını gördüler.

Şayet Türkiye “Suriye’de izlediğim politika yanlıştı” deseydi, bugün Fırat Kalkanı operasyonunu yapamaz, çözümün adresi olamazdı.

Ankara Washington’dan bağımsız politika izlemeseydi, bugün Moskova ile yan yana Washington’un karşısında dimdik duramaz Cumhurbaşkanı Erdoğan “Aşağıya El Bab’a ineceğiz, ilk hedef 5 bin km kare güvenli alan” diyemezdi. Dese bile Rusya, Çin, İran ve bölge ülkelerinin tamamı dönüp sana bakmaz, meşruiyetine onay vermezdi.

“Bizim Ortadoğu’da ne işimiz var”, “Suriye politikası Türkiye’yi batırdı” diyenlere inananlar olmadı mı? Oldu.

Türkiye’ye BM Genel Kurulu’nda alkış yağarken onlar ABD bayrağı için nöbet tutuyorlardı.

İhanetin utancını yaşayacaklar.

ABD bayrağının nöbetini tutanlar bu coğrafyanın örgütü olamazlar!

Süpürülüp atılmaları yakındır.

 

Celal KAZDAĞLI

 

Yazarın Önceki Yazıları
İslam Ordusu’na ilk davet Irak’tan geldi 18.01.2017Altı ay sonra masaya davet edilen ABD 16.01.2017Ya referandum ya seçim! Neden üçüncü yol değil? 13.01.2017Hiç olmazsa Filistin’e bir Büyükelçi atayalım 11.01.2017Meğer Ortadoğu’yu “bataklık” yapan ABD imiş 09.01.2017Büyükelçiliğin koyduğu o fotoğraf savaş ilanı mı? 06.01.2017ABD Reina’da neden imza bıraktı? 04.01.2017Suriye’de ateşkes, Reina’da katliam, Obama’dan gelen ses 02.01.2017Şimdi Erdoğan suçluyor: “DEAŞ’ı siz destekliyorsunuz!” 28.12.2016Millet Türkiye’nin kiminle savaştığını yeni anlıyor 26.12.2016Bu millet El Bab Şehitleri’ni unutmayacak 23.12.2016Suikast Rusya’yı Türkiye’ye yaklaştırdı ABD’yi uzaklaştırdı 21.12.2016Masalar artık “onlar” olmadan kuruluyor 19.12.2016Sonucu kim belirleyecek: Liderler mi sahadaki örgütler mi? 16.12.2016Ne güzel bir slogan: “Ordu Halep’e!..” 14.12.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // mehmet coşkun
Amerika kimi lileri kullandılar şümullü mendil gibi atmıştır işibitince amerika galleş bir devlettir...
23 Eylül 2016 19:41
 // Melike
Yüreğine sağlık Celal abi yazılarını çok beğenerek okuyorum her gün yazsan çok memnun olurum...
22 Eylül 2016 21:16
ortadoğu
 // Mehmet TÜRK
biz Suriye'ye yeniden hayat getirdik..kan verdik...can verdik...Şeytan Amerikanın bütün fitne ve fücurunu akamete uğrattık. bu şeytanı işlerimize karıştırmadan yola tam gaz devam inşallah...yeni şiarımız..; ''Artık Orta doğu bizim işimiz''....gerisi angarya..Allah'a emanet... vesselam.....
22 Eylül 2016 Perşembe 14:38