YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Celal Kazdağlı
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
ABD bayrağının nöbetini tutanlar!
21 Eylül 2016 11:14
Kaybettiler...
 
Bu coğrafyada her kim ABD’ye hizmet ettiyse, onun adına iş görmeye kalktıysa hepsi kaybetti...

İşte Saddam Hüseyin. Irak Devlet Başkanı’ydı. ABD’nin istekleri doğrultusunda hareket etti. İran’a saldırdı, 8 yıl savaştı.

Sonuç?

Olmayan bir kimyasal silah bahanesi ile önce ülkesi işgal edildi, sonra da uyduruk bir mahkeme ile idam fermanı boynuna asıldı.

FETÖ, ABD’nin 50 yıldır besleyip büyüttüğü bir Gladio örgütü.

İsrail üzerinden yapamadığını ABD, FETÖ üzerinden yapmaya kalktı.

Dışardan saldırıyla bu coğrafyayı alt edemeyeceğini anlayınca “dinler arası diyalog” uydurması ile sonuç almaya kalktı. Yıllardır arkasında durduğu El Kaide türü terör örgütleri, kafa kestirdiği meczuplar karşısında “Ilımlı İslam” diye ortaya çıkardı FETÖ’yü.

Sızdılar, aksiyona geçtiler, zamanı geldi deyip saldırdılar. Millet geçit vermedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan haklı bir özgüvenle BM’de çıktı “FETÖ yeni tür terör örgütüdür. Sizi de vurur” deyiverdi. ABD’nin sadece Türkiye’yi değil 170 ülkeyi hedef aldığını söyledi.

Dünya devletlerinin bu haksız düzene isyan etmesini istedi. ABD’nin BM’yi kendi çıkarları için kullanmasına son vermek için reform önerdi. BM’nin yapısının değişmesini istedi. Dünyanın 5’ten büyük olduğunu bir kez daha söyledi.

Türkiye ABD’nin yeni tür terör örgütü FETÖ üzerinden saldırısını püskürtmeseydi Erdoğan BM’de böyle konuşabilir miydi?

Şayet Türk Silahlı Kuvvetleri Fırat Kalkanı operasyonu ile Cerablus’a girmeseydi, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı BM Genel Kurulu’nda can kulağı ile dinleyen olur muydu?

20 günde 900 km kare alanı güvenli hale getiren Türkiye ile 67 ülkenin 3 yılda 1 metre kare bir alanı bile güvenli hale getirmeyişinin kıyaslanmasıdır o alkışlar.

Dünya Suriye’de kimin ne yaptığını görmüş, anlamış ve Türkiye’nin hakkını teslim etmiştir.

Türkiye sahada kazanmasaydı, Erdoğan BM’nin kürsüsüne bu rahatlıkla çıkamazdı.

Erdoğan o kürsüye sadece bir çırpıda DEAŞ’ı temizleyen bir ülkenin haklı gururu ile çıkmadı; aynı zamanda “DEAŞ’ı ben tepelerim” diyen ABD askerlerini ölümden kurtaran ülkenin de Cumhurbaşkanı olarak o kürsüde konuştu. Ümit bağlanan ülkenin askerlerini ölümden kurtaran ülke adına konuşunca elbette alkışlar sizden esirgenmeyecekti.

Türkiye’nin ABD’den bağımsız yürüttüğü politika meyveleridir bunlar. Her fırsatta “Ortadoğu’da ne işimiz var” diye ahkam kesenler bile sustu. “Suriye politikası Türkiye’yi batırdı” diyenler, o politikanın BM kürsüsünde onaylandığını gördüler.

Şayet Türkiye “Suriye’de izlediğim politika yanlıştı” deseydi, bugün Fırat Kalkanı operasyonunu yapamaz, çözümün adresi olamazdı.

Ankara Washington’dan bağımsız politika izlemeseydi, bugün Moskova ile yan yana Washington’un karşısında dimdik duramaz Cumhurbaşkanı Erdoğan “Aşağıya El Bab’a ineceğiz, ilk hedef 5 bin km kare güvenli alan” diyemezdi. Dese bile Rusya, Çin, İran ve bölge ülkelerinin tamamı dönüp sana bakmaz, meşruiyetine onay vermezdi.

“Bizim Ortadoğu’da ne işimiz var”, “Suriye politikası Türkiye’yi batırdı” diyenlere inananlar olmadı mı? Oldu.

Türkiye’ye BM Genel Kurulu’nda alkış yağarken onlar ABD bayrağı için nöbet tutuyorlardı.

İhanetin utancını yaşayacaklar.

ABD bayrağının nöbetini tutanlar bu coğrafyanın örgütü olamazlar!

Süpürülüp atılmaları yakındır.

 

Celal KAZDAĞLI

 

Yazarın Önceki Yazıları
Kerkük sonrası ABD, PKK/YPG bayrağını Rakka’ya neden astı? 19.10.2017Kerkük: Çoban bizim, koyun bizim, kurt bizim... 16.10.2017Kimmiş bu ABD ile Türkiye’nin ortak düşmanı? 13.10.2017Gürültüsü bir gün bile sürmeyen vize yasağı! 11.10.2017Vaktidir... İncirlik ABD’ye kapatılmalıdır! 09.10.2017AK PARTİ: Yanlış giden şeyler mi var? 06.10.2017Kemal Kılıçdaroğlu o adımı atar mı? 04.10.2017ABD Suriye ve Irak’ta Barzani ve PKK ile kazanır mı? 29.09.2017Barzani, “Ankara-Bağdat-Tahran gürler ama Erbil’e yağmaz” diyor! 27.09.2017ABD “Şah” dedi; Türkiye, Irak, İran “Mat” yapabilir 25.09.2017Sorun Barzani mi; ABD ve kara gücü PKK mı? 22.09.2017Erdoğan masaya ilk kez bu kadar güçlü oturuyor 20.09.2017PKK ABD’nin esas oğlanıyken çözümü Washington’da aramak 18.09.2017Yanı başımızda yeni harita çizmeye kalkan adam: Brett McGurk 15.09.2017Erbil’den Akdeniz’e PKK-Barzani Devleti 13.09.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // mehmet coşkun
Amerika kimi lileri kullandılar şümullü mendil gibi atmıştır işibitince amerika galleş bir devlettir...
23 Eylül 2016 19:41
 // Melike
Yüreğine sağlık Celal abi yazılarını çok beğenerek okuyorum her gün yazsan çok memnun olurum...
22 Eylül 2016 21:16
ortadoğu
 // Mehmet TÜRK
biz Suriye'ye yeniden hayat getirdik..kan verdik...can verdik...Şeytan Amerikanın bütün fitne ve fücurunu akamete uğrattık. bu şeytanı işlerimize karıştırmadan yola tam gaz devam inşallah...yeni şiarımız..; ''Artık Orta doğu bizim işimiz''....gerisi angarya..Allah'a emanet... vesselam.....
22 Eylül 2016 Perşembe 14:38