YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Celal Kazdağlı
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
15 Temmuz darbe kalkışmasının “İmamı” kim?
15 Ağustos 2016 12:48

Hürriyet gazetesi Cumartesi günü “Darbe gecesi istihbarat savaşları” başlığıyla Fevzi Kızılkoyun’un haberini yayınladı. Haber Ankara’da İstihbarat Müdürlüğü’ne yapılan saldırıları ele alıyor.

O gece Ankara Emniyeti’nin İstihbarat Müdürlüğü havadan helikopterle vuruluyor, F-16 ile bombalanıyor; yetmiyor bir de tanktan ateş açılıyor.

Darbeciler için Ankara Emniyeti İstihbarat Müdürlüğü’nü bu kadar önemli yapan şey nedir?

Habere göre o gece hedef olan sadece Ankara Emniyet’in İstihbarat Müdürlüğü değil. Asıl hedef Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi.

Ankara Yıldız’da bulunan İstihbarat Dairesi’ne o gün 7 ayrı araç gidiyor.

Araçlardan birinde hakkında yakalama kararı bulunan eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Gürsel Aktepe, eski terörden sorumlu Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Lokman Kırcılı ve Zeki Taşkın var.

İkinci araçta olanlar firari eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcıları Recep Güven ve Ayhan Falakalı.

Diğer araçlarda firari emniyetçiler ile bilişim mühendislerinin olduğu belirtiliyor.

Hedef İstihbarat Dairesi’ni ele geçirmek. O dairenin başında kim var?

Emniyet Müdürü Engin Dinç. FETÖ’cülerin o gece hedefinde olan Engin Dinç’i “Milli Damarcı” diye savcıya kim şikayet etmişti?

Eski İstihbarat Daire Başkanı Hanefi Avcı. Hanefi Avcı “Milli Damarcı” diye başka kimin adını vermişti?

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan. Turgut Aslan o gün Jandarma Genel Komutanlığı’na çağrılmış, FETÖ’cülerle işbirliği yapmayınca ensesinden vurulmuştu. Koruması orada şehit oldu, kendisi hala komada tedavi görüyor.

BU İSİMLERİ BİRARAYA GETİREN KİM?

O gün İstihbarat Daire Başkanlığı’nı almak için Yıldız’a gidenler müthiş bir direnişle karşılaştı. Gelenlerden Gürsel Aktepe ve Lokman Kırcılı yakalandı. Diğerleri kaçmayı başardı.

Havadan helikopterle vurulan, F-16 ile bombalanan, tankla ateş edilen İstihbarat Şube Müdürlüğü dahil Ankara Emniyet’ini almak için 150 kadar eski emniyetçi alış veriş merkezinde bekliyorlardı. Başlarında Zeki Güven’in olduğu söyleniyor.

Sadece Ankara değil; İstanbul Emniyet Müdürlüğü için de benzer bir plan yapılmıştı. Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü ele geçirilecekti. İstanbul Güvenlik Müdür Yardımcılığı yapmış olan Mithat Aynacı tankın içinde asker elbisesi ile yakalandı.

Bu isimler nasıl organize oldu? Kim bu isimleri bir araya getirdi?

15 Temmuz öncesi kimin hedef aldığını, suç duyurularında bulunduğunu biliyoruz.

O gece onları bir araya getiren birisi var. Kim o?

ORKESTRA ŞEFİ PERDENİN ARKASINDA OLMALI

Ankara’da İstihbarat Dairesi’ni almaya gidenler arasında MİT kimliği gösteren iki kişinin olduğu Hürriyet’in haberinde yer alıyor.

“Emniyet İmamı”, “MİT İmamı”, “Hava Kuvvetleri İmamı”, “Jandarma İmamı”, “Genelkurmay İmamı”; her yerin bir imamı olduğuna göre bu imamları harekete geçiren, buluşturan biri olmalı.

Belki de ona “15 Temmuz Darbe İmamı” demek gerekiyor.

Mesela Murat Karabulut firari durumda MİT İmamı olduğu söyleniyor. Adil Öksüz aranıyor; o gece Akıncılar Üssü’ndeydi, Hava Kuvvetleri İmamı diye geçiyor.

Nereden mezun, kim onları nerelere getirdi? Ankara İlahiyat’ta dönem arkadaşları kimler? FETÖ’nün yeğeniyle evli olduğu bilinen Ahmet Kurucan mesela nerede? Eski Diyanet İmamı Kamil Şatır ne yapıyor?

Halen tutuklu olan eski Polis Akademisi Güvenlik Birimleri Enstitüsü Müdürü İbrahim Cerrah’ın bu isimlerle yolları bir yerlerde kesişmiş midir?

Örgüt içinde kod adıyla tanınanlar ne durumdadırlar?

Bütün bu isimleri FETÖ’ye alan kim? Onların ABD ile, CIA ile bağı ne?

Bunlar örgüt içi eğitimlerini ilk kimden almış, kim tarafından korunmuş; Emniyet’e, MİT’e ne zaman, nasıl alınmış?

Gizli yapı bu. Hücre esasına göre örgütlenmiş. Hücredekiler birbirini tanıyor, diğer hücreleri bilmiyorlar. Ama o hücrelerin hepsini bilen birinin olması gerekiyor.

200 kadar “uyuyan hücre” var deniyor. O gece bu hücreleri kim uyandırdı? O hücrelere CIA doğrudan emir verebiliyor mu?

Asker, MİT, Emniyet, Bürokrasi, Siviller arasındaki hücreleri aynı anda harekete geçiren birileri olmalı.

Şimdi soruyoruz:

15 Temmuz darbe kalkışmasının “İmamı” kim?

Mekanizmayı kim işletti?

 

 

Yazarın Önceki Yazıları
Ankara’ya Rağmen ABD’nin Dayattığı PYD Planı 27.03.2017Pentagon ve CIA’ye verilen sınırsız operasyon izni 24.03.2017Terör koridorunu açamayanlar 100 binlik ordu kuruyor! 22.03.2017ABD durmuyor... Cami bombalıyor, YPG’ye helikopter veriyor 20.03.2017İki fotoğraf: Masada üç Komutan... Arabada bir Bakan 17.03.2017Türkiye elindeki “etkili silahı” ne zaman kullanmalı? 15.03.2017Osmanlı; Doğu’da kazanmadan Batı’da sefere çıkmazdı 13.03.2017Barzani ve Rojava Peşmergesinin önü açılıyor 10.03.2017Almanya ABD’nin yerine ne zaman Ankara’ya düşman oldu? 08.03.2017Erdoğan’ın Almanya tepkisine Bahçeli’den gelen destek 06.03.2017ABD askeri PKK/YPG için ölür zannedenler! 03.03.2017Menbiç’te “Hendek Kazan” 500 ABD Askeri 01.03.2017Mehmetçik El Bab’a girdi ABD her yere silah yığdı 27.02.2017AK Parti’nin “evet” sloganı “Geleceğe cüret et” 24.02.2017ABD Rusya’yı sarıyor, İsrail Suriye’yi vuruyor, PYD ilerliyor 22.02.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.