YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bünyamin Ertekin
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Romanlardan Başbakan Danışmanı
02 Haziran 2015 16:00

Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Roman açılımı kapsamında verdiği sözleri bir bir yerine getiriyor.

Roman açılımı kapsamında ilk adım Roman Milletvekili adayı Cemal Bekle Bey’in İzmir listesinde yerini alması oldu. Aynı kapsamda ikinci adım ise geçtiğimiz günlerde Metin Özçeri Bey efendinin Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Danışmanlığına getirilmesi ile oldu.

Cumhuriyet tarihinde ilklere şahit olduğumuz günleri yaşıyoruz. Siz hiç bundan 12 yıl önce bir Roman vatandaşımızın Başbakan Danışmanı olabileceğini hayal edebilir miydiniz?  Bence bu görünen fotoğraf Yeni Türkiye’nin örneğine bundan sonra çok sık rastlayacağı sıradan bir fotoğraf karesi hükmündedir. Çünkü! Yeni kurulacak Hükümet şimdiden toplum tüm kesimlerine vereceği değeri hatta toplumumuzun dezavantajlı kesimi olan Roman Vatandaşlarımıza verdiği önemi açıkça Türk kamuoyuna hatta dünya kamuoyuna gösterip vizyonunu ortaya koymuştur.

Evet, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu izlediği politika ile tüm yerli unsurları kucakladığını ayrışma, bölme ve ötekileştirme yerine Yeni Türkiye’nin tüm unsurları ile birlikte hareket etme yanlısı olduğunu açıkça ortaya koymuş ve güzel bir Türkiye Mozaiği oluşturmuştur.

Gelelim yeni atanan Roman Başbakan Danışmanına;

Metin Bey bence sadece Roman açımlı kapsamında değil İzmir'de Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Danışmanı olarak tüm kesimleri kucaklayabilecek kapasitede çok önemli olduğunu düşündüğüm bir isim.

Peki neden? Derseniz Metin Bey mahalle başkanlığından yetişmiş Ak Parti'nin çeşitli kadrolarında görev almış ve geçmiş olduğumuz yerel seçimde de Konak Belediye Meclis Üyesi olabilmeyi başarmış bir isim. Tabandan gelmesi hasebi ile de İzmir teşkilatlarında çok sevilen, İzmir'de her şeyin farkında çevreyi ve insanları iyi tanıyan, olayları iyi okuyup analiz edip yorumlayabilen bir insan. Bir dönem siyaset akademisine de gidip Siyaset Akademisi'nden belge almış olması da elini güçlendiren başka bir vasfı.

Yeni Başbakan Danışmanı Metin Özçeri Bey tam bir Roman vatandaşı doğup büyüdüğü mahallerde tüm kesimler tarafından sevilen, kendisine hürmet gösterilen hatırı sayılı bir Bilge insan!  Ayrıca Metin Bey İzmir’in Roman mahallelerinde kötü alışkanlıklar edinmiş Vatandaşlarımızın rehabilitasyonu için sanki bir devlet kurumu gibi çalışmakta akşamları Roman vatandaşları toplayıp onlara Kuran-ı Kerim ve temel İslami bilgileri İlmihal bilgilerini öğreten ve kardeşlerini her daim Hakka ve Sabra davet eden fedakar bir insan.

Sayın Başbakanımızı yaptığı Danışman tercihinden dolayı da tebrik ediyorum. İsabetli bir karar ve Bence İzmir de Roman vatandaşlar içerisinde bu göreve seçilebilecek en uygun isim.

rsrs-015.jpg

Böylelikle devlet yönetimiz de zaten var olan Piramit sistemine Roman vatandaşlar da dahil olmuş oldu. Artık sıradan Roman vatandaşların sıkıntıları birinci ağızdan devleti yönetenlere iletilebilecek. Roman Milletvekili ve Başbakan Danışmanlığı ile başlayan Piramit sistemli atama zinciri bundan sonra MKYK üyeliği, Bakan Danışmanlığı, TİKA, Yurt Dışı Türkler kurumlarının yöneticilikleri ile devam edecek ve yıllardır görmezden gelinen anacak en az her Türk vatandaşı kadar bu Devletin öz varlıklarından yaralanma ve  kurumlarında görev yapabilme hakkı olan vatandaşlarımız böylelikle onure edilip hakları kendilerine teslim edilecektir.

Bu vesile ile Metin Özçeri Bey Efendi'yi,  yıllardır Roman açılımı davasında yol arkadaşı olan İzmir Milletvekili Adayı Sayın Cemal Bekle Bey Efendi'yi gayretli çalışmaları sonucun da Roman hareketinin bugün geldiği noktadan dolayı tebrik ediyorum.

Yazarın Önceki Yazıları
Seyyid Ahmet Avrasi Hocamın Anısına… 03.01.2018Ey Vatandaş Piyango adı altında Kumar Tuzağına düşme 22.12.2017Mevlevilikte Sema Gösteri veya Bir Tür Folklor değildir… 16.12.2017Batı Trakya'da Müftü atanamıyorken İzmir'e Ortadoks Metropolit Atanması 08.12.2017İslam’da Ticaret Ahlâkı (Röportaj) 21.11.2017Tasavvuf ile alakalı sorulara cevaplar ( Röportaj ) 10.11.2017İzmir için 92 yıl sonra Tarihi bir an! 20.10.2017Kadim Tekkelerde Muharrem Ayı ve Aşure 13.10.2017Sahabeye (Ra) Dil Uzatmanın Tehlikesi 05.10.2017Aşure Günü ve Gecesi Neler Yapmalı? 29.09.2017"Göç, Suriyeliler ve Entegrasyon" Çalıştayı 26.09.2017Roman Çalıştayından İzlenimler 07.09.2017İmam Hatip tanıtım programı yapılması zoruna gidenlere! 05.09.2017İzmir de Narko Terör Çalıştayı ve Sonuç Bildirimi 22.08.2017Ülkemiz de Tarikatlar ve Cemaatler Birliği Kurulmalı 08.08.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // İskender sepetçi
Cumuhurbaşkanımız Ve Başbakanımıza Roman vatandaşıı Olarak Teşekkürlerimizi Sunarız Biz Roman vatanımızaMilletimize Bayramıza Bağlıyız Ülkemz için bu vesile ile metin özçeri beyfendiye başarılar dileriz...
11 Ocak 2017 15:04
güzel insan
 // metin bilgiç istanbul
adam gibi adam insan gib insan allah kulu bizler danışmanımzdan çok şeyler ögrencegiz...
07 Ocak 2016 Perşembe 11:04
 // Aliye diril
Metin beyin danismanligi cok yerinde bir karar olmus konak ilcede olsun mahalle calismasi secim calismalarinda olsun yillardir uyum icinde calistigimiz degerli bir kardesimiz .cemal bekle beyde daha onceki secimlerde kazanamiyacagi bir siradan oldugunu bilmesine ragmen 1ci sira adayi gibi mucadele etmis sadece romanla degil herkesimle kucaklasmayi bilmis degerli bir isimdir insaallah bugun ismini iyi bir sirada goruruz...
18 Eylül 2015 14:19