YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bünyamin Ertekin
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Kahrol Kızıl Çin! Çok yaşa Doğu Türkistan
01 Temmuz 2015 12:50

Kıymetli okurlar, bu yazımızda son günlerde gerek yazılı ve görsel medyada,  gerekse sosyal medya da çok sıkça karşımıza çıkan, kanayan yaramızdan hem dindaşlarımız olan, hem de soydaşımız olan ve tüm kesimlerce kaderine terk edilen, Doğu Türkistan halkının içerisin de olduğu durumdan, üzüntü ile bahis etmek istiyorum.

Görünürde, özerk bir cumhuriyete sahip olan Doğu Türkistan, Çin Halk Cumhuriyeti'nin en geniş idari bölgesidir. Ancak Komünist, dinsiz, Allahsız, Kitapsız, putperest Çin’in baskıcı politikaları ile yıllardır zulüm altında inim inim inlemeye, bugün de devam ediyor.

Ne kadar acıdır ki! Kızıl komünist Çin’de katledilen köpekler için ayağa kalkan dünya, tek suçları “La ilahe illallah Muhammeden Resulullah” demek olan, Ramazan ayında oruç tuttukları için işkence gören, zorla oruçları bozulan, acımasızca canlarına kast edilerek şehit edilen, Müslüman Uygur Türkleri için “Lal olmuş casına” sessiz kalıyor. Hadi dünya toplumunu anladık, ölen Müslüman ise bir de üstüne eline sağlık demedikleri kalıyor. Peki, nerede bir buçuk milyar Müslüman!

dg.jpg

Hz Peygamberimiz Muhammed Mustafa  (s.a.v) buyurdu ki;

"Müslüman Müslüman’ın kardeşidir. Ona zulmetmez ve onu zalime teslim etmez. Kim kardeşinin yardımında bulunursa Allah da (c.c) ona yardım eder. Kim bir Müslüman’ın sıkıntısını giderirse Allah da (c.c) onun kıyamet günündeki sıkıntılarından birini giderir. Kim bir Müslüman’ın ayıbını örterse Allah da (c.c) kıyamet gününde onun ayıplarını örter."

Mükellef zengin iftar sofralarında göbek şişirerek, müdahale etmeyerek,susarak, tepki göstermeyerek, boykot etmeyerek, zalimlere teslim ettiğimiz kardeşlerimizin başına gelene bakın;

•        Çin özellikle Ramazan ayında orucu yasaklamış durumda. Gizli gizli oruç tutanların belirlenmesi amacı ile de birimler kurulmuş ve Müslümanların ibadetlerini engellemek için ellerinden geleni yapmaktalar.

•        Müslüman Türk Uygur erkeklerin sakal bırakması yasak

•        Kadınların başörtü takması yasaklandı, kabul etmeyenler açmaya zorlanıyor, para cezası veriyor ve hapse atılıyor.

•        Müslüman Türk esnafa iş yerinde 6 çeşit içki bulundurulma zorunluluğu var.

•        Uygulamadaki yasaya göre şehirde yaşayanlara bir çocuk, kırsalda yaşayanlara iki çocuk sahibi olma kotası konulmuş durumda. Uygulamanın dışına çıkanlar kaç aylık hamile olursa olsun ayırt etmeden zorunlu kürtaja tabi tutuluyor.

•        18 yaşından küçükler, işçi ve memurlar, kadınlar ve öğrencilere camiye giriş yasağı getirilmiş durumda.

•        Seyahat özgürlüğü olmadığı için pasaport alamayan Müslümanlar, hacca da gidemiyor.

•        Sözde İslami teröre destek vermek suçlamasıyla İdam cazası alanların sayısı ise belirsiz.

•        Zindanlarda çürümeye terk edilmiş kaç Müslüman Türk var bilinmiyor.

Kardeşlik, sadece aynı anne veya babadan dünyaya gelen kişilerin oluşturduğu bir birliktelik değildir. İslamiyet, ‘aynı inancı paylaşma’ ya dayalı İslam kardeşliğini tesis etmiştir. Bu kardeşlik, nesep, ırk, renk, dil ve coğrafya birliğinin ötesindedir.

Hani Hz Allah (cc) Kuran-ı Kerim'in'de “Müslüman Müslüman’ın kardeşidir” buyurmuyor mu idi. Müslüman kardeşliğinin kısacık dünya hayatının ötesinde, bir de sonsuz olan uhrevi boyutu yok mu idi. Böyle ulvi bir kardeşlik bağı ile bağlanmamış mı idik! Bir Müslüman kardeşimize verdiğimiz destek bize ahrette sevap olarak yansıyacağı gibi, yine bir Müslüman kardeşimize sergilediğimiz her haksız davranış ve görmezden gelme de ceza olarak karşımıza çıkacaktır.

Kıymetli okurlar Doğu Türkistan için 3-4-5 Temmuz tarihlerinde, Türkiyemizin çeşitli vilayetlerinde, ilçelerinde, değişik saatlerde ve farklı yerlerinde, özellikle Cuma namazı sonrası, farklı farklı birçok sivil toplum hareketi tarafından çeşitli etkinlikler düzenlenecektir. Lütfen hassasiyet gösterelim bu etkinliklere katılalım. İmanın en düşük derecesi olacak ama hiç değilse “ Dilimizle dur diyelim ve kalben buğz edelim “

Aslında gönül isterdi ki! Düzenlenen etkinlikler hep birlikte yapılsın ve sesimiz daha gür çıksın. Senin derneğin, benim vakfım meselesini geçip Mevcut sıkıntılı duruma odaklanmamız gerekmekte.
Bir olmamız
İri olmamız
Diri olmamız, lazım.

Seni beni atmamız ve Biz olmamız gerekmekte.

Hz Peygamberimiz Muhammed Mustafa  (s.a.v) buyurdu ki ;

“Mümine zarar veren bir kimse, lanet olunmayı hak etmiş olur.”

Son olarak yukarıdaki hadisten aldığım güçle diyorum ki!

Kızıl Komünist Allahsız Çin'in, dindaşlarımıza yaşattığı zulmü görmeyen gözler "Kör", söylemeyen diller "Lâl"olsun!

Allahım (cc) sırf sana inandıkları için, sırf Âlemlere rahmet olarak gönderdiğin, habibi edibin Hz Muhammed Mustafa (sav) inandıkları için, zulüm gören Müslüman Doğu Türkistan Halkını selamete çıkar. Senin İman nurunla müşerref olamamış, tüm hakikatler gün gibi orta da iken hala daha varlığını inkar edip, putlardan medet uman, bu zalim güruhunu El-Kahhar isminle kahreyle! Perişan eyle! Dualarımızı da Müslüman kardeşlerimize birer zırh eyle, ya Rab şu Ramazan gününde senden istiyor ve diliyoruz…

Sen dualarımızı dergâh-ı izzetinde kabul ve karin eyle…
AMİM AMİN

 

Yazarın Önceki Yazıları
Seyyid Ahmet Avrasi Hocamın Anısına… 03.01.2018Ey Vatandaş Piyango adı altında Kumar Tuzağına düşme 22.12.2017Mevlevilikte Sema Gösteri veya Bir Tür Folklor değildir… 16.12.2017Batı Trakya'da Müftü atanamıyorken İzmir'e Ortadoks Metropolit Atanması 08.12.2017İslam’da Ticaret Ahlâkı (Röportaj) 21.11.2017Tasavvuf ile alakalı sorulara cevaplar ( Röportaj ) 10.11.2017İzmir için 92 yıl sonra Tarihi bir an! 20.10.2017Kadim Tekkelerde Muharrem Ayı ve Aşure 13.10.2017Sahabeye (Ra) Dil Uzatmanın Tehlikesi 05.10.2017Aşure Günü ve Gecesi Neler Yapmalı? 29.09.2017"Göç, Suriyeliler ve Entegrasyon" Çalıştayı 26.09.2017Roman Çalıştayından İzlenimler 07.09.2017İmam Hatip tanıtım programı yapılması zoruna gidenlere! 05.09.2017İzmir de Narko Terör Çalıştayı ve Sonuç Bildirimi 22.08.2017Ülkemiz de Tarikatlar ve Cemaatler Birliği Kurulmalı 08.08.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
 // arzu
Hasbinallahu ve nimel vekil...
07 Temmuz 2015 14:33
ıhh
 // ıhh
yarın tüm yurtta cuma namazından sonra haydi meydanlara...
02 Temmuz 2015 Perşembe 19:31
takvimi
 // eylem
cuma günü
izmir konak meydanında cuma namazı sonrası
izmir gaziemir abdullah arda meydanı cuma namazı sonrası
pazar günü
gündoğdu meydanın da
DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN PROGRAM VARDIR
...
02 Temmuz 2015 Perşembe 11:08