YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Yazık oldu "iyi çocuklara"
25 Şubat 2008 12:06
Türkiye son günlerde Şemdinli davasının kararını konuşuyor. Belki bu konuda tam kesin bir şeyler söylemek için erken sayılabilir. Çünkü daha kararın temyiz aşaması vs. var. Ama çıkan karar bir çok şeyi ortaya koyuyor. Ortada bir çete var. Bu çetenin tetikçileri 40'ar yıl ceza aldılar. Kinayeli olarak söylemiyorum bu çocuklara gerçekten yazık oldu. Neden mi? Ortada bir çete varsa ceza alan bu kişiler bu çetenin tetikçileri. Peki bir çok insanın sorduğu gibi bu şebekenin diğer mensupları kimler ve bunlar nerelerdeler? En önemlisi bu çetenin en başında kim var? Bu çete hangi amaçlarla kuruldu? Ceza alan mensuplarının dışındakiler faaliyetlerini sürdürüyorlar mı? Yoksa paşalar gibi yaşıyorlar mı? Çetenin başı ve diğer mensupları da yargı önüne çıkarılıp adaletin gerçekten yerini bulması için gereken yapılacak mı? Birkaç kurbanla olay kapatılacak mı? Türkiye'de herkes sonuna kadar bunun takipçisi olmalı. Eğer iki tetikçi ağır şekilde cezalandırılıp bunları kullananlar paşalar gibi dolaşmaya devam ederlerse bilelim ki daha çok çete olayları yaşarız. Ve bu çocuklara gerçekten yazık olur.
Bilelim ki 2005'in ortalarından itibaren PKK terörünün artması da, ülkenin iç huzurunu bozacak konuşmaların çoğalması da, cumhurbaşkanlığı seçimi zemininde yürütülen oradan da sistem ve rejim tartışmasına sürükleme çabaları da, mayıs ortalarından itibaren istikrarsızlığa zorlanan para piyasalarının dalgalanması da, art arda ortaya çıkarılan vatan kurtaran çeteler de, sağda ve solda yine sözüm ona vatan kurtarmak için devam eden siyasi arayışlar da hep aynı merkezden besleniyor. Hatta bu olaylar zincirini daha da büyütmek lazım. Bu saydığım olayları tek tek anlamaya çalışırsak tam olarak anlayamayız. Bu olayları birlikte değerlendirmek ve amacını da ona göre araştırmak zorundayız.
Bu "iyi çocuklar"a yazık olduğu kadar Türk medyasının amiral veya general gemisine de yazık oldu. Türk medyasının araştırmacı(!) amiral gemisi yıllardır su alıyor. Maazallah geminin batmaması için milletçe dua edelim. Yoksa ne olur bu memleketin hali!
Ben o dostlarımızın yerinde olsam yeni bir şey daha yaparım. Gerçi onlar muhtemelen düşünmüşlerdir. Ama şimdi ben haddimi aşarak bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Hadi gelin şu iyi çocuklara 40'ar yıl ceza veren mahkemenin üyelerinin cemaziyel evvellerini ortaya çıkaralım da görsünler 40 yıl ceza vermelerinin ne anlama geldiğini. Mesela bu adamlar imam hatipli olmasınlar. Belki Ak Parti'ye oy vermiş de olabilirler. Acaba eşlerinin başı kapalı mı? Ne bileyim beş vakit olmasa bile belki Cuma veya bayram namazına gitmişlerdir. Allah bilir bunların amcalarının evinde kimlerin resimleri asılıdır. En azından evlerindeki posta kutusuna Vakit gazetesini sıkıştırıp fotoğrafını çekebiliriz. Hadi yiğitlerim çıkaralım bu foyaları kurtaralım vatanı.
Küçük bir tavsiye de Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na. Yine haddimi aştığımı biliyorum ama aştık bir kere. Bakın sevgili yüksek hakim ve savcı ağabeylerim. Bulalım iki "iyi çocuk" şu Van mahkemesi üyeleri başta olmak üzere, İzmir'den çatlak ses çıkaran ukela(!) savcı da dahil uçursunlar havaya. Bunlardan toptan kurtulalım. Ne bu yahu bunlarla mı uğraşacağız. Savcı Ferhat Sarıkaya'nın anasından doğduğuna pişman edilmesi de Sabri Uzun'un görevden alınması da korkutmuyor bunları. Ayol vallahi çok olmaya başladılar. Hem gerçekten bu kadar mahkemeye, savcıya, hakime, masrafa, uğraşmaya ne lüzum var ki. Sonra bunlar ne anlar hukuktan mukuktan. Sizler gibi yüce insanlara saygısızlık bu tövbe vallahi. Bir dava olursa siz "seviyor", "sevmiyor" yapar verirsiniz kararı. Aman efendim bu yazılıp çizilenlere bakacak da Allah korusun bu cahil millet olanları doğru zannedecek az daha.
Tövbe tövbe..
Yazarın Önceki Yazıları
Batı medeniyetinin çöküşüne hazır olun 22.03.2017Haçlı birliğine karşı hilal birliği 15.03.2017Avrupa niçin düşmanlıkta yarışıyor? 10.03.2017Niçin "hayır" demeliyiz! İşte sebepler.. 06.03.2017Aslında "kimler rahatsız" 03.03.201728 Şubat'ın 28 Günahı 28.02.2017Fethullah'ı verseler ne olacak! 23.02.2017Bu sistemin ne zararı vardı da değiştiriyoruz? 15.02.2017ABD'nin dinci siyaseti tutar mı? 12.02.2017Sandığa giderken dünyada neler oluyor? 09.02.2017Donald Trump'a teşekkür mektubu 31.01.2017ABD gizli belgesi ve Reina saldırısı! 17.01.2017ABD, NATO, Terör ve Cuma Hutbesi! 02.01.2017Batı Savaşı Kaybetti. İstese de İç Savaş Çıkartamaz! 30.12.2016Suriye'de kimlerle savaşıyoruz? 27.12.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.