YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Uyan Türkiye Uyan
25 Şubat 2008 11:28
Öteden beri içimizde bulunan, istediği zaman suları bulandıran ve bulanık suda balık avlayan melun bir el yine suları bulandırma, yine balık avlama peşinde. Kaç haftadan beridir Danıştay saldırısını konuşuyoruz. Konuşmaya da devam etmeliyiz. Fakat tartışmanın gerçekçi ve geniş boyutlu yapılması gerekir. Kör dövüşü şeklinde yapılan bu tartışmalarla aydınlık bir yere varmamız zor. Eğer bu saldırıya sadece Danıştay olayı gibi bakarsak pek bir mesafe kat edemeyiz. Daha önce de söylediğimiz gibi geniş çerçeveden bakmalıyız.
Yaşadığımız olaylar süper bir gücün artık kontrol edemediği Türk devletini yeniden ele geçirme ve kontrol altına alma savaşıdır. Bu savaş onlar için Irak savaşından daha önemli bir savaştır. Bu savaş onların kazanma veya kaybetme savaşıdır. Son zamanlarda yaşananlar Danıştay saldırılarıyla sınırlı değildir. Karamsarlığa sebep olmasın diye halka yansıtılmayan, plan aşamasında önlenen çok önemli gelişmeler yaşanmıştır. İpleri okyanus ötesinde olan adı vatansever ama gerçekte vatan haini çete sayısı isimleri ortaya dökülenlerle sınırlı değildir. Önümüzdeki haftalarda gün yüzü görmemiş daha ne karanlık çetelerin mevcut olduğunu hep beraber göreceğiz. Bu çeteler ulusalcılığı istismar eden çeteler olduğu gibi dini ve siyasi anlayışları istismar eden çeteler de olabilirler. Hatta bu çetelerin istismar ettikleri kesimlerde destekçileri veya bağlantıları da olabilir. Bunlardan bazıları ülkemizin çok önemli kurumları içinde resmi görevde iken bile çeteleşme ve bir süper devlete taşeronluk etme çabası içindeler. İlgili kurumlar kendi iç mekanizmalarını işleterek bu kişiler için hukuki süreç başlatmalı, bunlar derhal cezalandırmalı ve deşifre edilmelidir. Bunlar mevcut davranışlarıyla devam ettikleri sürece başka çeteleşmeler için de olumsuz örnek teşkil etmektedirler. Bu oluşumlar cezalandırılmakla kalmamalı, bunların uzantıları da nereye kadar gidiyorsa -ama gerçekten nereye kadar gidiyorsa- tüm bağlantılarıyla deşifre edilmeli ve bir bahar temizliği yapılmalıdır.
Ortaya dökülen çeteler, karanlık bağlantılar tamamen deşifre edilmediği, bunların ilişkili oldukları ülke veya ülkeler açıklanmadığı müddetçe bizler içerde kör dövüşü yapmaya devam ederiz. Böylece de ülkenin gündemlerini çeteler ve çetelerin büyük patronları belirlemeye devam ederler.
Geçtiğimiz günlerde verdiğimiz, ülke içinde birlik fotoğrafları daha da güçlendirilmeli. Bu fotoğrafta yer alanların sayısı arttırılmalı. Kimlerin ülkemizin bağımsızlığı için her şeyini fedaya hazır olduğunu kimlerin de ruhunu şeytana satarak manda ve himayeye devam etmek isteyenlere taşeronluk ettiği daha net gösterilmeli. Kendilerini vatan kurtaran kahramanlar gibi göstermeye çalışan kiralık hainler de bu halkın yüzüne bir daha bakamayacak hale gelmeliler.
Ülkeyi yönettiğini zanneden, olanlardan habersiz saz çalıp türkü söyleyen bakanlarımızın da sadece bakmamaları ve bu ülkenin gerçek bağımsızlığı için gecesini gündüzüne katanlarla birlikte gayret etmeleri gerekir. Bu adam nelerden bahsediyor diyenleri duyar gibi oluyorum. Zaten ülkemizin en önemli bir problemi de bu ya. Keşke neler olduğunu anlatabilmek mümkün olsa da herkese anlatabilsem.
Ama günün birinde o da olacak. Ben anlatamasam bile bu ülkenin çocukları mutlaka anlatacaklar. Çok uzak değil. Belki yarın. Belki yarından da yakın.
Yazarın Önceki Yazıları
Haçlılar neden DAİŞ'i bitirmek istemez? 21.10.2016İşte gizli belge, ABD en tehlikeli terör örgütü 18.10.2016Cenk meydanı ısınıyor 13.10.2016ABD'nin korkusu ve Rusya'nın beklentisi ne? 11.10.2016Lozan'da ne kazandık ne kaybettik? 06.10.2016Sevr'i gösterip Lozan'a razı ettiler" 29.09.2016Bu terör değil savaş ama kiminle? 26.08.2016Vekalet savaşlarının sonunda ne var? 23.08.2016Küresel savaş ve Haçlıların truva atı FETÖ! 04.08.2016FETÖ-NATO darbesinin kanıtları 26.07.2016Gün birlik günüdür, zafer inananlarındır 20.07.201615 Temmuz darbe teröründen çıkan dersler! 16.07.2016"Normalleşme" sadece bize mi lazım? 14.07.2016BM ve NATO gözetiminde soykırım: Srebrenitsa 11.07.2016Bu bir postmodern dünya savaşıdır! 24.06.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.