YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Sesimizi Kısmak İstiyorlar Kısamayacaklar
25 Şubat 2008 14:08
Sivilleşerek, özgürlükleri arttırarak, milletine güvenerek ve demokratikleşerek özüne dönmeye başlayan, dostunu, düşmanını yeniden tanımlayan Türkiye susturulmak isteniyor.
MİT müsteşarının ağzından Türkiye'nin yeni uluslar arası vizyonu tüm dünyaya ilan edildi. Türkiye bölgesel politikalarda bağımsız bir çizgi yakaladı. Bu yeni vizyon orta ve uzun vadede ülkeyi şaha kaldıracak önemli bir hamle. Müttefik olduğunu söyleyerek sürekli kazık atanlara açık bir mesaj. Sürekli oyalama taktikleri ile Türkiye'yi kapının önünde tutmak isteyenlere de etkili bir cevap.
Yabancı işbirlikçileri ile kol kola girip ulusalcılık maskesi altında ülkede psikolojik harekat yapmak isteyenlerin derin milleti ve derin Türkiye'yi iyi tanımaları gerekir. Türkiye'ye attıkları kement bumerang misali kendi boyunlarına geçebilir. Müstemleke mahkemesinin kararıyla Türkiye'yi infaza kalkışanlar milletin vicdanında infaz edilmişlerdir.
Bu ülkenin her görüş, inanç, ırk ve renkten insanları kendisine yapılan psikolojik harekatı yemeyecek kadar uyanmıştır. Bu harekatı yapanların ve yapacakların her hamlesinde bu tavır katlanarak güçlenecektir.
Hrant Dink'i bazı cahil maşalara katlettirerek ülkeyi içe kapatmak ve mahkum etmek
isteyenler sadece kendilerini mahkum edebilirler. Cenaze törenine damgasını vuran bu resim herkesin beynine asılmalıdır. İşte gerçek Türkiye fotoğrafı budur. Birilerinin İslamcı-Laik, Türk-Kürt-Ermeni-Rum, Sünni-Alevi, şablonuyla ayırmaya çalıştığı halk, şırınga edilen bu cerahatı vücudundan attığını göstermektedir.
Bu cinayeti planlayanlar ve azmettirenler Hrant Dink'e, onun cahil ve beyni yıkanmış katiline yazık edip ülke gündemini kısa süreli meşgul etmiş olsalar bile bu ülkenin yönünü tekrar müstemleke politikalarına döndüremeyeceklerdir.
Altını üstünü düşünmeden bazen ilk planda kulağa hoş gelen içi boş hamasi lafların cazibesine kapılarak ulusalcılık yaptığını zanneden vatanseverleri biraz düşünmeye davet ediyoruz. Ulusalcığı sadece bir maske olarak kullanıp nesebi gayr-i sahih ve gayr-i milli telkin ve politikalara ücreti mukabili hizmet eden iflah olmaz kölelere karşı ise bu milletin uyanık olmasını tavsiye ediyoruz.
Bu ruhunu satmış bendeler, bu ülkeyi gerçekten seviyor ve kendi planladıklarının doğru olduğuna inanıyorlarsa, uğruna mücadele ettiklerini söyledikleri "dava"ya bu milletin evlatlarını değil kendi evlatlarını feda etsinler.
Kandırılmış olan katil, cinayeti milliyetçi duygularla işlemiş olabilir. Ama hiç kimse bize bunu planlayanların milliyetçi duygularla planladığını anlatmaya çalışmasın. Aksi halde aklından veya ülke sevgisinden endişe ederim.
Yazarın Önceki Yazıları
Haçlılar neden DAİŞ'i bitirmek istemez? 21.10.2016İşte gizli belge, ABD en tehlikeli terör örgütü 18.10.2016Cenk meydanı ısınıyor 13.10.2016ABD'nin korkusu ve Rusya'nın beklentisi ne? 11.10.2016Lozan'da ne kazandık ne kaybettik? 06.10.2016Sevr'i gösterip Lozan'a razı ettiler" 29.09.2016Bu terör değil savaş ama kiminle? 26.08.2016Vekalet savaşlarının sonunda ne var? 23.08.2016Küresel savaş ve Haçlıların truva atı FETÖ! 04.08.2016FETÖ-NATO darbesinin kanıtları 26.07.2016Gün birlik günüdür, zafer inananlarındır 20.07.201615 Temmuz darbe teröründen çıkan dersler! 16.07.2016"Normalleşme" sadece bize mi lazım? 14.07.2016BM ve NATO gözetiminde soykırım: Srebrenitsa 11.07.2016Bu bir postmodern dünya savaşıdır! 24.06.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.