YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
PKK Kürtleri sevmiyor
25 Şubat 2008 11:14
Kürtlerin hakları için mücadele ettiğini iddia eden PKK kesinlikle Kürtleri sevmiyor ve iddialarının tam tersini yapıyor. Neden mi?

PKK’nın teröre başladığı tarihten bu yana ölen ve sakat kalan Kürtlerin sayısı binlerle ifade ediliyor. PKK terörü sebebiyle Doğu ve Güneydoğuda huzurlu yaşayamadığı için evini barkını, malını mülkünü komşusunu akrabasını geride bırakarak daha huzurlu yaşayabilme umuduyla ülkenin başka yerlerine göç etmek zorunda kalan Kürtlerin sayısı ise on binlerle belki yüz binlerle ifade edilebilir. Doğu-Güneydoğu Anadolu’da PKK vesilesiyle yıllarca olağanüstü hal yönetimi uygulanmış ve bunun sıkıntılarını ülkenin diğer yerlerinde yaşayan vatandaşlardan daha çok bölgede yaşayan Türkler ve Kürtler birlikte çekmişlerdir. Terör nedeniyle bölgeye yatırım yapılamamış, fakirlik ve işsizlik bu nedenle bu bölgelerde daha çok sıkıntı vermiştir. PKK bu bölgelere yol yapılmasına, okul yapılmasına, elektrik, su getirilmesine, telefon getirilmesine engel olmuş, bu amaçla iş makinelerini, okulları yakmış veya tahrip etmiş, askerler ve polislerle beraber öğretmenleri, imamları da öldürmüştür.

PKK bölgeye yatırım yapmayı deneyen işadamlarını tehdit etmiş, taciz etmiş ve bu insanlar buralardan uzaklaştırılmıştır. Bugün bu bölgelerimiz ülkenin diğer yerlerine göre daha fakir, daha eğitimsiz, daha imkansız daha istikrarsız ise bunun en büyük sorumlusu PKK ve PKK’yı kuran, besleyen, büyüten ve kullananlardır.

Öcalan’ın yakalanmasıyla birlikte terör yavaşladı, bölgede huzur ve güven ortamı sağlandı. Son yıllarda Kürtçe kurslar, Kürtçe yayın, fikir özgürlüğü, ifade özgürlüğü gibi alanlarda çok önemli açılımlar yapıldı. Başbakan geçen yaz bir çok kesimin tepkisini göze alarak Diyarbakır’da çok önemli bir çıkış yaptı. Bütün bunların göz ardı edilmesi kimsenin işine yaramaz.

Yapılan bütün bu demokratik açılımlar yapılırken ve yapılmaya da devam edilecekken ülkede tekrar terör çıkarmak, memleketi istikrarsızlığa sürüklemek hiçbir Kürt vatandaşımızın işine yaramayacaktır. Bu PKK bugün Kürtler hariç bir çok mihraka hizmet ediyor. PKK yaptığı bu terör eylemleri ile hiçbir Kürt vatandaşımıza huzur ve rahatlık getiremez. Sadece onların sıkıntılarını arttırır. Bu eylemlerle PKK, ABD ve Avrupa ülkelerine bol bol malzeme üretip kendini kullandırtmanın ve bir avuç Kürtlük simsarının cüzdanını doldurmanın ötesinde hiçbir Kürt kardeşimize fayda sağlayamaz, sağlamayacaktır. Bu işi daha ileri götürdükleri takdirde elde ettikleri hakları kullanmaları zorlaşabileceği gibi bundan sonra kendilerine rahatlık ve fayda getirebilecek demokratik yolların da daralmasına belki de kapanmasına yol açacaklardır.

Kürt vatandaşlarımız bütün bu olup bitenlerin farkında olduğunu örgütün eylemlerine fazla itibar etmeyerek gösteriyorlar. Fakat korku ve örgüt baskısı nedeniyle düşüncelerini yansıtamayanlar zor durumdalar. Güvenlik güçlerimiz de onları koruma altına alacak gerekli ortamı sağlamalılar. Böylece tüm Kürtler gerçekleri görmeli ve lanetli PKK’ya karşı onu yalnızlaştıracak ve onu bitirecek adımları atmalılar.

Çünkü PKK, Kürtleri de Türkleri de sevmiyor.
Yazarın Önceki Yazıları
Haçlılar neden DAİŞ'i bitirmek istemez? 21.10.2016İşte gizli belge, ABD en tehlikeli terör örgütü 18.10.2016Cenk meydanı ısınıyor 13.10.2016ABD'nin korkusu ve Rusya'nın beklentisi ne? 11.10.2016Lozan'da ne kazandık ne kaybettik? 06.10.2016Sevr'i gösterip Lozan'a razı ettiler" 29.09.2016Bu terör değil savaş ama kiminle? 26.08.2016Vekalet savaşlarının sonunda ne var? 23.08.2016Küresel savaş ve Haçlıların truva atı FETÖ! 04.08.2016FETÖ-NATO darbesinin kanıtları 26.07.2016Gün birlik günüdür, zafer inananlarındır 20.07.201615 Temmuz darbe teröründen çıkan dersler! 16.07.2016"Normalleşme" sadece bize mi lazım? 14.07.2016BM ve NATO gözetiminde soykırım: Srebrenitsa 11.07.2016Bu bir postmodern dünya savaşıdır! 24.06.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.