YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Necmettin Erbakan'a sorular...
23 Eylül 2010 14:11

CHP’nin, İslam’a, İslam Peygamberine ve Hac farizasına hakaret eden ve bunlarla dalga geçen derin lideri Önder Sav ve ekibinin danışmanlığı ve desteği ile Saadet Partisi’nin yönetimi mahkeme kararıyla sözümona kayyuma devredildi. Kayyum olarak ise mahkemedeki iki taraftan biri olan Necmettin Erbakan’ın adamların seçildi. Mahkemenin belirlediği kayyumun tek yönlü olması tesadüf mü dür?

Peki onlarca yıldan beri Necmettin Erbakan’la beraber siyaset yapan ve daha sonra da partiye genel başkan olan Numan Kurtulmuş, Erbakan tarafından neden aforoz edildi, şimdi de neden mahkeme kararıyla siyasi infaza tabi tutuluyor? Bu yazı da fazla kanaat belirtmeden bazı sorular sorarak herkesin bu soruların cevabını düşünmesini diliyorum.

-Referandumdan önce Şevket Kazan, Numan Kurtulmuş’a gelerek Saadet Partisi, Hüsamettin Cindoruk’un partisi, Abdullatif Şener’in Partisi ve Saadettin Tantan’ın partisinin bir araya gelerek önümüzdeki seçimde ittifak yapmasını teklif etti mi?

-Bu teklif gelince Numan Kurtulmuş Şevket Kazan’a “Ben 28 Şubat artıklarıyla siyaset yapmam, böyle bir şey yaparsanız bunu kamuoyuna açıklarım. Bunu Erbakan hocaya böyle iletin” dedi mi?

-Bu siyasi senaryo Ergenekon’un siyasi kanadıyla birlikte hazırlandı mı?

-Necmettin Erbakan, Oğuzhan Asiltürk, Şevket Kazan gibi isimler referandum öncesi “Hayır” deme kararı aldı mı? SP lideri Numan Kurtulmuş, Erbakan ekibinin “hayır” deme kararını öğrenince, acilen, “SP olarak evet diyeceğiz” açıklaması yaptığında Erbakan ekibini çileden çıkardı mı?

-Yukarıdaki gelişmeler üzerine Necmettin Erbakan ekibi SP kongresinde Numan Kurtulmuş’tan intikam alma planı yaptı mı?

-SP kongresinde hezimet yaşadıktan sonra Erbakan ekibi, kongrenin yenilenmesi için delegelerle görüşürken ve imza isterken “Numan beyi daha yüksek oyla genel başkan yapmak istiyoruz” şeklinde konuşulup delegeler yanıltılarak imza toplandı mı? Kongrenin yenilenmesi için toplanan delege oylarının çoğu, delegelerin kandırılması sonucu olabilir mi?

-Erbakan, delegeleri tek tek arayarak nabza göre şerbet konuşmalar yaptı mı?

-Erbakan’ın has adamı Şevket Kazan Önder Sav’la aslında neyi görüştü?

-Şevket Kazan ve Oğuzhan Asiltürk, CHP Genel Sekreteri Önder Sav, CHP’nin has adamlarından Şahin Mengü ve HSYK Başkan Vekili Kadir Özbek ile sık sık istişare yapıyor mu?

-Bu ekiple yapılan istişareler Milli Görüş’e ne gibi katkılar sağlıyor?

-Bu görüşmeler madem normal görüşmeler ise kamuya açık değil de neden gizli gizli yapılıyor?

-Bu görüşmelerde yapılan istişareler Ankara 10. Sulh Ceza Mahkemesi’nin verdiği kararda etkin şekilde işe yaradı mı?

-Erbakan ekibinin mahkemeye sunduğu emsal kararların tamamına yakınının CHP örneklerinden oluşması sadece bir tesadüf mü?

-SP lideri Numan Kurtulmuş, Erbakan’a rağmen referandumda “Evet” dediği için cezalandırıyor olabilir mi?

-Erbakan bu cezalandırma işini kendi başına mı veriyor yoksa Ergenekon’un avukatları ile işbirliği halinde mi?

-Necmettin Erbakan referandum öncesinde “evet” diyeceklerini açıklamasına rağmen, oğlu, kızı, gelini, damadı neden oy kullanmadı?

-Sandığa gittiğinde Erbakan gerçekten “evet” oyu mu verdi yoksa, “hayır” mı dedi?

-Milli Görüş’ün yayın organı olan TV 5’in kuruluş sermayesi Milli Görüş’ü seven vatandaşlardan toplanan paralarla mı kuruldu yoksa Erbakan ailesinin verdiği paralarla mı? TV 5’in karasal frekansları neden başkasına satılmadı da statüko ve Ergenekon’u savunan Doğan Grubu’na yani CNN Türk’e satıldı?

-TV 5 satıldıktan sonra alınan paralara “Hocam bu ümmetin parası nasıl olur” diye itiraz edilmesine rağmen Necmettin Erbakan bu paraları aldı mı almadı mı?

-Saadet Partisi, Fatih Erbakan’ın “muhterem babası”nın şahsi malı veya özel şirketi midir yoksa bir siyasi parti midir? 

-Erbakan ve ekibi Numan Kurtulmuş’u bertaraf ederek partiyi nereye götürmek istiyor? Farklı bir siyasi dil kullanarak da olsa CHP-MHP-BDP-İP çizgisine götürmek istiyor olabilir mi?

-“Saadet Sitesi”nde işler yolunda mı yoksa karışık mı?

-Necmettin Erbakan, rejim düşmanı olarak görülen dört partisini kapattırmış olmasına, rejim savunucuları nazarında bu kadar “tehlikeli” olmasına rağmen Türkiye Cumhuriyeti tarihinde “ev hapsi” cezasıyla tecziye edilme ödülüne çaptırılan tek TC vatandaşı olmasını kime borçlu?

-Bundan 37 sene önce yapılan anlaşmaların bir sonucu olabilir mi?
 

..ve son soru: Bugüne kadar Ergenekon’un çok geniş bağlantıları ortaya çıktı. Diğer kanatları acaba ne zaman deşifre olacak? Yoksa şimdiden gerçekler ortaya çıkmaya başladı mı?

 Alper TAN

23.09.2010

Yazarın Önceki Yazıları
Krizden fırsat çıkarma vakti 04.10.2017Doğu-Batı savaşında zihinlerin işgali... 21.09.2017Büyük hesaplaşmaya doğru... 18.09.2017Batı dünyası nereye yuvarlanıyor? 04.08.2017Mübarek beldelerimizi korumak iman meselesidir 25.07.2017Yüceltilen evrensel hukuk nedir? 14.07.2017Olaylar, tehditler ve biz 05.07.2017Aslında neler oluyor? 28.06.2017"Bizim medya" kimin veliahtı? 22.06.2017Yürüyen CHP Boğaz'ı nasıl geçmeli? 20.06.2017Katar'ı sevmek için Arab'a sövmek mi lazım? 13.06.2017Büyük patlamaya az kaldı 30.05.2017ABD ve Terör Mühendisliği 24.05.2017ABD'de ne oldu, ne olacak? 18.05.2017Türkiye - Batı ilişkilerinde yeni dönem! 12.05.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
2 adet yorum yazdım yayınlamadınız
 // Harun Bölükbaşı
Burada sadece lehte yazılar mı yayınlanıyor, aleyhte yazılar yayınlanmıyor mu? 2 adet yorum yazdım yayınlamadınız. Oysa Kanal A Haberi ve Adil Tan' ın oradaki yorumlarını beğenerek izler ve dinlerdim. Maalesef şevkim kırıldı......
30 Kasım 2010 15:57
Milli Görüş düşmanlığı
 // Harun Bölükbaşı
Alper Bey özellikle Kanal A haberdeki yorumlarınızı takip ederim ve beğenerek dinlerim. Fakat Milli Görüş ve Erbakan Hoca aleyhinde, muhafazakar solcu Numan' ın penceresinden kaleme aldığınız bu yazı, araştırılmadan yazılan ifitra edici bir yazı olmuş. İftira dinimizde haramdır. Fazla detaya girmeden bazı iftiralara cevap versem yeterli olur.
-Erbakan delegeleri tek tek aramadı, delegeler ve tüm milli görüş tabanı Numan'ı gönderdi. Çünkü Numan, davayı ve da...
30 Kasım 2010 14:21
Peki Şimdi Numan' ı destekliyor musunuz?
 // Harun Bölükbaşı
Hoca'nın karşısına her çıkanı, onun aleyhine her konuşanı desteklediniz körü körüne.

Numan Milli Görüş davasının başına geçti. Davayı ve davaya inanları yok etmeye kalkıştı. Karadeniz Bölgesinden başlanarak (Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop) 44 İlde Milli Görüşçüler partilerinden tasfiye edildi. Kısaca Numan rahat durmadı, yanlış yaptı ve tabanın ayaklanması neticesinde defolup giti. Tabi bu arada sizde Numancı oluverdiniz bir an. Çünkü o Mi...
30 Kasım 2010 13:25