YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
MHP mitingine dikkat
11 Aralık 2009 18:29

MHP MİTİNGİNE DİKKAT

Geçmişten bu yana millet olarak dramatik ve zor günler yaşadık. Faturası ağır da olsa bu zor günlerin hepsinin üstesinden gelmeyi başardık. Şimdi ülke genelinde provokasyonların yapıldığı kritik bir dönemden geçiyoruz. Ülkesini seven ve sorumluluk duygusu olan her vatandaşın hassas olması gereken bir zamandayız. Türkiye, demokratikleşme, sivilleşme, özgürleşme ve problemlerini çözme konusunda büyük bir mücadele içinde. Bu sorunları da çözeceğimiz ve büyük hedeflerimize ulaşacağımız konusunda en ufak bir kaygı duyulmamalı.

Ancak gereksiz yere enerjimizi harcayacağımız ve toplumsal morali bozacak durumlardan da kaçınmalıyız. Bu en azından vatandaşlık borcumuz. Siyasi partiler için halkla bütünleşmek, propaganda yapmak mitingler düzenlemek demokratik ve doğal bir hak. Buna kimsenin itirazı olamaz. Ancak bazı hassas zamanlara dair de duyarlı olmak gerekiyor.

Pazar günü MHP’nin Ankara’da mitingi var. Derin yapıların ve o yapılarla irtibatlı örgütlerin provokasyonları da devam ediyor. Bayram öncesi İzmir’de bazı tahrikler oldu. Bu tahrikleri tertipleyenler MHP’nin işaretlerini kullandılar. Muhtemelen bu tertibin MHP’nin kurumsal yapısı ile hiçbir irtibatı yoktu. Hatta başka partilerin mensubu olmaları ihtimali de var. Ama tertibi yapanlar öyle uygun görmüşlerdi. Belli ölçüde amaçlarına da ulaştılar.

Birileri ülkede Türk-Kürt çatışması planlıyor. DTP’nin Emine Ayna gibi şiddet taraftarı kanadı da yangına körükle gidiyor. Böylece yapılmaya çalışılan açılımların dibine dinamit koymuş olacaklar. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli şimdiye kadar ülkücülerin yasa dışı sokak eylemlerine girmesine müsaade etmedi. İçerde ve dışarıda yazılan birçok kirli oyunu ferasetle bozdu. 2007’de sağcılar MHP’ye solcular CHP’ye diye halkı yanlış yönlere çekmek için MHP’yi paravan etmek isteyenlerin oyunlarını da sessizce sonuçsuz bıraktı.

2007’de Cumhuriyet mitingi adıyla cumhuriyeti kendi emellerine alet eden tertipçiler, darbe heveslileriydi. MHP’yi de yanlarına çekmek istediler. Ama başarılı olamadılar. Şimdi çıkarmaya çalıştıkları Türk-Kürt çatışmasına yine MHP’yi alet etmek istiyorlar. O sebeple Pazar günü Ankara’da yapılacak olan mitingde çok dikkatli olunması gerekiyor. Keşke bu miting böyle bir zamanda yapılmasa da ertelense idi. Mitingdeki topluluğun içine karışabilecek provokatörler tahrik edebilirler. O sebeple MHP’nin çok titiz ve son derece dikkatli olması gerekiyor.

MHP’den daha fazla da güvenlik birimlerinin dikkatli olmaları gerekir. Meydana gelebilecek kontrol dışı olaylar çok ağır sonuçlar doğurabilir. Allah korusun böyle bir durumda halk da, MHP’de ciddi yara alır. Pazar günü yapılacak mitinge MHP’li olmayan hatta tam karşıt partilere veya zihniyetlere mensup kişiler sızabilir. Genel Başkan Bahçeli, parti yöneticileri ve tüm güvenlik birimleri ve mitinge katılacak vatandaşların çok hassas ve dikkatli ve uyanık olmaları gerekiyor.

Umarız provokatörler amaçlarına ulaşamazlar.

Alper Tan

11.12.2009

Yazarın Önceki Yazıları
Krizden fırsat çıkarma vakti 04.10.2017Doğu-Batı savaşında zihinlerin işgali... 21.09.2017Büyük hesaplaşmaya doğru... 18.09.2017Batı dünyası nereye yuvarlanıyor? 04.08.2017Mübarek beldelerimizi korumak iman meselesidir 25.07.2017Yüceltilen evrensel hukuk nedir? 14.07.2017Olaylar, tehditler ve biz 05.07.2017Aslında neler oluyor? 28.06.2017"Bizim medya" kimin veliahtı? 22.06.2017Yürüyen CHP Boğaz'ı nasıl geçmeli? 20.06.2017Katar'ı sevmek için Arab'a sövmek mi lazım? 13.06.2017Büyük patlamaya az kaldı 30.05.2017ABD ve Terör Mühendisliği 24.05.2017ABD'de ne oldu, ne olacak? 18.05.2017Türkiye - Batı ilişkilerinde yeni dönem! 12.05.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.
ne oldi tosun ))
 // yamtar 06
yalan dolan yazdında ne oldi,türk milliyetcileri yağmura ve soğu rağmen bir aradaydı,türkü,kürdü,lazı çerkezi,çok üzülmüşsünüzdür olay olmadı diye,bizden korkmayın size de kalbimix ve kucaklarımız açık bekleriz...Yalnız bir şartla okyanus ötesinden vazgececeksiniz.
ha bu yorum yayınlamz ama .......
13 Aralık 2009 21:05
super analiz
 // Timur
Cok guzel bir uyari gercekten tebrik etmek gerekir Alper Tani zira provokatorler her yerde....
13 Aralık 2009 21:00
Hoop! Hoop!
 // Lutfullah Yorulmaz
Ne oluyor öyle?kan,barut,ölüm nereye böyle ayrancıbaşı.Böyle vatanperverlik nerde görülmüş? bu yaptığın olsa olsa kötü bir şaka. Zamanlaması da vatanseverlikle hiç bağdaşmıyor. Vatanseverlik için önce neyin Vatan için hayırlı neyin zararlı olduğunu idrak edecek bir donanıma sahip olmak lazım. Öylşe her ayranı kabaran meydana çıkarsa vatan elden gider. Akıllı ol akıllı!...
12 Aralık 2009 19:46