YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Memleketi rahatlatacak öneriler
25 Şubat 2008 15:18
Bu Ak Parti’ye güven olmaz. Bunların gizli bir ajandası olduğu her hallerinden anlaşılıyor. Nereden mi anlaşılıyor. Her şey açık. Yüz yıllar boyunca hiç Kur’an okuma yarışması yapılmayan kutsal Anadolu topraklarında ilk defa Kur’an okuma yarışması yapılmaya kalkışıldı. Allah’tan sağ duyulu Cumhuriyet gazetesi büyük bir araştırmacı gazetecilik örneği sergileyerek bu skandalı ortaya çıkardı da cumhuriyetimiz bir beka tehlikesini ufak sıyrıklarla atlattı.

Ülkemizi turuncu alarm seviyesine getiren ikinci vahim hadise ise Urfalı çocukların ilahi söylemeleri. 21. yüzyıl Türkiye’sinde ilahi okumak. Duyduğunuzda hakkaten dehşete kapılıyorsunuz değil mi yani. Şu çocuklara bakın resmen ilahi okuyorlar. İlahi okudukları yetmezmiş gibi bir de başlarını örtmüşler. Tövbe estağfirullah.

Üçüncü hadise ise ilk ikisinden daha az vahim değil. Şimdi anlatırsam net olarak siz de anlayacaksınız. Müftülük tutmuş Kütahya’nın bilmem ne beldesinde okul salonunda din sohbeti yapmış. Şu memleketin haline bakar mısınız! Durum çok vahim çok.

Bu tehlikeler karşısında ne gibi önlemler alınabilir haftalardır düşündüm. Sonunda çok etkileyici teklifler geliştirdim. Bu memlekete bir nevi katkımız olsun diye şimdi bunların bazılarını meccanen anlatıyorum.

Öneri bir: bu memlekette Kur’an okuma yarışması bir yana Kur’an okunması bile yasaklansın. Her eve gizli dinleme aletleri yerleştirilsin. Bütün evler ve bilumum binalar 7 gün 24 saat 365 gün bir asır dinlenilsin. Bu kadar evin dinlenilmesinden sonra kimlerin Kur’an okuduğunun tespitini yapmak için Yunanistan, Ukrayna gibi ülkelerden yeterince laik personel getirilsin. Ve, bu Kur’an okuyanlara “Yaylalar yaylalar” marşını söyleme cezası verilsin.

Öneri iki: Urfa’daki ilahi söyleyenler ise ayrıca başörtülü kızlar sınıfına dahil olmaları münasebetiyle 9. Demirel tavsiyeleri doğrultusunda Suudi Arabistan’a sürülsün. Bunların tekrar mukaddes ülkemize dönememeleri için İsrailli müteahhitler Arabistan’la aramıza 9 metre yüksekliğinde duvar örsünler. Böylece devletimizin paraları bu müteahhitlik hizmetleri için yeşil sermayeye akmasın. Fakat bütün bunları yaparken Anayasa Mahkemesi’ne müracaat etmeyi ihmal etmeyelim ki sorun çıkmasın. Mahkemeden aksi bir karar çıkması ihtimalini ortadan kaldırmak için Deniz Baykal’a konuşma yaptıralım. İkiye karşı dokuz oyla çıkmazsa da kabul etmeyelim.

Öneri üç: Okulda din dersi verenleri ve alanlara ise Çağdaş Türk kadını Türkan Saylan yönetiminde bale dersi almaya ve bale yapmaya mahkum edelim. Buna göz yumanlar ise Nez gibi dansözlük yapsınlar.

Şimdi gelelim siyasetçilere. Burada çok fazla uğraşmamıza gerek yok. Bu gün cumaya doğru bir telefon yeter ama ne lüzumu var. Kısa yoldan çözelim onu da. Halksa halk Deniz Beyin partisinin adında bu zaten yazılı o kadar yeter. Anavatan’la, Doğruyol’u Genelkurmay’a bağlayalım. Cumhurbaşkanını Cumhuriyet gazetesi okurlarına seçtirelim. Böylece zaten halk seçmiş olur. Eğer bu önerileri yerine getirmezseniz bu gece on biri beş geçe Web sayfama bakmadan yatmaya kalkışmayın.
Yazarın Önceki Yazıları
Haçlılar neden DAİŞ'i bitirmek istemez? 21.10.2016İşte gizli belge, ABD en tehlikeli terör örgütü 18.10.2016Cenk meydanı ısınıyor 13.10.2016ABD'nin korkusu ve Rusya'nın beklentisi ne? 11.10.2016Lozan'da ne kazandık ne kaybettik? 06.10.2016Sevr'i gösterip Lozan'a razı ettiler" 29.09.2016Bu terör değil savaş ama kiminle? 26.08.2016Vekalet savaşlarının sonunda ne var? 23.08.2016Küresel savaş ve Haçlıların truva atı FETÖ! 04.08.2016FETÖ-NATO darbesinin kanıtları 26.07.2016Gün birlik günüdür, zafer inananlarındır 20.07.201615 Temmuz darbe teröründen çıkan dersler! 16.07.2016"Normalleşme" sadece bize mi lazım? 14.07.2016BM ve NATO gözetiminde soykırım: Srebrenitsa 11.07.2016Bu bir postmodern dünya savaşıdır! 24.06.2016Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.