YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 Punto14 Punto16 Punto18 Punto
Medyanın vermedikleri
25 Şubat 2008 11:32
Bir taraftan Türkiye'de olup bitenlere bakıyor öbür taraftan da medyanın gündemine bakıyorum. Çıldırmamak için kendimi zor tutuyorum. Bu millet ısrarla uyutulmaya, yaşananlar saklanmaya çalışılıyor. Birkaç yayın kuruluşu ve birkaç duyarlı kalem dışında ne yazık ki medyanın nerdeyse tüm yelpazesi uyutma konusunda birbirinden çok farklı değil.
Bakın ülkemizde ve çevremizde neler oluyor?
Avrupa Konseyi hazırladığı raporda Türkiye'nin de dahil olduğu ülkeler listesinde CIA uçaklarının gizli geçişlerinin sağlandığı hatta bazı ülkelerde CIA'nın gizli sorgu merkezlerinin bulunduğu ileri sürülüyor. Medyamızda bu haber rutin, basit bir haber olarak geçiştiriliyor. Neden? Çünkü haberin içinde CIA geçiyor.
ABD'den bir kurum Türkiye'de 90 adet atom bombası olduğuna dair bir açıklama yapıyor. 90 adet futbol topu değil. 90 adet atom bombası. Bu da yüce Türk medyasında küçük bir haber olarak zoraki yer bulabiliyor. Çünkü ucu ABD'ye dokunuyor.
Dünya Bankası Başkanı Wolfovitz, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Grossman ve ABD'nin eski elçisi Marc Parris İstanbul'da 175 kişi ile esrarını hala koruyan ve Türk toplumundan saklanan bir toplantı yapıyor. Kanal A'nın ortaya çıkardığı bu skandal birkaç gazete hariç kendini medyanın merkezinde gören ve bununla da övünen amiral gemisinin hiçbir yayın organında tek satır bile yer alamıyor. Hani Tavukçular Derneği'nden başarı plaketi alan anlı şanlı büyük araştırmacı gazetecilerimiz? İstanbul'un göbeğinde olan bu olay neden bir cümle dahi yer bulamıyor? Neden? Çünkü haberin içinde yine ABD var.
İsrail ve Filistin'e giden Cumhurbaşkanı Sezer İsrail hükümeti ve Filistin devlet Başkanı ile konuşuyor. Filistin halkının büyük çoğunluğunun oylarıyla göreve gelen Hamas hükümet yetkilileriyle ise terör örgütü olduğu gerekçesiyle görüşmeyerek İsrail'e jest yapıyor. İsrail makamları buna çok seviniyor. Aynı İsrail'in eli kanlı silahlı kuvvetleri deniz kenarında piknik yapan bir aileyi çoluk çocuk demeden hunharca katlediyor. Ailesinin tamamını Yahudi terörüne kurban veren Filistinli kızın göz yaşlarına boğulan çığlıkları geceleri uykularımızı kaçırırken acaba sayın Cumhurbaşkanı Sezer de buna üzülmüş müdür? Eğer üzüldü ise daha bir hafta önce ziyaret ettiği İsrail yönetimini uyaran ya da kınayan bir açıklamasını Türk kamuoyu neden duyamıyor. Bu sessizlik Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'na yakıştı mı? Bu İsrail vahşeti neden hiçbir gazetemizde manşet olamadı. Bunu nasıl izah etmek gerekir?
Eğer bir gazete çıkarma imkanım olsaydı "GAZETELERİN VERMEDİKLERİ" diye günlük bir sayfa koymak isterdim.
Lütfen yukarda sıraladığımız ve bir kısmını da koyamadığımız dehşet verici, endişe uyandırıcı gelişmeler yaşanırken Türk medyasının nelerle uğraştığına bir bakın ibret için. Ve Türk kamuoyu neleri konuşuyor dikkat edin!
Zerkavi'nin öldürüldüğü söylenen evde çıkan kadın donunu,
Türk halkının zekasıyla dalga geçen Mehmet Ali Erbil'in pipisini,
Fehmi Koru'nun Bilderberg toplantısına neden katıldığını,
Müzenin kapısında asılı "Burada Tanrı yoktur" yazısının neden kazındığını...
Ne ala değil mi? Biz bunları konuşmaya devam edelim. Yukarıdaki atom bombaları sadece çocukların misket oynaması içindir!
Onun için, arkadaşlar Mehmet Ali'nin pipisiyle oynamaya devam etsinler. Onlara da bu yakışır. Hürriyetlerine dokunamayız.
Nasıl olsa belli. Hürriyet Hürriyettir. Yapacak bir şey yok.
Yazarın Önceki Yazıları
Krizden fırsat çıkarma vakti 04.10.2017Doğu-Batı savaşında zihinlerin işgali... 21.09.2017Büyük hesaplaşmaya doğru... 18.09.2017Batı dünyası nereye yuvarlanıyor? 04.08.2017Mübarek beldelerimizi korumak iman meselesidir 25.07.2017Yüceltilen evrensel hukuk nedir? 14.07.2017Olaylar, tehditler ve biz 05.07.2017Aslında neler oluyor? 28.06.2017"Bizim medya" kimin veliahtı? 22.06.2017Yürüyen CHP Boğaz'ı nasıl geçmeli? 20.06.2017Katar'ı sevmek için Arab'a sövmek mi lazım? 13.06.2017Büyük patlamaya az kaldı 30.05.2017ABD ve Terör Mühendisliği 24.05.2017ABD'de ne oldu, ne olacak? 18.05.2017Türkiye - Batı ilişkilerinde yeni dönem! 12.05.2017Yazarın tüm yazıları için tıklayınız.